Jump to content
FnTsY

Климатиk

Recommended Posts

Здравейте колегиИмам едно питане относно климатика на Accord-чето ми, начи почна да духа слабичко и отивам при един майстор и ми казва ми немога да го дозаредя понеже е с фреон R12 а сега всички работят с фреон R134А верно ли е това че Accord 94г 2.0I LS англичанка е с такъв климатик и фреон или този нещо ме гъбарка? Той само отвори капака и вика този климатик е с фреон R12 може ли да се разбере така само с един поглед на трабичките :huh: Прочетох няколко теми и разбрах че не може да се сложи на компресор работещ с R12 Р134 и обратното.Нека някой който знае да ми каже дали е така.Благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи колега , ами аз имам Акорд и като се отвори предния капак мисля, че от дясната страна има една лепенка на която пише с какъв фреон е зареден климатика.Предполагам ,че маистора това е видял и затова ти е казал така, а относно дозареждането прав си, че не могат да се смесват два фреона.Мисля, че трябва да се токни стария и да се дозареди с R134А.Успех!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш на система за стария фреон да слагаш R134 всичко е различно - маркучите, маслото - не го прави в никакъв случай. По добре провери филтрите възможно е да са задръстени и затова да духа слабо, а не защото не достига фреон. Най лесно можеш да провериш като ги махнеш и пробваш как работи без тях. Ако пък се окаже че е фреон има все още майстори които дозареждат от R12. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колегиИмам едно питане относно климатика на Accord-чето ми, начи почна да духа слабичко и отивам при един майстор и ми казва ми немога да го дозаредя понеже е с фреон R12 а сега всички работят с фреон R134А верно ли е това че Accord 94г 2.0I LS англичанка е с такъв климатик и фреон или този нещо ме гъбарка? Той само отвори капака и вика този климатик е с фреон R12 може ли да се разбере така само с един поглед на трабичките :cool: Прочетох няколко теми и разбрах че не може да се сложи на компресор работещ с R12 Р134 и обратното.Нека някой който знае да ми каже дали е така.Благодаря :lol:

Просто я откарай на свестен сервиз Това са елементарни неща но за тези които ги разбират все пак И мойта е 1994 и е с R134 Прави се бърза диагностика и се дозарежда ако има нужда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

По-принцип фреон R12 е с окло 30% по-ефикасен от новия които е екологично чист и за това се използва масово от около 10 г., но това не трябва да те плаши защото е доказано че озоновата дупка е започнала да се затваря :cool: така че ти ще си от малкото с ефективен климатк :lol: .

Сега сериозно, автоклиматика е система която се обслужва два пъти годишно т.е. фреон, филтри и миене на радиатор, най-добре отиди да ти го чекнат в сервиз където имат машина за тази цел.Не се лъжи да ходиш при тия с бутилките, защото от тях файда няма, никога не могат да ти напълнят системата като една машина, само ще ти създадът суперяко налягане и после само ядове.

Видях че си от Пловдив, не мога да ти кажа обаче там кой може да ти свърши работа, ще поразпитам и ако имам някква информация ще ти пиша.

 

ПОЗДРАВИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да събудим малко стара тема. Знам,че е добре да се включва климатика и през зимата по за 10-15 мин (веднъж в седмицата примерно).Днес запалих колата и след 2-рата минута след като работи двигателя пуснах климатика, но не чух компресора да включва.Някакви идеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако температурата на околната среда е под 5 градуса няма да включи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора - очакваме по-високи температури :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето съвременни климатроници палят компресора и на по-ниски темпертури,ако тикнеш програматора на предното стъкло.Климатика ползва много малко мощност зимата,за разлика от лятото.Технически няма проблем да работи.Това ,че си сетил за препоръката е чудесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...