Jump to content
Guest XplodX

за Дрифтери само

Recommended Posts

Guest XplodX
Публикувано (Редактирано)

Колеги я кажете как се справят вашите хонди на дрифт много съм се заребил по тази дисциплина нетипична за кола със предно, но нали хонда най добрата кола значи може всичко.Ето малко инфо за гледане как се справям ,да поясня това беше до като бях зелен и е в 5 часа имаше много движение с което трябваше да се съобразявам ,няма да се бласкам я все пак сам превърженик на "карай разумно" макар че не личи много много ;) . http://www.vbox7.com/play:adedeb82 http://www.vbox7.com/play:4b8dd980[/url] ;)http://www.vbox7.com/play:c5c0a115 чакам коментари :)

Редактирано от XplodX

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега парво да те поздравя 4е си избрал то4но хонда и 4е си се захванал с дрифт мен супер много ме кефи това но според мен дрифта не озна4ава само едно крагово движение ако покаже6 не6то по разли4но от това може да хареса на доста хора но за сега не прави6 ни6то специално освен да обикаля6 в краг ина4е продалжавай в са6тия дух успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намислил съм доста неща но колата е на бояджия и я чакам с нетърпение, ще се пробвам по нормални завои но заснемането е трудно винаги когато си правя дрифт няма кои да снима. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ентусиасти винаги се намират пробваи така минава6 един завой заснема6 го после минава6 др.и така и после си прави6 клип4е наварзва6 ги вси4ки както се правят филмите сцена по сцена и 6те се полу4и много добре а ако иска6 да извле4е6 максимума от колата си замисли се за 4х4 вярвай ми 6те си много доволен от от това и успех подкрепям напално дрифтовете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евала баце, доста добре се справяш ... И ние опъваме ръчната мощно тук в софия, ама нма кой да снима... И да те поздравя за колата много добре е станала. Аз издирвам такъв спойлер за 6г. хеч от известно време и не бях виждал в БГ, моля ако може на лично прати ми от къде може да се намери и на каква цена. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

За съжаление с предно е трудно да направиш нещо красиво .... иначе за забавление върши работа :) Браво за ентусиазма ! И винаги внимавай като ги правиш тия неща , щото веднъж да стане беля е достатъчно ;) Случва се и на най-добрите .... никой не е застрахован .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) Според мен за да стане дрифта трябва добре да се засили 140-160 да смениш една две предавки надолу и задницата да загуби сцепление сама . Да държиш ръчната и да даваш газ с 40 е детска работа :lol: .Е сигурно сега започваш така че не се обезкуражавай като покараш ще се научиш от самосебе си ;) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за ентусиазма и аз се кефя :) 2 неща от мен : 1-во: В СТ имате ли МакДоналдс? Вземи 2 табли, сложи ги под задните гуми и иди пак на това кръгово да видиш какво става, щом си фен на бавния и техничен дрифт :) а не на големите засилки :)2-ро: Моля те махни това Хонда - Голф Убиец от клипчето, ще го види някой колега от Фалве форума и ще стане касапница :DУспех в начинанията, кефиш много :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам вече си установил, че предното има един основен проблем при дрифт, а именно че губи скорост която после не може да възтанови.Това с таблите от макдоналдс по-добре не го прави. Първо е смешно и второ само ти създава грешни навици и грешни представи за сцеплението.Просто приеми, че с кола с предно никога няма да можеш да докараш "шоу дрифт" като кола със задно.Разлики предно/задно, с които трябва да се научим да живеем:задното може да потдържа добър ъгъл на изхода на завоя при подадена газ. Ние не можем :) Затова трябва на изхода на завоя да имаме доста повече скорост от задното или да се примирим с ниската скорост и да опънем ръчната за да задържим още малко ъгъла на дрифта.На входа на завоя и в средата му, разликата предно/задно е минимална. Те могат да ритнат съединителя, но пък при нас е по-лесно поднасянето на газ и спирачка. Абе общо взето проблемът на предното е да задържи ъгъла на дрифта след средната част на завоя.Ако гониш шоу, чака те много работа с кола с предно. Ако те интересува дрифта с цел по-бързо каране, предното ти върши прекрасана работаГледам че си се надъхал и бих ти препоръчал да поработиш малко върху така нареженото управляемо хлъзгане защото то ще ти изгради добра представа за сцеплението и как да го ползваш в твоя полза дори когато просто опъваш ръчни. Управляемото хлъзгане на кратко е пързаляне на 4-те колела при което обаче пилота контролира ситуацията. За него обаче трябва скорост и добро боравене със педала на спирачката и газта. На кратко, поднасяш задницата с лека спирачка на входа на завоя и с газта контролираш поднасянето на предницата.Надявам се наистина сериозно да си се запалил защото в дрифта със предно има доста повече неща от опъването на ръчната :)УСПЕХ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия неща дето ги говорите със скоростта обаче е добре да се правят с подготвена кола , която при над 100 при поднасяне да има някви реакции. И не в копания на други коли по улиците ! Иначе за предното .... опитай с по-малък ъгъл на извъртане и ще получиш завършено движение . Да следваш израза "с вратите напред" ... не е най-добрата идея .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евала баце, доста добре се справяш ... И ние опъваме ръчната мощно тук в софия, ама нма кой да снима... И да те поздравя за колата много добре е станала. Аз издирвам такъв спойлер за 6г. хеч от известно време и не бях виждал в БГ, моля ако може на лично прати ми от къде може да се намери и на каква цена. :P

Споилера вървеше с колата.нямам си на идея от каде са го взели иначе колата я купих от германия.много и се кефя няма 2 ра в бг поне не сам вийдал. има една в В боха подобна ама 550 коня ек4 . ще кача снимки но след като я пребоядисам че беше малко очукана.продавам прагове за 6ген от нея много са ниски но пък са ненормални заменям ги за оригиналните и 80лв.много са ми ниски щото окачването няма клириенс ех има ама 1 см.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление с предно е трудно да направиш нещо красиво .... иначе за забавление върши работа :P Браво за ентусиазма ! И винаги внимавай като ги правиш тия неща , щото веднъж да стане беля е достатъчно ;) Случва се и на най-добрите .... никой не е застрахован .

