Jump to content
foz

Civic 5 Door 8g Type R Look и още модове

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Привет на всички фенове на Хонда :D

Преди няколко месеца се сдобих с последното поколение Сивик и докато си търсех в нета какво ми е разстоянието болтовете на летите ми джанти попаднах този фирум http://www.civinfo.com/forum/ От него доста неща научих за моето бебче ;) и съответно направих някои модове по колата.Не съм снимал подробно и за това повечето снимки ще са от онзи форум.Горе долу при мен ще видите крайния резултат.

Да почна със смяната на предната решетка с тази на Type R .

Публикувано изображение

Първо трябва да свалите черния капак от горе.Държи се на 7-8 щипки .

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Следват 4 болта

Публикувано изображение

Сега идва малко трудна част.Тази щипка се откача лесно, но долната е трудна за достигане и се изисква инпровизация с подрчъни средства. :D От другата стана е по същия начин.

Публикувано изображение

Като свалите предната решетка ще изглежда така:

Публикувано изображение

Има и хватка как се слага тази скара.Първо се пъха в средата долу иначе няма наместване.

Публикувано изображение

Следващата решетка е на щипки и лесно се слага.

Публикувано изображение

Следва капака и ...

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

 

Толкова за предната решетка.

Сега за броните на Type R

Първо те са абсолютно еднакви с тези на Тype S само дето са боядисани(а пък са в пъти по евтини), но корено различни от тези на пет вратата .Прага също е различен следователно и лайстните са други.

И се получава една такава разлика.

Публикувано изображение

Общо взето може да смените предна броня, но към нея е лайната и прага.Задната броня е само с лайната вързана т.е може да не смяняте другите ако искате, но пък все ще ви трябват нови капачки на ауспусите.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображение

И след като имаме Сивик 5 врати и желание за спортно излъчване следва...ebay.de или ebay.co.uk за набавяне на някои неща.Разбира се няма всичко за това и местния Хонда дилър е наблизо :lol:.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Предната броня се сваля както всичко останало доста лесно.

Публикувано изображение

Само трябва да махнете лайстната, а тя се държи на щипки и едно винтче.Следва леко подръпване от страни и откачване на халогените и ако имате ксеон за водоструката за него.

След това лесно се откача долната броня от него (пак щипки) и лесно се закача новата.

Прага се сваля като се дърпа назад!!!От долу има три щипки и при задната гума има един винт.След като ги свалите може да дърпате юнашката, но само назад в противен случай ще потрошите прага като мен :D

При задната броня също е лесно свалянето и качването само ще трябва да използвате старите болотове за новите капачки на ауспусите.Пак са щипки на всякаде + 4 болта .

Та преди колата :D

Публикувано изображение

 

и след:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Вътре съм сменил топката на скоростния лост и алминиувите лайстни долу на вратите

Публикувано изображение

 

Огромни БЛАГОДАРНОСТИ към miHo за помощта му за монтирането на броните.

Редактирано от foz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dice iPod конектор

С това устройство съм си вързал iPhone към колата и си слушам от него музика като си сменям плей листите и песните от волана.Като звука е CD качество.

Поръчах си го от ebay.co.uk за 200лв.Към него има и 3,5 мм жак които е става за други МP3 плейърчета.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

нужно е да е точно този модел I Honda R3

Публикувано изображение

Има два начина за монтаж единя е да свалите CD-то а другия е да свалите средната конзола.

Аз го направих по втория начин като този който ще видите

Отзад има два болта

Публикувано изображение

като се махнат се вдига нагоре и малко преди запалката се освобождава от щипките.

Публикувано изображение

Следва да махнете и тази част. Има 3-4 щипки до краката и тя се освобождава.

Получава се нещо такова.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Като се стигне до ТУК

Публикувано изображение

да знаете че буксата е трудно достижима и ще трябва или да сте с тънки пръсти или да намерете някой с такива.Много е неудобно.Буксата за DICE се включва на мястото на CD чейнджара, тя се намира най от дясно(почти не се вижда).

Кабела си го прекарвате там от където ми трябва и свързвате и връщате всичко по местата.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бе приятел :)Малко са хората които си к упуват нова и почват да я разглобяват :P . Само така !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, много добре е станало :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Браво за ентусиазма и за изпълнението.П.С. Снимките под тези обяснения не се отварят ако искаш прати ми на ЛС работещите линкове за да ги оправя :)

Да почна със смяната на предната решетка с тази на Type R .Първо трябва да свалите черния капак от горе.Държи се на 7-8 щипки .Следват 4 болтаСега идва малко трудна част.Тази щипка се откача лесно, но долната е трудна за достигане и се изисква инпровизация с подрчъни средства. От другата стана е по същия начин.Като свалите предната решетка ще изглежда така:Има и хватка как се слага тази скара.Първо се пъха в средата долу иначе няма наместване.Следващата решетка е на щипки и лесно се слага.Следва капака и ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Евала колега, преди няколко дни бях запсвуавл на един светофар един такъв сивик - брилятна кола, а я караше някъв очиладко със седалка докрай напред и тасове ;):);) Наистина са малко хората с такава смелост, не спирайм продължавай напред и вкарвай повече снимки, с кой двигател е този сивик ?P.S -> Страшно красиви джанти :P

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Krelion

Браво, страхотно изпълнение! :) не може да се разбере, че колата не е Тайп ер!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле ма тя е станала кукличка бре .....найстина не може да се познае ....а по голям енусиаст нашия град не съм срещнал....и си прави всичко сам ...Евала братле

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е интересна за хората които ще си купят 8-ма генерация за в бъдеще и мисля, че трябва да се премести в Хонда спорт и тунинг раздела :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ManiaK
Отговорено (Редактирано)

Лелееее...... поздравления за ентусиазмът който имаш....... колата наистина е станала невероятна!!! Продължавай в същия дух :confused:

Редактирано от ManiaK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко UP на темата

Смяна на предна линия говорители http://www.pioneer.eu/eur/products/25/131/...70Ci/index.html

и звукова изолация STP (отидоха 22 листа :( )

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от foz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...