Jump to content
pocketrocket

Смяна на гърнета?

Recommended Posts

Здравейте, карам Civic англичанка 95 година 1.6Налага ми се да сменям гърнета. Имам едно предложение от АСПО 280 лева коплект. Добри гърнета ли са АСПО? И добра цена ли е това ?Ако някой има впечатления от тази или друга марка да сподели + някаква ценаМерси :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, да споделя малко опит, ако вече не си сложил нова генерация :love:

Незнам защо мислиш да сменяш цяла генерация или всички гърнета, ако имаш изгнили части - сменяй тях или конкретно издухано гърне...

аз съм с Б16А2 седанче и колата дойде при мен единствено с крайно гърне Supersprint , заместител на оригиналното. До гърнето имаше перфектна цяла тръба на 50мм (както оригиналната), без катализатор или някво гърне. Само че му идваше времето на гърнето, мислех да го сменя, защото се получаваше грозен резонанс около 3000 и около 5000об... от 6 до 8000 утихваше ^_^

 

Отидох в обичайния магазин, поговорих с чичкото и той ме нави да си запазя крайното гърне и да си взема едно проходно гърненце за 35лв(не говоря за "пуричка"), което е дълго 40см с входове 50мм. Вътре има в двата края по 15см ситно разпробита тръба с много вата около нея, а в средата м/у тези камери има 10см празно пространство. Иначе си е съвсем право гърне.

 

Преди карах старата кола с пурички, защото са звучни, но ти казвам, това е перфектно - обезшумява страхотно!! до 6000об не се чува двигателя, освен ако не натисна педала повече от средата. Над 6000об или като смачкаш педала идва приятен плътен звук, без резонанси, вибрации или гърмежи, ако върнеш педала на газта :oops:Който го е чул досега, от ПЛД Хонда клуба, му се радва :thumbs:

Споко, пак се чува че караш Хонда като, но като искаш комфорт го имаш. Потърси подобен модел или ако си около ПЛД ще ти дам адрес.

Може да сложиш 1 или 2 такива гърнета, отдолу има достатъчно място, те са 13х9см елипсовиден профил, на 40см дължина. За крайно сложи каквото решиш, само гледай да е 45 или 50мм - както си сега.

Редактирано от Чавдар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Точно в раздел спорт и тунинг и е мястото на тази тема :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...