Jump to content
Guest ivan_m

Странен звук от климатика

Recommended Posts

Guest ivan_m

Колеги, когато ми работи климатроника, от време на време се чува странен звук: нещо като фюют

Първоначано мислех че е от BOSE-то, но забелязах, че и при изключен касетофон, пак се чува. После смених и музиката, но пак продъжава. Чува се най-вече на градско и забелязах, че е свързано или с включването на компресора или на вентилатора. Някой имал ли е подобен проблем и ако е имал, решил ли го е по някакъв начин?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

Имаше едно дяволче фют :afro: Иди на климатичар, може да е компресора нещо....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cr-v

И аз го чувам от време на време. Подозирам, че е някакъв вакум, но всичко си работи и нямам притеснения за сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма странни шумове от климатика. Може да чувате евентуално щракането като включи компресора. Но вакуми и фюткания няма... Не знам защо толкова ви е страх да идете да ви го погледнат. Аз там където си ходя са супер любезни и дори не ми искат пари да го подледнат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя компресор се развали на четвъртия ден след като купих колата 2005г. и нямам спомени дали го е имал този звук. През юни 2006г. си сложих нов компресор и тогава забелязах "дяволчето фюют"! Тогава обаче мислих все още че се чува от уредбата и мислех да слагам кондензатор или насрещен диод на веригата на вентилатора и на компресора. После разбрах, че не е от аудиото и ходих в сервиза в който ми сложиха компресора. Човека ги разбира доста тия неща, но и той вдига рамене. Предполага, че е нещо свързано с промяната на налягането при включване на компресора.Иначе климатроника си работи без проблем от 2006г. Нямам никакви други оплаквания, но исках да разбера и други Акорди имат ли този проблем. Явно обаче, че и други колеги са го забелязали.Един въпрос към колегата cr-v: компресора на твоя Акорд оригиналния ли е?

Редактирано от ivan_m

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest koki4a

Провери демферната шайба която задвижва ремъка на климатика,възможно е да превърта в основата си където се съединява с гумена основа...Просто като включиш климатика и започва да се товари повече...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя компресор се развали на четвъртия ден след като купих колата 2005г. и нямам спомени дали го е имал този звук. През юни 2006г. си сложих нов компресор и тогава забелязах "дяволчето фюют"! Тогава обаче мислих все още че се чува от уредбата и мислех да слагам кондензатор или насрещен диод на веригата на вентилатора и на компресора. После разбрах, че не е от аудиото и ходих в сервиза в който ми сложиха компресора. Човека ги разбира доста тия неща, но и той вдига рамене. Предполага, че е нещо свързано с промяната на налягането при включване на компресора.Иначе климатроника си работи без проблем от 2006г. Нямам никакви други оплаквания, но исках да разбера и други Акорди имат ли този проблем. Явно обаче, че и други колеги са го забелязали.Един въпрос към колегата cr-v: компресора на твоя Акорд оригиналния ли е?

Да - пише си Denso на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДРАВЕИТЕ ПРИ МЕН НЯМА НИЩО ПОДОБНО САМО СЕ ЧУВА ЩТРАКВАНЕ КОГАТО ЗАЦЕПВА НЯМЯМ ИДЕЯ КАКВО МОЖЕ ДА Е НО ОТ ДВИГАТЕЛНИЯ ОТСЕГ ЛИ СЕ ЧУВА И ЛИ В КУПЕТО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Аз съм с такъв Акорд и не чувам такъв звук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ceco_accord

И за мен "този" звук е нов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

ами Ванка, на тебе май веднъж ти беше "изфюююткал" компресора на климатика, дано сега не е същия филм ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivan_m

Както писах и по-горе, звука се появи веднага след слагането на новия компресор /той е DENSO, същия като оригиналния/, а със стария съм карал само 4 дена и не съм го забелязал. В купето се чува доста обемно и затова мислих, че е от аудиото. Щракането на съединителя се чува слабо и е съвсем различен звук. Явно има нещо общо и с охлаждането, затото на дълъг път почти не се появява, докато на градско е по-често: на 2-3 минути.Аз съм маниак на тема шумове в купето и това леко ме дразни, макар че много хора не го чуват като ги возя и чак като им обърна внимание го забелязват.Пуснах темата, защото това може да е някакъв проблем в състемата на климатроника и искам да взема мерки!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, пропуснал съм този ти пост. Явно е проблем, защото и при мене няма такива звуци. Единствено на аудиото понякога получавам смущения при пуснат климатроник. Скоро ми го бяха пренапълнили и се чуха ужасни звуци на вкл/изкл съединител и щракания, но след като изтеглихме малко фреон и заспа. Иди да ти го видят нещо има....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ако ми остане време, ще дойда в 1 часа на срещата да го чуете "дяволчето фюют"! Нали до Гранда ще е сбирката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...