Jump to content
K1r1L

лампата за горивото не свети

Recommended Posts

просто може да е изгоряла :) !!! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проверено не е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

тогава :) ще следя темата че (вти-то ми го има същия проблем)всичко е изрядно но не свети докато изгасне съм я тествал (Без бенз не свети !!! )(на едновлакта светва когато трябва :) )

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой с подобен проблем???? :) !!! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен лампата за бензина никога ама нито един път не е светвала и много ме дразни това.има бая теми за бензиномер....п.р. И май ще си остане така тъпата лампа,незнам как да я оправя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем, наскоро разглобявах таблото, тъй като ми се наложи да ремонтирам разни работи по циферблата, лампата беше ок, имаше ток до там, всичко друго си свети, бушоните са си вред и проблема си е налице, знам че не помагам кой знае колко, но по-скоро да отстраним възможните проблеми и да видим какво ще остане.......ако имам прогрес ще пиша.....успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен такава лампа не ми е светвала ... възможно ли е да я нямаме като опция :blabla:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз ли съм в заблуда, но коя точно лампичка е за горивото на 5ген?5ген няма лампичка за горивото, или поне аз не съм виждал :blabla:

Редактирано от vex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, добре де, като дадеш на контакт тази лампичка светва ли? Можеш ли да снимаш така че да се види? И сигурни ли сте че точно там има лампичка? И аз съм си разглабял таблото, но няма нито колонка, нито лампичка :blabla:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли съм в заблуда, но коя точно лампичка е за горивото на 5ген?5ген няма лампичка за горивото, или поне аз не съм виждал :love:

Има си... аз имам, и както съм казвал десетки пъти в предишните теми "много често си я виждам" :blabla:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хм, добре де, като дадеш на контакт тази лампичка светва ли? Можеш ли да снимаш така че да се види? И сигурни ли сте че точно там има лампичка? И аз съм си разглабял таблото, но няма нито колонка, нито лампичка :love:

просто твоята кола я няма наи вероятно и за това не всички имат.:) аз имам и на 2-ете и на едната свети другата не (макар и вече като е на свършване ама свети)на другата има ток всичко както си му е реда и докато изгасне колата е тествана неще да свети в самия резервоар има някакъв датчик и маи е от него.............(все пак бензиномера е наи гадното нещо в една хонда) :bow::)незнамдали си струва да се смени цялата помпа с всички неща заради лампичката да свети...(просто като падне на червеното е за зареждане:blabla: Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно и моята няма защото никога не съм виждал такава лампа да има там

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivan100ev

при Сивик незнам как езащото карам Акорд ;но бих ви попитал-угасвали ли сте за бензин без да светне лампата???2 Ако е така или има само заготовка или Сивик имасериозен проблем сьс бензиномера шефа не го слушайте на него му свети защото е ШЕФ (маитап(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest boba7a

ми аз мисля че просто някой нямат лампа а може и всички...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ganchev

Аз съм угасвал без бензин и не ми е светлала. При мен светва и то изключително рядко, когато карам продължително на 5-та предавка с постоянна скорост от 110-120км/ч, но и тогава не винаги светва. Странно ми е защо така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Колега като гледам какво караш (Кара: Honda Civic 1.6 16V 115hp) имам странното подозрение че караш D15Z6 и ти свети лампата ECONO, а тя далеч не е за горивото!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ganchev
Отговорено (Редактирано)

Не го знам моя какъв е. Знам само че е 1.6 ( така пише в талона на колата ) 115 коня 16V пълна инжекция... Англичанка е, ако това има значение..