внимавам баце до сега нямам нарошения 4г.хаха касмет или не.сега да не ме помислите за някои загобеняк просто имам касмет с полицаите за сега.иначе карам много разумно.гледам като се лигавя да не застрашявам околните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

камшиците ги има на всяко едно предаване. Просто се научи да ги овладяваш и да ги смекчаваш. Помисли кога камшика е най-силен и ще установиш че колкото повече губиш скорост, толкова по рязък и силен ще е камшика. И колкото по-късно реагираш, толкова по-силен е камшика.Всъщност на видеото се вижда че се засилваш почти направо, опъваш ръчната, бориш се да запазиш скоростта и спираш. Може би аз не разбирам, ама това не е дрифт. Не искам да те критикувам а просто да те амбицирам да преминеш фазата на дърпане на ръчни и да продължиш напред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех колега аз лично правя това доста често когато няма хора на полигона в РУСЕ и да си кажа честно мисля че се справям добре макар че не ми стига мошнос и прекалено е трудно да се дрифтира с автомобил сьс предно предаване но фатката е малко по голяма скорост и зависи много от асфалта.Един сьвет от мен ако не си опитвал досега да дрифтираш и като гледам го правиш в града отиди на някой полигон там сьс сигурност асфалта сще е по гладак а и няма да пре4иш на никои така шанса да се научиш доста по голям .Дано скорода имам и аз вьзможност да пусна и аз някое клипче за да се похжаля на теб ти пожелавам УСПЕХ :confused::):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taka kaто гледам ти имаш линкове в профила си с дрифт на полигона в РУСЕ НО щЕ пусна скоро :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като ми стане колата готова ще направя нови по добри поне за гледане.иначе чуството да се пързаляш е много яко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни да видим чувал съм че на полигона мн ого дрифтели

Ех защо и в Стара Загора си нямаме полигон да си тренираме на него.Карай тук сме профита не ни трябва особенно. намерил съм срашен завои за дрифт само чакам колата да излезе от боха и утивам с камерата там.Колеги покажете малко линкове с изпълнения с вашите хонди за препоръчване да не е драг то е ясно нонда бие винаги. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво колега,харесва ми как се получава,но с опити ще стане още по- добре поздрави и за хубавата кола :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. виждал съм ти колата мн пати и е доста красива!!! незнам как не сме се засичали на това вече извесно кръгово. като си направиш колата драсни едно лично да ходим да парзаляме 2мата ако искаш. :) поздрави :) аааа!!!!и мн внимавай че ме гониха 2 патрулки там!!!! :) добре че се оттавах само с марене....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега кажи с каква кола си може и да те знам.задалжително ще идем да направи едно видео.и на малка верея ще идем ако си навит там ще е по яко.имаш ли снимка на колата може да се сетя по принцип заглеждам хондите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купе 5 ген... лилаво с черен капак... 16-ки... и мн смакната надолу.... навит сам навсякаде да парзалям... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имали дрифтери в стз дайте да си направим някаде сабиране и се покефим малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако толкова е зор за задно винаги можеш да си го направиш, малко е зор работата ама аз съм виждал сивик 6 със задно специално за дрифтинг. А иначе нанистина няма каде да се кара освен да правиш като колегите в япония и да караш по баирите с повечко завои :bye:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

горе

Не си сам във форума, че да си повдигаш темата. Който има инетерес, ще я намери и ще пише по нея.Като начало спри да пускаш по няколко поста един след друг, може отговора към другите участници да е в един пост. Бих те посъветвал да поработиш по правУписа... :Dп.п. и не е нужно да дърпаш ръчната, пробвай без ръчна, много по-интересно е :D Редактирано от Orlin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господин Дрифтер ти съвсем изтрещя :D:P :P :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господин Дрифтер ти съвсем изтрещя :P:D :D :P

съжелявам колеги но нямаше каде да ги сложа тези знимки а ми трябват за да ги показвам,понеже не мога да пусна тема в продажби и се 4удя как да го измисля.много ми е объркано но ще свикна вероятно и вие сте били така в началото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://vbox7.com/play:6f78464d Ей това ми се иска да можеше да се прави с предно, но даже и да може иска бая кола, а и е сложно.Иначе съм почитател на зимен дрифт :cry: удри ръчната и радвай :boxed:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://vbox7.com/play:6f78464d Ей това ми се иска да можеше да се прави с предно, но даже и да може иска бая кола, а и е сложно.Иначе съм почитател на зимен дрифт ;) удри ръчната и радвай :cry:

То па голямия дрифт тука ;) като само техники за начинаещи :boxed: иначе радва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има едни пагове на 2 страница някой да ги харесва трампа за оригиналните 6 ген хеч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще гледам да дойда мо имам едно пътуване го пловдив и незнам дали ще успея да се върна до 6.някои мераклия за прагове няма ли.айде че колата ми стои незавършена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето я и новата бега4ка

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даите за тая седмица да измислим не6що за стадиона някой няма ли прифи камера да снима

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера куките ме засякаха как дрифтя голямо 6оу падна.спряха ме и парво се караха после се радваха и накрая да внимаваш че следващия пат вземаме книжката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...