Jump to content
BPFC-1912

Honda Accord 1.8i 96 година

Recommended Posts

Здравейте на всички!Първо се извинявам ако пиша в грешен раздел или нещо подобно, но както ще видите съм нов във форума...Та по темата - ориентирал съм се да си купувам японска кола, и един от вариантите ми е Хонда Акорд... Понеже не разполагам с много пари, около 5-6 хиляди, постоянно попадам на коли около 96-97 година... което предполагам е нормално за Хонда...Въпроса ми е - заслужава ли си да се дадат 5-6 хиляди лева за Хонда Акорд 96 година!? Все пак говорим за кола на 12 години, което никак не е малко.. не знам как повече да конкретизирам питането си...надявам се вие да ми помогнете с отговорите си по някъв начин...колата е 1.8и, 116 коня!Благодаря ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, акорда е добра машинка, по- за предпочитане е да е 2.0 двигателя или най-добре 2.2 КУПЕ 150кс, но зависи какво ти трябва и харесва. Гледай да не е италианска, най-добре от Германия! Успех!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей КолегаТук няма да видиш критики относно автомобилите Хонда, и то съвсем основателноДА- винаги си заслужава да се купи Хонда (друг е въпроса в какво състояние ще бъде). Идеята е да разбереш защо ние всички сме "манияци" на марката Хонда- защото са здрави коли, возията и пъргавината са отлични, и остава само удоволствието от карането :)И се опитваме и ти кажем, че ако си купиш Хонда, ще забравиш каквито и да е сериозни проблеми по ремонта с тази маркаИ че всички ние сме очаровани именно от това: бързи коли, независимо от двигателите, икономични и здрави, и се радваме на всеки, който си купи Хонда, и много бързо се съгласява с общото мнение тук във форума, защото това е живата истина :)Моля да ме извинете за дългия пост, пожелавам ти късмет :)и дай- Боже още един фен на Хонда сред нас :)Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е имала "читав" собственик - няма какво да му мислиш.П.П. Не е 116 - 115 к.с. е машината. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз съм се насочил към 1.8 понеже искам да имам нещо средно между икономичност и мощност, поради тази причина мисля, че това е моя двигател! ако може да ми кажете някви предимства на 2.0 ще съм благодарен...само да питам, Хонда с такъв вид двигател 1л8 горе долу колко гориво харчи !?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ненапразно ти препоръчах 2.0 - и двата харчат еднакво - средно 11/7, само където при 2.0 имаш по-мощен, пъргав и надежден двигател със 16кс аванта :) при почти всички марки автомобили от средния Д-клас, бензиновите двигатели 2000сс се явяват най-надеждни практични и икономични. Затова се води винаги от това правило!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а предполагам ще е абсолютно олигофренско да слагам на такъв звяр газ, дори и да е инжекцион !?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма много смисъл :) Тя газта и тя скоро ще стане по скъпа от бенз/дизел

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже няма смисъл много да е инжекцион, и нормална газова с държи добре.Гледай да е поне 2.0 - ще може да ускорява и няма да те е яд като си натиснал педала до долу и те заобикалят само на магистралата :PЗа поддръжката ..винаги има разни малки неща за правене но това е нормално за всяка 12-15 годишна кола.Но като общо Акорд дори и 94-5 е в пъти по добър от масата ..дори нови коли - говорим за возия, пъргавина, лекота на управление.А за поскъпването на газта.. може би .. след 2 -3 години и да стане . Европеският съюз няма да ни остави със сигурност така. Аз лично се наслаждавам на последните години в които имаме евтини горива.. истински зленчуци и все още не ме полицейска държава.Харесвай някой , провери го на сервиз и си ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де, каква е логиката колата да е по-мощна и да не дава разлика в харченето на гориво, било то и минимална !?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

еее мисли малко бе майна....двигателя се справя по-лесно с тежкото купе и не е нужно да работи на максималните си възможности често, където и харчи най-много, а почти винаги е в оптимални обороти!!!просто за всяко тегло на автомобилите си има и оптимален по мощност двигател - за Д-класа това най-често е 2000сс 120-150кс

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми се ядосвайте пичове, аз от скоро се интересувам от коли и почти нищо не разбирам... тепърва се уча!благодаря ви за отделеното време и изчерпателните отговори!тази седмица ще ходя да гледам въпросната кола и ако всичко е наред най-вероятно ще си я купя...само да ви питам има ли нещо по-конкретно на което да обърна внимание при огледа, което е характерно само за Акорд, извън стандартните неща които се гледат !?!?!?и да ви питам и за ВИН номера... къде да го търся и кои цифри какво значат !?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ВИН-а мога ли да разбера коя година е колата !?моля за съдействие, понеже не съм запознат.... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Десетият символ е годината на производство. Кажи от коя до коя година искаш и ще ти кажа кой символ коя година е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BPFC-1912

96-98 ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sebulba

Годината при производителите е от септември до септември.96 - Т97 - V98 - W99 - X00 - Y

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда лошо няма като трагнеш да копуваш обарни внимание на интериор и да е здраво купето. Ако е от Австрия или Германиа.Ако е италянка с купето нямаш ядовел За двигател от прав поглет не можеш да разбереш какъв е. Успех в търсенето добре си се насочил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Годината при производителите е от септември до септември.96 - Т97 - V98 - W99 - X00 - Y

много благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BPFC-1912

Здравейте пак...Днес гледах един Акорд, 98 год, 1.8, и бих искал да ви питам някои неща относно забележките които видях по него и съответно колко пари мога да сваля от цената...Значи на първо място по купето има много драскотини, верно дребнички но ги има! Отделно единия заден амортисьор е изпуснал... гумите са за смяна също... по салона има някои леки забележки - пепелника е разбит и около скоростния лост е малко разбито също... отделно тавана се е отлепил и не знам тва дали подлежи на корекция...Та ако може да ми кажете горе долу кви пари ще ми струват амортисьорите, гумите, и тва с тавана колко ще ми излезе !?Благодаря ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте пак...

 

Днес гледах един Акорд, 98 год, 1.8, и бих искал да ви питам някои неща относно забележките които видях по него и съответно колко пари мога да сваля от цената...

 

Значи на първо място по купето има много драскотини, верно дребнички но ги има! Отделно единия заден амортисьор е изпуснал... гумите са за смяна също... по салона има някои леки забележки - пепелника е разбит и около скоростния лост е малко разбито също... отделно тавана се е отлепил и не знам тва дали подлежи на корекция...

 

Та ако може да ми кажете горе долу кви пари ще ми струват амортисьорите, гумите, и тва с тавана колко ще ми излезе !?

 

Благодаря ви предварително!

значи колега аз също преди 3 дни си взех същия акорд 98г 1.8 116к.с колата е много добра и много ме кефи но мойта е с 16-ки джанти ниско профилни двигател и ходова част са перфектни само има малко забележки по боята но аз сам бояджия и това мен не ме бърка.а относно твойте въпроси амортесьорите цените им варират от 70лв на горе бройката тавана мойе да ти го направи всеки тапицер а ако си по сръчен и ти :huh: вътре в интериора може да се намери почти всичко в форума ако мотора е читав не се притеснявай и пазарувай :lol: .аз съм карал доста хонди и сам запомнил едно има само хонда или нещо друго японско.аиде с здраве и кажи какво е станало.Публикувано изображение Редактирано от honda_25

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...