Jump to content
Guest ReSPecT

Регистрация на нов двигател

Recommended Posts

Guest ReSPecT

Така сменях двигател на моето купе от 1.6 сега е 1.5 в-тек какви документи са ми нужни за да си узаконя колата ? Аз имам и двата талона на новия мотор всичките документи на моята кола и те са в мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest policeman

Точно това ти трябва ;) Твоите документи и талона+договор за покупко-продажба за новият мотор със старият собственик,но донора трябва да е бракуван :P Значи: двата талона,договор за покупко продажба за мотора-нотариално заверен и време за пред КАТ ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата мога ли аз да я обявя за брак като са в мен талоните или трябва собственика на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Собственика!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв документ трябва ако си закупиш мотор от Европа и решиш да си го сложиш на колата и после узакониш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А какъв документ трябва ако си закупиш мотор от Европа и решиш да си го сложиш на колата и после узакониш?

Сьщото е, само че вместо договор за покупко-продажба, се представя фактура, която се издава там, откьдето купуваш мотора. Даже в КАТ, може да я искат и преведена на бг. . При всички положения трябва да има документ за произхода на мотора и как си го придобил. Редактирано от stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв документ трябва ако си закупиш мотор от Европа и решиш да си го сложиш на колата и после узакониш?

Сьщото е, само че вместо договор за покупко-продажба, се представя фактура, която се издава там, откьдето купуваш мотора. Даже в КАТ, може да я искат и преведена на бг. . При всички положения трябва да има документ за произхода на мотора и как си го придобил.
Точно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако мотора е акцизен и на фактурата няма инфо за конете?Тоест въпроса е дали ще се плаща акциз и колко ще е след като мотора е резервна част?Благодаря предварително...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Shadow^Dancer

добре де ... само на мен ли ми се върти в главата мисъл нищо да не променяш по регистрацията на колата. все пак си сменил двигателя с друг с по-малък обем, ако съм те разбрал правилно. пък и разликата е минимална. не е като да си бил с 1.3 и да си сложиш 2.3 ... все пак пътните полицай едва ли имат под ръка списък с кодовете и спецификациите на всички двигатели на хонда :cool: пак не знам де, и аз един вид питам ... щото идва въпроса като си направим тунинг да кажем на една д15б2-ка, направим нещо MPFI swap-че, чипче, генерацийка и от 90 коня станала на 120 ... трябва регистрацията да си сменяме ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AMD

Колегата е сменял двигателя :) В големият талон пише друг номер затова е желателно да го смени.Вярно ,че пътните полицаи няма как да разберат това :cool: но вписването на по малките кубици отива по малко данък(особено ако успее да го пише 90 кс )А относно другия ти въпрос ,на блока си пише D15B2 и никой нищо не може да каже :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки блок си има сериен номер, дори да смениш двигателя с абсолютно същия, щом не съвпада новия номер на блока с този на документите, и нямаш никакви документи за новия двигател си е проблем.Всъщност можеш да смениш всички части без блока, и никои не може да ти каже копче :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...