Jump to content
den40

Антена

Recommended Posts

Здравейте колеги,От известно време забелязвам, че антената на радиото не се прибира до край, а след това не излиза.След няколко опита на включване и изключване на радиото- излиза.Проблемът се появява понякога- когато си поиска, както се казва.Въпросът ми е: Дали това се дължи на дефектирал ел.мотор на антената или просто трябва може би да се смажат секциите на антената?Уточнявам,че колата е Акорд 1,8 2000год. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах същия проблем, ако си чуваш машинката - значи най-вероятно бачка и проблема е самата антена и мръсотия - смазка и почистване му е майката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При първото вкарване на хондата (акорд 2.0 тди 98 г.) в гаража (бях забравил да изключа радиото и да се свали антената) тя се закачи и при опита на моторчето да я прибере не стана... Свалих целия механизъм (не е сложно държи се от един болт за шасито, маха се кабела за към си ди то и се отвива чашката която е над калника. Оказа се че жилото което води сегментите навън и навътре (то е пластмасово и има вид на зъбна рейка) се е счупило при опитите на моторчето да вдигне или прибере антената счупената част която се прибира в машинката закачаше другата и сваляше или вдигаше антената до където си иска или може....няма да е лошо ( не е сложно за изпълнение) да си свалиш машинката да я разглобиш и да видиш какво и е ако всичко е ок я смажи с технически вазелин и ще се оправи. Да спомена нещо друго. В долната част на механизма има маркуче което извежда водата към калника (ако в машинката евентуално проникне такава но при старите антени задължително си влиза вода). Така че внимавай първо свали това маркуче и тогава откачавай машинката... Вероятността да имаш мръсотия в серво-механизма е голяма и това може би е причината да не ти работи добре антената.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем, беше ми счупено пластмасовото жило. Изпълнението е такова, че не подлежи на ремонт.Реших си въпроса с антена от пазара. Струва 25 лева и работи вече месец без проблем. Пояснявам, че карам градско като побъркан цял ден и антената се вади и пребира многократно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност оправия има но не всеки може да го направи. Аз използвах една пластмасова тръбичка. Двете крайчета на водача ги запилих и ги залепих вътре в тръбичката със епоксидна смола. След като стегна направих отвън с една пиличка същите зъбчета и се получи....Но тръбичката трябва да е със същия диаметър като водача за да не задира в каналчетата на антената

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите! Мисля,че ще ми помогнат да реша проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това да се чува колега, като го оправиш кажи какво точно е било и как си се справил да го има написано за всички, мож да помогне на някого тая информация :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем.При мен се чуваше щракане от машинката и антената не излизаше/прибираше до край.Просто антената беше леко изкривена,пуснах радиото :blabla: издърпах антената изправих я (леко на ръка ВНИМАТЕЛНО), малко смазка и се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest STD

Виждам че някой си е купил нова направо.. Я кажете от къде мога да си купя такава .. че и моята може би е леко крива и/или повредена..и остава на 10-15 см неприбрана.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AERO-ШМИРГЕЛ

В Пловдив има едно "понятие" наречено "Руския пазар". Това е ефтинджос пазар с много боклуч, сергийки с дънки, въздушни пушки, авто аксесоари и каквото можеш да се сетиш. Мойта от там я купих и цената беше мисля 25 лв. Антената е направена универсална. С много лека и лесна доработка стана на Хондата. Ако някой иска, мога да му купя. Пишете ми и Н.П.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Явно това е проблем на Хондачките ,и на мен не ми се прибира антената докрай.Тук всеки говори за смазване,бихте ли казали какво използвате за смазка???Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имах същия проблем преди месеци, но почистих антената.Това става като напръскаш цялата антена с почистващ спрей и като я вдигаш и сваляш няколко пъти да се раздвижи и подсушаваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...