Jump to content
DrMcCooL

Термо облицовка

Recommended Posts

Въпроса ми е следния...Може ли колекторите да се облицоват със стъкловата и някакъв бандаж отгоре...защото ми казаха че стъкловатата е по-довър изолатор от термолентите които се намират по нашият пазарДебелината на стъкловатата е 2см , но като се бандажира става около 0.5 см

Редактирано от DrMcCooL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest rusiq_81

Не става,стъклената вата е за по нискотемпературни изолации а там се развиват доста големи температури и ще стане мазало :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много се бях зачудил като ми го казаха това...и викам да питам по-компетентните от мен преди да правя глупости :blink: Бихте ли ми предложили друг матерял или остават добре познатите термо ленти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е следния...Може ли колекторите да се облицоват със стъкловата и някакъв бандаж отгоре...защото ми казаха че стъкловатата е по-довър изолатор от термолентите които се намират по нашият пазарДебелината на стъкловатата е 2см , но като се бандажира става около 0.5 см

Може би искаш да кажеш че е дебела 2мм (не 2см). Може бе стъклената вата не е по-добра от тези термо ленти които продават (не знам какъв материал са), но не мисля че стъклената вата няма да издържи на температурата. Аз също съм със стъклена вата на даунпайпа, а на колектора не знам понеже го купих от Щатите увит и пак изглежда като стъклена вата :( Увивай с такава вата и ако искаш го пръсни със спрей за висока температура.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи тоза за стъклената вата ми го каза едно аверче което работи в един завот...там овивали някакви тръби на машините които преди това се зачервявали от температурата...след овиването греели само като си преблежип ръката до нея...но не бил сигорен дали само с такава вата били овити тръбите та затова питам, дали някой не е пробвалЗа сега май остава тази стъклолента за която говори колегата в другата тема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пожарникарски маркуч материала е същият само дето в лентите има и слъклени нишки и с по стегната оплетка аз съм с купешки просто така реших и си зех даже две и сега целият колектор е увит от до

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...