Jump to content
Guest nevena

Сивик 1,4 ис

Recommended Posts

Guest nevena

Здравейте, колеги!Купих си спрей за почистване на климата, марка "Арексонс"-италиански. Може ли някой да сподели впечатления, ако е ползвал такъв или нещо подобно. Имаше ли ефект след това и премахва ли миризмата на спарено? Струва 20 лв. с доставката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Gan_san

Не съм чувал отзиви за тази марка, но често хората се оплакват от такива спрейове без да са прочели упътването. Надявам, че знаеш - сваля се филтъра за климатика и се пръска под него. Не си спомням дали може да се използва климатика на макс след пръскане, но това е още една причина да прочетеш упътването. До сега няколко приятели се опитаха да преборят вонята с подобен спрей и ефекта бе малък. Дано не е прозвучало обезкуражаващо !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kicko
Отговорено (Редактирано)

Ами аз миналата събота напръсках с един спрей, от тези дето ги продават в Бриколаж и Практикер, не мога да кажа марката. Пръска пяна, се едно пяната за бръснене. Има дълго маркуче с дюза накрая и от нея пръска в четирите посоки. Набутах го цялото през вентилационните отвори и пръсках обилно. После напръсках и питата на радиатора през дупката на сваления филтър (малко трудно заради четирипосочната дюза). След това затворих клапата да върти въздуха в купето и пуснах климатика ма MAX, затворих вратите и го оставих да работи няколко минути (без мен в колата, защото пише да не се вдишва спрея).Засега има ефект и съм доволен. Мирише на хубаво от към климатика. Интересно ми е колко дълго ще изтрае и пак ще замирише.

Редактирано от kicko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не триябва ли да се поизмие входа откъдето се смуче въздух,щото там често попадат кви ли не мръсотии?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз миналата събота напръсках с един спрей, от тези дето ги продават в Бриколаж и Практикер, не мога да кажа марката. Пръска пяна, се едно пяната за бръснене. Има дълго маркуче с дюза накрая и от нея пръска в четирите посоки. Набутах го цялото през вентилационните отвори и пръсках обилно. После напръсках и питата на радиатора през дупката на сваления филтър (малко трудно заради четирипосочната дюза). След това затворих клапата да върти въздуха в купето и пуснах климатика ма MAX, затворих вратите и го оставих да работи няколко минути (без мен в колата, защото пише да не се вдишва спрея).Засега има ефект и съм доволен. Мирише на хубаво от към климатика. Интересно ми е колко дълго ще изтрае и пак ще замирише.

Колега, би ли ми обяснил как да насоча тръбичката с дюзите, защото не знам в коя посока са вентилационните канали и се притеснявам да не напръскам нещо друго?Особенно за страничните решетки! С две думи - къде да гледам като бутам тръбичката в каналите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kicko

Ами то не че аз много знам на къде са, но просто набутах маркучето докъдето може и пръсках. То тва все пак би трябвало да е почти затворена система, зад решетките на духалките би трябвало да има въздуховоди които да стигат до радиатора и маркучето като го буташ навътре няма къде другаде да иде освен да излезне през друг вентилационен отвор в най-лошия случай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз миналата събота напръсках с един спрей, от тези дето ги продават в Бриколаж и Практикер, не мога да кажа марката. Пръска пяна, се едно пяната за бръснене. Има дълго маркуче с дюза накрая и от нея пръска в четирите посоки. Набутах го цялото през вентилационните отвори и пръсках обилно. После напръсках и питата на радиатора през дупката на сваления филтър (малко трудно заради четирипосочната дюза). След това затворих клапата да върти въздуха в купето и пуснах климатика ма MAX, затворих вратите и го оставих да работи няколко минути (без мен в колата, защото пише да не се вдишва спрея).Засега има ефект и съм доволен. Мирише на хубаво от към климатика. Интересно ми е колко дълго ще изтрае и пак ще замирише.

Колега, би ли ми обяснил как да насоча тръбичката с дюзите, защото не знам в коя посока са вентилационните канали и се притеснявам да не напръскам нещо друго?Особенно за страничните решетки! С две думи - къде да гледам като бутам тръбичката в каналите?
..е 6том е с клима опитаи да и смени6 филтъра !! маи 6те е наи добре - така си мисля ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има малко по-скъп спрей!!! С добро качество от Практикер-Germany!!!Начинът му на ползване е:1/ Издърпва се напред предната седалка.2/ Навежда се напред облегалката.3/ Включва се духалката на максимум - само вътрешен оборот.4/ Слага се спрея на пода зад шофьорската седалка.5/ Натиска се и се оставя да пръска.6/ Излизаш от колата по най-бързия начин и оставяш да работи 10-15 мин.7/ Ако има капки на пода - бършеш.Това е!Успех

Здравейте, колеги!Купих си спрей за почистване на климата, марка "Арексонс"-италиански. Може ли някой да сподели впечатления, ако е ползвал такъв или нещо подобно. Имаше ли ефект след това и премахва ли миризмата на спарено? Струва 20 лв. с доставката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя спрей май взе да му минава действието. Днес, като спрях климатика и оставих само духалката да работи и съвсееем леко взе да се усеща старата гадна миризма. Това прави 2 седмици действие :dry: Или пък аз не съм напръскал достатъчно обилно и не съм изтребил всички микроби "до крак" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...