Редактирано от Ganchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Мда за икономичния режим на VTEC-a е. Само за двигатели D15Z1/3/6, твоя такъв ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest K1r1L
Отговорено (Редактирано)

е АЗ Вече написах за лампите....писах че съм оставил колата до краи да изгасне.и лапмапта не свети . А колта има лампа и тоя модел е с лампа 100% (ВТИ 95-та) .(и нагледно съм я виждал свалял и в мануала я дават да има..)ПРОСТО НЕРАБОТИ , как може да се оправи ?!?!и сивик 5 генерация имат лампи 1.6 моделите(не всички ). (все пак другата мие 1.6 ESI и си свети !!!)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес извадих поплавака от резервоара и се оказа че датчика за лампата е тотална щета :D:D , т.е. има си датчик за тая лампа, сменя се и всичко си идва на място :D:D благодарско на колегата К1r1L и на всички които бяха съпричастни с проблема п.п. някой от модовете да затвори темата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи в крайна сметка доколкото разбрах трябва да се смени този датчик,който се намира някъде в резервоара в някакъв си поплавък и само се сменя датчика и всичко е ок? :) А той май не мноу лесно тва да го извадиш от резервоара? :) Хм.. Поне се даде отговор на всички за скапаната лапма,която всички искаме да светне :) най-много от всички лампи,дори и тази в банята :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво представлява този датчик? Може ли само той да се смени? Възможност за ремонт? Къде точно се намира как изглежда и такива неща ако може някой да каже ще сме много благодарните!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Pagko

D15ките 5 ген имат ли такъв????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво представлява този датчик? Може ли само той да се смени? Възможност за ремонт? Къде точно се намира как изглежда и такива неща ако може някой да каже ще сме много благодарните!

bro трябва ти само да вдигне6 задната седалка + клю4е и отверка и си4ко 6те ти се изясни след малко разглабяне :))) така и аз полу4их отг на мн въпроси !! и моита лапи4ка(НЕ ВСИ4КИ СИВИЦИ ИМАТ !!!) светва когато си иска !! а стрелката на бензиномера си е се на FULL - дори и когато се сети лампи4ката да светне !!!! даааа в багажни4енцето си имам ве4е отредено място за туба с бензин до отстраняването на проблемацията !!!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ви каа пи4ове.Зна4и Сивик 5-та ген. е пригодена за такава лампа но не баш.Возил сам се на много такива сивици само един модел има-Сивик 5 ген ВТИ на другите има си4ко и крушка и цокал просто е заводско но не е пригодено.Ако има някой с ВТИ и знае ко му е пове4е да каже :(:).Дано да сам ви бил полезен.4ао

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ви каа пи4ове.Зна4и Сивик 5-та ген. е пригодена за такава лампа но не баш.Возил сам се на много такива сивици само един модел има-Сивик 5 ген ВТИ на другите има си4ко и крушка и цокал просто е заводско но не е пригодено.Ако има някой с ВТИ и знае ко му е пове4е да каже :D:).Дано да сам ви бил полезен.4ао

ХАХАХАХАХХАХА !!! точно на вти-то ми неще да свети пък на едновалката си бачка.. при не мене поне..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ви каа пи4ове.Зна4и Сивик 5-та ген. е пригодена за такава лампа но не баш.Возил сам се на много такива сивици само един модел има-Сивик 5 ген ВТИ на другите има си4ко и крушка и цокал просто е заводско но не е пригодено.Ако има някой с ВТИ и знае ко му е пове4е да каже :hondarulez::angry:.Дано да сам ви бил полезен.4ао

Аз карам Сивик-15vitek-E-d15z3 англичанка и лампа си има , че май даже често взема да ми светва. Пустият му бензин все не остават парици за него.Мен друго ме интересува .Някой знае ли като светне пустата му лампа колко километра още мога да измина?Тази лампичка показва ,че си на резерва или що? Редактирано от byjy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.............Мен друго ме интересува .Някой знае ли като светне пустата му лампа колко километра още мога да измина?Тази лампичка показва ,че си на резерва или що?

Виж ТУК :angry: В моя пост, надявам се ще намериш отговор на въпроса си :hondarulez: Редактирано от Olmy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...