Jump to content
murdera

Нормално ли е това ускорение 0-100км/ч

Recommended Posts

Пробвах няколко опита ,но най-добрият беше 9.1сек до 100.По каталог я дават 7.7. Сменил съм гарнитурата,пилена е главата,нови гумички,нов спортен AIR INTAKE ,нов маслен и горивен филтър,нови свещи. Само тръбите/катализатора не съм пипал.Има ли смисъл да сменям колектор/катализатор и крайно гърне...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Гумите ти оригиналния размер ли са? Защото ако не са ще имаш отколонение в километража.Настроена ли колата след смяната на всички тези компоненти? Защото ако не са ще имаш неефективна работа на двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

гумите са малко по високи,отклонението е 3км/ч (като карам със 100,дефакто показва 97км).Всичко е настроено.2 пъти рестартирах ECU-to.Компресията на двигателя е почти като на нова.Сменил съм ангренажа и ролките също.Просто очаквах малко повече.ps. правя ги 100 на 2ра

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...пробвай да не цедиш на 2-ра и да се бавиш а сложи 3 -та може би ще стане по бързо поне със секунда :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest K1r1L
Отговорено (Редактирано)

не е ли 8.3 до 100 ?16.1 на 400 метра:unsure:ама все пак 9.1 ... много фактори има маисторлъка гумите ти може да са гадни катализатора може да е запушен.центорвката да не е като хората .и др-ги които не се сещам е монента че Zzzz;)\а сега видях че е пилена глвата значи и ремака може да не е зацепен правилно зависимост от колкото е пилена може да се наложи и раздвижни ролки да слагаш.

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако пусна по рано 3тата времето отива на 10+ :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих да кажа ,че съм сложил и IAT mod.Сега пробвах без него и най-доброто беше 9.9/100, дава почти 1 сек по добро ускорение. Иначе за катализатора-минах през Технотест за TUV,в КАТ на преглед,и в още един сервиз,но не казаха,че е за смяна...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега а как го засичаш времето, да не би от там да идва проблема :unsure:И на какъв терен опитваш, абсолютно равен?

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

засичам го с хронометър.Теренът е отзад на Булгарплод.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако толкова се притесняваш може да я закараш на едно дино и да видиш какви показатели ти дава със сегашните настройки. По принцип по-голмите джанти и гуми играят не само роля за километража но също и за ускорнието, може и от там да си качил половин секунда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако главата е пилена незнам колко но трябва да имаш даже по добра компресия от заводската :unsure: другото което е че трябва да сменяш доста бързо от 1ва на 2ра това ремък ролки нищо неиграе за ускорението ако е зацепен както трябва ремъка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменям добре скоростите,само за сравнение,другата кола по каталог е 12до 100,с 1 човек я права на 11.5 :unsure: пс. да компресията наистина е почти като на нова.А като карам на 2ра м/у 2и3к обороти има едно леко придърпване и колата като че забива нос,от какво може да е това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

че съм сложил и IAT mod -какво е това ?аз си мисля че ремака ти ен е зацепен правилно като си шлаифал глава сигурно има 2-3 зъба разлика. в зацепването !

Редактирано от Al_Capone
ЦИТ�ТИ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IAT сензора Intake Air temperature.Там съм сложил резистор ,който казва на двигателя ,че влиза повече студен въздух.Наистина работи.Съмнявам се ангренажа да е сложен зле,просто преди да го сменя(вкл. и другите неща) колата вървеше доста зле.пс. и гарнитурата съм сменил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не е проблемен двигателя.Виж какво си говорим в тая тема http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=14696&hl=То това 7.7. по каталог... не знам как го мерят. Нали има огромно значение гуми, настилка. Производителя може би да го изчислява по някакъв начин, или ако го замерват, ще е при някакви идеални условия, които мисля, че ти няма как да постигнеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MaMyTa

не съм голям разбирач но както казва колегата перфектните условия немогат да бъдат постигнати много странични фактори който неможеш да избегнеш ти пречат за тва 7.7 ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще пробвам да сложа препарата за почистване на инжекторите ,а по натам ще сложа спортен колектор/резонантногърне и 6.3см тръби

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не забравяй че и бензина може да ти е гаден..Защото и аз с моята кола немога да стигна заводските времена по каталог е 9.2 аз стигам до 100 за 9.8 даже 10

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

и аз имам Ф20А4 , напълно сток е, нищо не сам им пипал дори и правил от както сам е взел от швейцария , но един път е тествах до 100 за време и беше към 8.5 но все пак е тествах на хронометър,може и да не е точно но твожто време ми се струва абсурдно за 160 коняП.С. от бензина до сега съм видял само една рализка в сравнение с този на вънка, само разхода не вървенето, освен ако не си заредил от някои село 50/50 с вода

Редактирано от lefter0v

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на магистралата я качих 1 път,210 без проблеми вдигна,имаше още 700-800 оборота до червено.И на мен ми се струва абсурдно,върви все едно е 2.0 мотор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...