Jump to content
KU4E_DUX

Много странна загуба на масло

Recommended Posts

огледал ли си от всякаде дали някаде нети е омаслено ? и дали е възможно когато я натискаш от налягането в двигателя дати надува през картера и да тече повече там кадето казваш до пропката ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах ако тече по 2-3 литра ще прави рекички под колата...според мен просто го гори това че непуши не е критерии хондите не пушат много много..

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сам сагласен 4е хондите не пу6ат моята пу6и кат нафтова пе4ка нямам катализатор махнат е и ми гори 3 пати по малко отколкото на колегата дет не пу6и един колега каза 4е неговата бутала масло пак не пу6ела махнал катализатора и се распу6ила яко ако прави локви4ки под колата по добре да се проверят гарнитурите,ван6ни маслени магистрали ако има и масленият филтар дали е завит добре понеже ми се е слу4вало от калпаво завиване да се развие!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има катализатор няма дим ,няма катализатор има дим и аз се 4удех моито масло каде е като и капка няма никаде по двигатела св6тите 4исти светат като нови.По наболелия проблем ситгнахме до извода 4е, :lol: гуми4ките на клапаните не ре6ават проблема, сега 6те пробваме сигменти дано има успех.4е се замислям дали да не си купа двигател и без това имам хубава оферта за B18C4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю неискам да те плаша но колата ти е за смяна на сегменти.Казвам ти го от опит имал съм същия проблем колата харчеше много масло не пушеше ,не цапаше ауспуха и нямаше теч.Решението е смяна на всички сегменти,въпреки че спичат само маслените.Ремонта не е много скъп и си заслужава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 700 км. да изгори 800 гр. и изобщо да не пропушва,ауспуха да е бял и без следи от масло не ми се вярва.Това е сериозно количество и би трябвало ако го гори да дава поне част от нормалните симптоми ,когато една кола гори масло.Не е ли така? Или може да си гори по 1 л. на 1000 км. без да пуши грам и без да има някакви симптоми за проблем с двигателя????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ogo

Приятелю неискам да те плаша но колата ти е за смяна на сегменти.Казвам ти го от опит имал съм същия проблем колата харчеше много масло не пушеше ,не цапаше ауспуха и нямаше теч.Решението е смяна на всички сегменти,въпреки че спичат само маслените.Ремонта не е много скъп и си заслужава.

И на мен ми предстои същия ремонт... Каква е ориентировъчната цена за труд и някой може ли да ме насочи някъде в София?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ogo,гледам че си от София...,що не вземеш да се метнеш до сервиза на Омбре и там ще ти поставят точната диагноза.На моята и смениха сегментите,от тогава съм изминал 15хил. и нямам никакви оплаквания,колата е пушка.Ще ти кажат ясна и точна цена,която в никакъв случай не е съдираща.Аре със здраве !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове много е дълго да ви обяснявам тука за това обадете се на 0878710207 и ще получите подробна информация за всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема колеги не е само в сегментите,проблема на някой от вас може да е и в направляващите втулки(водачите) на клапаните.От тях се губи много масло.Ако е от сегменти и мощността на колата няма да е както е била, а и разхода на горижо е по-голям.Колкото до пушенето,ако карате с Кастрол нормално е да не пуши колата.Всичко тва го знам от личен опит.Дано съм бил полезен. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,попитай майсторите които са то обслужвали колата дали са ти сменили семерината на коляновия вал-защото в повечето случаи когато се прави обслужване на автомобила и се сменя ролка на ангренаж се сменя и семерината. Може от нея семерина да тече на земята. А за да си сигурен дали ти гори масло си смъкни колекторите там ще разбереш за какво става дума. Тва за семерината от личен опит вече смених 2.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...