Jump to content
wwwolfish

Дроселова клапа и Iacv

Recommended Posts

Здравейте,Искам да се опитам сам да си почистя IACVто и дроселовата клапа.Прочетох подобна тема,но не ми стана съвсем ясно.Двигателя е Д16А8.Как точно се сваля IACVто на този двигател.И какво влиза в него.Не виждам маркучи или сигурно са отдолу.Каква е последователността на работа.А за почистване на дроселовата клапа трябва да извадя големия маркуч,който влиза в инжекционната система и след това просто да пръсна вътре?Разглобява ли се още нещо?Благодаря. Двигателя губи обороти когато го запаля горещ и след две минути всичко е ОК.Надявам се след почистването да се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробваи първо само EACV да почистиш, сваля се лесно. На 2 болта от зад, и 2 маркучета от доло. Най-добре на студен двигател го свали, за да няма налягане в охладителната система. Някои го пръскат със WD-40 в отворите, и после изплакваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да правиш, чисти IACV САМО с мазни субстанции като WD40... не искаш да го плакнеш с вода, нито със съпун или спирт. :) На мен ми казаха така - взимаш едно флаконче WD40, като свалиш клапана го пълниш първо от едната страна докато не прелее. Оставяш го 10-15мин. без да го пипаш, след това изсипаш съдържанието и пълниш от обратната страна. Повтаряш времевия интервал и монтираш обратно.Това беше за моя мотор, и за моята генерация EG. За EK не знам как стоят нещата, но сигурно няма да е по-различно от два болта и маркучетата за охлаждането му. Сваля се лесно, стига да имаш хубави гаечни ключета. :)П.П.: Все не мога да запомня пълното наименование на клапанчето, и затова не се сещам дали беше точно IACV или ЕАCV.

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EACV (Electronic Air Control Valve) и IACV (Idle Air Control Valves) е едно и също :)И няма проблем да се мие с вода, аз моето бая съм го киснал ;)Важното е после да се омасли да не е съвсем сухо :)

Редактирано от vex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дроселовата клапа как се чисти?Какво се разглобява?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите как се чисти клапана...Ако може някой да напише и как става това с дроселовата клапа?Само маркуча от филтара ли трябвва да се свали и да се пръска с нещо или...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да даде снимка на това IACV или EACV, защото за тоя двигател 14а8, IACV не е такъв какъвто до дават в книгите за другите двигатели на Сивиците. Възможно е аз да не мога да го намеря къде е на моята кола. За информация колата ми е Сивик 1.4 ис, 1997, хечбек, англиска сглобка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...