Jump to content
Towellie

техническо запитване за прелюд 2.3 4ws

Recommended Posts

здравейте, надявам се никой да не ме нахрани че пускам подобна тема :lol:значи търся си прелюд и попаднах на следната обява: http://www.sauto.cz/car_detail.php?filter_car_id=6160891понеже приятел ми каза че точно този двигател е един вид "дефектен" и страда от лошо мазане(цитирам думите му)искам да попитам хората който според мен наистина са компетентни, така че моля ви дайте си мнението за колата, цената в евро е 3000Също така се надявам тия 158 коня да не надвишат лимита и да трябва да плащам някакви данъци(за сега живея в Чехия, но може и да реша да се върна някога)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате няма такова понятие като "лошо мазане", това не е влекач да го гресираш.Купувай и не му мисли, нали все-пак става въпрос за Хонда :lol: УСПЕХ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има доста хора от форума които карат такава кола и ще се изкажат по въпросано такива изказвания са просто абсурдни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз до колкото съм чел тук във форума, понятие като лошо мазане ИМА. На 2300 кубиковите им липсвали някакви маслени впръскачи или нещо си не съм много по терминологията, които ги има в 2,2 В-тека. Така, че може да се каже, че някой от тези Двигатели дават дефект нищо, че е хонда, но според мен ако си я гледаш машинката както трябва няма да имаш проблеми. П.С. И аз съм се засилил точно към това :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Alexandro

Има нещо такова... ПОТЪРСИ из форума (ползвай Гугъл за това, щото търсачката е смотана) има доста теми по тоя въпрос. Наистина е възможно H23 двигателя да иам известни недостатъци, а наскоро се прокраднаха и едни мнение че може би и някои H22 го имат. Лично аз (както се вижда) не искам да рискувам и съм се насочил към 2.0 (F20A4) двигателя. Освен това аз лично не харесвам такива "тунинговани" екзепляри като този.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей хора :P Н23 може да няма пръскалки, ама пък и една купчина прекрасни мотори нямат. Пръскалки имат само двуваловите втеци и дори те работят без пръскалки.Аз лично не се кефя на Н серията, но не мога да си изкривя душата. Приятелят ти нещо не е разбрал. Не се притеснявай.Н23 не е акцизен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, мерси на всички за отговорите, относно "МУНИНГА" аз също съм против ;) , но по тази кола освен джанти и затъмнени прозорци не виждам друг тунинг (може волана да го броим) :D, мисля че този спойлер съм го виждал на страшно много прелюди. Честно казано джантите ми харесват доста ;)както и да е, надявам се до седмица да стана собственик на тази машина :rolleyes:моля ако някои има да каже нещо по спецялно за тази серия мотори или спецялно за тази кола нека сподели(аз разбира се продължавам да гугълвам)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За няколкото месеца колата само ме радва - и то доста :rolleyes: Това което четох за H23 е не че е дефектен, а че конструктивно големите двигатели консумират масло (последно по чужди статистики вкл. и на коли под 100 000км. и H22 до 500мл./3000мили е нормално) и ако не следиш редовно нивото може да се окажеш с мниимално количество и при повечко натискане на газта смятам е ясно, че няма да му е кеф. В този ред на мисли хората отвъд океана препоръчват по-честата смяна на масло тъй като цилиндирте са от fiber strength metal (к'вото и да означава), което е вид по-мек (независимо от думите) метал и се амортизира по-бързо от остаряло масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...