Jump to content
ManiaK

Температурен датчик

Recommended Posts

Къде мога да монтирам втори темпегатурен датчик за допълнителен уред? Мотора е Д16З6..... Нужен ми е втори датчик защото като свържа и двата уреда (оригиналния на таблото и допълнителния на колонката) на един датчик не показва вярно. Предполагам че съпротивлението се разделя на две и за това не ми показва вярно! Възможно ли е да сложа допълнителния датчик на мястото на пропката за обезвъздушаване???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги, който са изразили мнение в темата ми...... какво бих правил без вас не знам!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко, като след дъжд качулка, но..."...Възможно ли е да сложа допълнителния датчик на мястото на пропката за обезвъздушаване???..."Решението се го намерил вече.Според мен не би имало никакъв проблем, стига да намериш подходящия датчик (диаметър и резба). Може би все пак позицията на пробката ще бъде от значение за верността на показанията - по конкретно показанията на датчика, който мислиш да сложиш, могат да зависят от скоростта на потока (движението на водата) в тази част от блока, където се намира пробката за обезвъздушаване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано тази пробка не е след термостата :) , по пътя към радиатора.

Редактирано от micro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен ако пита6с и потарси място на цилиндровия блок или пак си направи няква траби4ка с диаметара на някоя от трабите пробий я и и нарежи резба по дат4ика след това я монтирай някаде в малкия краг или там кадето циркулира водата дори и при затворен термостат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..."...Възможно ли е да сложа допълнителния датчик на мястото на пропката за обезвъздушаване???..."Решението се го намерил вече....

лошото е че все още не съм намерил решение.... На мястото на пробката за обезвъздушаване не става категорично.... пробвах и резултата за малко да бъде катастрофален.... тъй като дъното на гнездото кадето ляга пробката е полусфера и не може да легне датчика както трябва и хвърля много антифриз от там! Без преправяне няма да стане! Така че търся ново решение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на някой да му е хрумвало някаква друга идея?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що ми хрумна:

Прекъсваш удобен за теб маркуч, през който циркулира водата от вътрешния кръг на охл. система.

Правиш си един подходящ тройник - метална тръба с отвор с резба за датчика и два щуцера за присъединяване към срязания маркуч от охлаждането (виж рисунката).

Свързваш тройника там където си прекъснал маркуча и си в играта ;)

Не съм наясно при твоя мотор, дали има подходящ за целта маркуч, през който да циркулира водата от вътрешния кръг.

Другия вариант е да направиш този номер, като прекъснеш връщащия маркуч, към радиатора, близо до мотора.

Пиши да изясним става ли номера ;)

 

Публикувано изображение

Редактирано от emod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

варжи се за марку4ите на радиатора на парното,троиници се продават по 2-3 лв,от там хва6тат вода като слагат газовите уредби

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...