Jump to content
Wardog

Помогнете при избор на по-големи спирачни дискове за Сивик 5ген !?

Recommended Posts

Здравейте, карам сивик 5ген 1.6 125к.с. и имам чувството, че заводските дискове са малко малки за този двигател. Решил съм да слагам по-големи. Въпросът ми е каква марка, какъв размер могат да се сложат и какво трябва да се смени по колата за да се случи това. Благодаря ви предварително!!! П.С. - съжалявам ако темата се повтаря, но не успях да намеря нищо по въпроса с търсачката на форума. Ако все пак грешката е в мен, моля оставете линк.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ами спирачки от 1.6 вти 262 мм дискове.(апарати дискове се сменят мисля че и още нещо)(такива ти препоръчвам ;) твоите са 240мм.. и наистана са доста малки ;) и аз съм на това мнение че трябват по големички.

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Izanagi

D16Z6 не е ли с 262 мм отпред ?Със сигурност знам , че 5-та купе с 1,5 е с 24?мм , а 1,6 е с 262мм , ама за хеча незнам , иначе скоро , надявам се ,ще имам едни такива за продан ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отзад съм с дискове да. двигателя ми е D16Z6 125к.с. хечбек. Нямам представа каква големи са, но колата определено не спира достатъчно за тези коне. Един колега кара Нисан и преди няколко дни сменява предни дискове и накладки и каза, че са му предлагали Brembo дискове за 90лв., но със оригиналния диаметър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D16Z6 не е ли с 262 мм отпред ?Със сигурност знам , че 5-та купе с 1,5 е с 24?мм , а 1,6 е с 262мм , ама за хеча незнам , иначе скоро , надявам се ,ще имам едни такива за продан :worthy:

Мисля че само американките и канадките са с 262мм а европейските са с 240!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами добре... Ако реша да си сложа дискове от 160к.с. (които до колкото разбрах са 262мм, а мойте 240мм) какво друго трябва да сменя!? Апарати, накладки, дискове и главини или... !?

Редактирано от Wardog

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ще трябва и смяната на шенкелите.Бях пуснал преди тема със същият въпрос, но така и не разбрах кои са необходимите части. http://forums.hondabg.com/index.php?showto...mp;#entry167405

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако тръгнеш да си търсиш спирачки от ВТИ 160 коня мога да ти предложа апаратите+ дисковете 200лв. 0898-489-527 или на лични :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има колеги сблъскали се с този проблем,защо не изразяват мнение препоръка някаква!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а каква е причината да слагаш по големи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

причината е че колата ми не спира добре. Не съм слагал евтини накладки... само спирачната течност мисля че не е нещо феноменално. Сега трябва да сменям предни накладки и мисля да сменя течността (за които приемам предложения както и къде да ги търся). Дано се пооправят малко нещата,но когато карам да кажем 15-тина минути на пълни обороти ... е тогава ела да видиш какво е неспираща кола!!! все едно съм със спирачна система на BMX

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за целта не са ти необходими дискове...дискове се сменят само ако са вкопали или надрани или при топлинна деформация...възможни причини за неспирането при теб са няколко...фалшиви или износени накладки....сериозно юркане от твоя страна (всеизвестно е че добре загрятото феродо няма спиращи функции), заседнало буталце или изпускане на течност...износени гумички на спирачна помпа...пробито серво...за толкова се сещам сега но няма смисъл от по големи дискове...според мен...виж ако си сложил още коне в двигателния отсек друга работа.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поръчах си накладки Текстар за отпред и отзад, но ще трябва да ги почакам 3 седмици, защото досега не са ги вкарвали. Като пристигнат ще сменя тях, спирачната течност и ще помоля момчетата от сервиза да прегледат всички маркучи,помпички,гумички и т.н. След тези операции ще видим как ще спира колата. Ако продължи да се държи незадоволително определено ще сменя дисковете!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди всичко смени спирачна течност! Вярваш или не, дори да имаш най-големите дискове на света, ако течноста е стара и има вода в нея няма да спираш по добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest �ЛЕКС БУРДИ�

ахам една мотулска течност и едни рейсингови накладки примерно дс 2000 и си идеален за в града ама ако караш газ спирачки нищо няма да ти помогне може 355мм дискове от рено клио С1600 ;) тия дискове са точно колкото джанта 14"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А откъде мога да си взема такава течност на Мотул?! И какви са тези накладки ДС 2000!? Явно са серия, но на кой производител?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземаш си мотул дот 4(една туба 0.5 върви около 15лв) накладките Феродо дс2000 най-леката серия са от никикар 0888613018(ники)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще потърся такава течност. Лошото е, че докато се свържа с колегата вече поръчах Текстар-а. Надявам се да не са по-лоши от Феродо-то.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотул продават в Проспийд.6то не сложи6 спира4ки от S2000 но 6те трябва да прави6 преходни планки за да изнесе6 апарата.Там диска е 300мм...дефакто може6 да сложи6 много комбинации важното е кой 6ти направи преходниците

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MOTUL RBF 600 Factory Line[MT-806910] 20.40 лв. 100% синтетична течност за хидравлични спирачки (стомана или карбон) и амбреажни системи, висока точка на кипене: 593°F / 312° C; Стандарти: FMVSS 116 DOT 4, SAE J1703, ISO 4925Разфасовка: 0.5 литра ИЛИ MOTUL DOT 4 Brake Fluid[MT-807110] 100% синтетична спирачна течност за хидравлични спирачки и амбреажни системи Тк 245°C / 473°F; Стандарти: MVSS 116 DOT 3 & 4, SAE J1703, ISO 4925Опции: Разфасовка: 0.5 литра(10.67 лв.) 5 литра(77.70 лв.) Така като гледам 1вата издържа на повече градуси, но дали има значение това че са за карбон/стомана спирачки. Ако не направо да я взимам!?Сега остава само наистина Текстара да се окажат надеждни и качествени накладки. Досега поизчетох няколко мнение и всички ги хвалят. Надявам се наистина да са добри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драгич... искам да сложа възможно по-големи дискове с възможно най-малко главоболия като преправяне,изнасяне и т.н. Да кажем от някоя друга Хонда или някакви афтърмаркет дискове+апарати, съместими с моето окачване. Случайно някой да има представа дали е възможно и къде може да се направи подобно нещо, дори и с преправяне, но качествено!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми зна4и се хва6тате с Гугъл и търсите кой какво е правил по света.М/у другото с колко големи дискове си така и не каза и какво за тебе е ка4ествено преправяне...Ако не ти е проблем ке6а ска4ай в D2 спира4ки !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако изка6 ми звънни на 0878 428755 през седмицата,6ти предложа варянти които знам аз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста теми изчетох и може би Текстар ще доидат добри. Аз съм със 17ки, така че за дискове има някъде, но лошото е че много пари отидоха по колата вече и надали ще имам за спирачки от рода на 3000+лв. За сега ще се задоволя със дискове (предни и задни) от ВТИ (аз съм със 4 диска), пък догодина ще го мисля за нещо по двигателя и сериозни спирачки от 300+мм. Благодаря на всички за отделеното време и мнения!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...