Jump to content
IzueL

Активни индикатори на таблото при стартиране

Recommended Posts

Здравейте колеги. Преди 2 седмици си закупих Хонда Сивик 98 година (английската версия) 5 врати, та още не съм и научил повечето неща и имам сума неизвестни. Та седнах да почета книжлето, което ми дадоха със нея, ама то пък се оказа на италиански и зяпам само картинките :) Та разглеждах описанието на таблото и на индикаторите и долу в центъра са следните 3: Econo, SBR & ABS. Когато запалвам само този за SBr-a светва и загасва след 4-5 секунди. Та на въпроса: трябва ли при стартиране да светка и някой друг индикатор или си е само този. Между другото досега не съм забелязал да светва и този за Икономията на гориво , въпреки че през повечето време си карам доста културно и не давам зор на двигателя. Благодаря предварително на всички отзова ли се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kalos

аз имам хеч от 96г. и при подаване на контакт ми светват 3 интикатора: ECONO, Check Eigine и лампа за имобилаизера в ключа. след няколко сек изгасват.Провери си състоянието на крушките еконо тр да свети доста често когато я караш леко /пое при мен е така/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не забравяме и за маслото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kicko

трябва ли при стартиране да светка и някой друг индикатор или си е само този

При подаване на контакт, трябва да светнат за определено (кратко) време всички индикатори - целта е да видиш че светят и да знаеш че са ОК. Ако някой не свети, значи е изгорял. Така знам аз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не забравяме и за маслото

Да и маслото, както и индикатора за разряд на акомулатора :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobx3m

Ако двигателя ти е Д14а7 или д14а8 , няма да ти свети лампата за ECONO :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако двигателя ти е Д14а7 или д14а8 , няма да ти свети лампата за ECONO :bye:

D14A8 e по това същото книжле. Ясно защо Еконо не свети... Значи остава само да се поясни въпроса с АБС-а (ако автомобила има въобще такъв :) ). Иначе другите си светят (за маслото и Акум-ра и Енджина). Благодаря отново за отговорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш АBS, трябва да свети лампата при контакт :D Виж дали изобщо имаш ABS, отвори капака и виж дали имаш помпа за ABS-a. Така ще разберешдали има проблем или всичко е ОК :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...