Jump to content
angel_16v

избор на гуми и джанти

Recommended Posts

Имам сивик 1.3 16в хечбег 95г колата сега е с 13' желязни джанти и гумите са 175/70/R13 имам желание да си взема ляти джанти и да е накипря малко вапроса ми е следния мога ли да взема гуми 195/55/R15 или ще са големи за този вид кола или да сложа 185/55/R14 ще се радвам за съвети и най вече от хора който са с с хонди да знам какво да търся.Благодаря ви предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сам с такива 195/55/15 карам седан 5 генерация нямам проблеми ако не ти опират някаде слагай макар 4е по диаметар са са6тите като 13-ските разликата 6те ти дойде само в 6иро4ината!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега аз съшто карам Хонда сивик и бях с 175/65/14 а сега си сложих 185/60/14 и съм по допволен по стабилна е на патя но мисля сега да сиу слагам 195/50/15 ти си решаваш успех в избора.................

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тея, 15/195/55 няма ли да са му много тежки на 75 кон4ета ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/50R15 стоят много атрактивно заради по-ниския си профил, но всеки по-сериозен скок в дупка ти гарантира балон(и), а по-лошия случай крива джанта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, колега! Да кажа и аз моя опит- карам със 195/50/15 от няколко месеца и съм мн доволен, колата се държи идеално! Оба4е моята е 110 кон4ета и само това ме притеснява за6тото твоята е 75, нали? Нека някои друг да казва ако има опит с по-малък двигател:D Но един важен момент също е 6ирината на джантите- аз си бях взел 7J 6тото уж вси4ко 6те6е да е то4но/подлъгаха ме в магазина/ ама се оказа 4е няма да е то4но така и ги връщах и си взех 6,5J и проблеми нямам :D)) 15-ки с такива гуми стоят добре, но както по-горе е писал един колега мн трябва да се внимава с дупките! Да 4укам на дърво моите о6те нямат щети :D Нито гумите, нито джантите, ама аз си знам колко внимавам като карам :D) Дано съм ти бил от помощ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сам с такива 195/55/15 карам седан 5 генерация нямам проблеми ако не ти опират някаде слагай макар 4е по диаметар са са6тите като 13-ските разликата 6те ти дойде само в 6иро4ината!

ДА АМА не 195/55/15 са с 20мм по големи от зададения ти заводтски диаметър(175/70/13)Точния ти размер е 195/50/15Пичове четете повече тоя ФОРУМ - темата е от "Хилядолетия" РазискванаТова не е чат за свободното време.Повече инфо на Калколатор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest angel_16v

благодаря на всички,знам че на 195/50 ще стоят най добре но ми се изка да е 55 че мн се кривят джантите.значи 195/55р 15 ще стане ли или да си сложа 185/55р14 и ще се отрази ли много на разхода на гориво?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, началото на лятото и аз бях пред същата дилема :blabla:. Карам същата хонда 75к.с. Зимните ми са 175/70/R13, които са си точно заводски и по книга:lol:. Мен също ми се искаше да взема по големи, но се разрових в сайтовете за гуми и при калколаторите излезе, че най-малка разлика дава при 185/60/R14. След много чудене си купих 14ки джанти и остана само чуденето за гуми дали да са на 55 или 60. Един приятел имаше на 55 които не ги ползваше и ми ги даде да ги пробвам. Останах с впечатление, че почна да ми вози по твърдо и нещо не ми допаднаха та за това си сложи 185/60 и съм изключително доволен и от поводението на пътя и от вътака, който макар и малак не се загупи изобщо, а и разхода си е приличен :(. Това е моя съвет R14 185 на 60 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...