Jump to content
chopper1969

Гърне от мотор

Recommended Posts

Здравейте фенове...имам следният въпрос...попадна ми почти ново титаново гърне от мотор Ямаха R1 1000 кубика, вътрешните му тръби са колкото и на колата ми в момента, въпросът ми е мога ли да го присадя на Сивика ми, и съответно дали не трябва да го преправя за да нямам проблеми с двигателя в последствие...мерси предварително за мненията ви ! :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблеми с двигателя надали , но с околните гарантирано :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не схванах нещо...ще вдига много шум ли? защото като го гледам вътре има сериозен лабиринт от надупчени тръби...няма ли някой впечатление от такова гърне монтирано на кола?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ше бучи зверски. Не е въпроса в тръбите май. Трябва и изолацийка да си има. Ма от опит глава не боли...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяй, че мотора е с едно гърне, а колата поне с три - вкл. и катализатора, а той е голям обезшумител. Гърнето от мотор е сметнато да поема цялата скорост на газовете, така че, ако го монтираш, има опасност да ти спъне колата. Едвали ще е шумно, но ако искаш непременно да го сложиш, ще трябва да махнеш катализатора и средното гърне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ше бучи зверски. Не е въпроса в тръбите май. Трябва и изолацийка да си има. Ма от опит глава не боли...

ами...това гърне е с много добра изолация по стените...а за спъване на двигателя и дума не може да става...моето оригиналното е много по сложно и спънато. Генерацията ми е оригиналната на колата...нова е но е орогиналната както е по документи. Имам катализатор...после малък искрогасител...и след това задното голямо гърне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След катализатора имаш средно гърне, а то е проходно, с една дума - резонатор. По принцип Хонда докарва страхотен звук, ако махнеш задното гърне и сложиш тръба. В сервиза, където ще ти го монтират, можеш да си направиш експеримент - да ти отрежат задното гърне плътно по заварката на входната тръба, нахлузват гърнето от мотора, уплътняват снадката с парцали и даваш газ. Ако ти хареса как звучи и как се развинтва мотора - слагай го. Но да не увисне много от бронята - има опасност да го удариш в някой бордюр на заден ход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хайде да питам пак - от какъв мотор е гърнето ? ако е от пистарка шума ще е неописуем ... тия гърнета са сравнително тихи на високи обороти , но на ниски никакви ги няма и ако е пистарково ще палиш алармите на околни и не толкова околни коли, още на празен ход ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Fido Dido

Тогава гаранция, че ще стане по-шумна колата. А и ме съмнява, че успееш да го вместиш на мястото на оригиналното гърне - нямаш място м/у задния мост и престилката на бронята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

na gsito бях с гарне от пстов мотор,варве6е си доста добре колата,и звука бе6е много як,4уваха ме на 10 км.6те вдига6 голяма дандания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...