Jump to content
rocnogap

Протест за цените на горивото !

Recommended Posts

Колеги какво ще кажете да се обединим с други фен клубове за национален протест за цените на горивото ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ще сме глас в пустинята...Нищо няма да се промени,тези цени не зависят само от клоуните в парламента!Да се вдигнат доходите на национално ниво е по правилно :rolleyes: !Иначе ако може 100-октановия да е 0,50 лв. ... !!! и после като се събудих... :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tols

Здравеите и от мен колеги В момента Гърция има такъв протес !!!  Разликата обаче е,че Гърците са много едини и като кажат нещо го правятЗа колегата Diego.......... по принцип държавата може да промени нещата и ще ти кажа защо?!Акциза на литар безнцин е 0,65 ст. !!! НА ЛИТАР !!!Сам направи сметка за какво става вапрос и колко пари пребира държавата....Акциз за бензин !!! данак за автомобил !!! винетка !!! В крайна сметка караме по ш**** пътища,къде отиват всички тези пари питам аз? :tease::):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите и от мен колеги В момента Гърция има такъв протес !!!  Разликата обаче е,че Гърците са много едини и като кажат нещо го правятЗа колегата Diego.......... по принцип държавата може да промени нещата и ще ти кажа защо?!Акциза на литар безнцин е 0,65 ст. !!! НА ЛИТАР !!!Сам направи сметка за какво става вапрос и колко пари пребира държавата....Акциз за бензин !!! данак за автомобил !!! винетка !!! В крайна сметка караме по ш**** пътища,къде отиват всички тези пари питам аз? :tease::):D

с това мнение съм напълно съгласен ;) нещо се уляха с цените ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер ми е интересно, как доларът пада, бензина се качва, след като падането на долара води до падане и цената на барел петрол ? A иначе за акциза, гледайте TopGear, там редовно нареждат министъра на транспорта за високите акцизи в/у горивата, нормално явление за цял свят е, е сигурно без страните от Близкия Изток...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм твърдо за! Нека да се обеденим със други форуми, да излезем 100000 човека на протест пък каквото ще да става. Със сигурност по-лошо няма да стане. И дано да няма много хора като колегата Диего че те бъркат нещата, защото едно е сигурно: мълчиш ли си със сигурност по-лошо става!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се иска да е по-евтин бензина , но е факт че ще става все по-скъп защото това е ресурс , който не се възобновява , същевременно залежите са малко , а консумацията скача 2но всяка година . Един вид акциза е като мярка да се намали използването му с цел по-бавно изразходване , а също така и по-малко замърсяване . А и в крайна сметка и с тези цени , пак пътищата са задръстени от коли ! Относно това , че хем прибират много пари , хем караме по отвратителни пътища съм напълно съгласен !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пък и някой от нас все си карат в лютеницата, което на д13б2 си е 12/100 разход. Някой ден ще кротнем, за сега още държим, и както виждате цените, сички са по колите и карат, значи има пара.

Редактирано от Animal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе 2.30 бензина 95...бахти пе*ерас*етата... :tease: не се наядоха копелетата... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest K1r1L
Отговорено (Редактирано)

аз ще кажа едно наи ниски заплати наи скъп бензин ,нашия бензин е на цената на австрииския почтиа там както се досещаме стандарта е е 10 пъти по висок.и на балканския полуостров понеже сме по богати от вси4ки е наи-скъп.яко яко !

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KU4E_DUX

Добре де ,че ние сме за е... така си е защото никога когато стане нещо (например с цените ) всеки се натиска и си вика ми кво да направим или а те другите ще се вдигнат ние ще си гледаме от страни .Ето това ние НАЙ-ГОЛЕМИЯ ПРОБЛЕМ ,че все чакаме на готово и да минем метър ВСЕКИ ПЪТ и за това всеки ни оправят и ни минават по няколко пъти :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest K1r1L

само да кажа за дизела е нормално да е по скъп от бензина !!! в всяка нормална държава е така !)англия германия франция навсякаде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest rocnogap

само да кажа за дизела е нормално да е по скъп от бензина !!! в всяка нормална държава е така !)англия германия франция навсякаде.

До колко то съм запознат дизела се прави от одпадачните матеряли на бензина или се бъркам ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах по новините, че тировете ще правят такъв протест и бих участвал твърдо в подобно начинание!То хубаво да се дига малко по малко, но те вече се оливат с темповете на повишение. Не е нормално да плащаме за горива колкото в Западна Европа, при положение, че стандарта, както и самите пътища са ни на светлинни години от техните :tease: За всеки автомобилен състезател би била отлична тренировка да слаломира между ямите по много от "европейските" ни пътища.А това, че са били много колите по пътищата не означава, че е нормално да даваш 30% от заплатата си за бензин/дизел...Отделен е въпроса, че в момента няма реална алтернатива за предвижване в града в 80% от случаите. Последните 2 месеца се наложи да ползвам градския транспорт и не ми се говори за каква мизерия става на въпрос :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе и аз подкрепям стачка, митинг особено като видях във вестника отново 3-4 % нагоре бенза. То не се издържа вече тия от заведенията да не видят нещо и те и бирата 2.20.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest K1r1L

само да кажа за дизела е нормално да е по скъп от бензина !!! в всяка нормална държава е така !)англия германия франция навсякаде.

До колко то съм запознат дизела се прави от одпадачните матеряли на бензина или се бъркам ?
еМИ ЦЕНИТЕ НАВСЯКАДЕ СА ТАКИВА:tease: БЕНЗ Е ПО ЕВТИН ОТ ДИЗЕЛА.:) ЗАЩОТО ПОВЕЧЕ ВРЕДИ НА ОКОЛНАТА СРЕДА АКО НЕ СЕ ЛЪЖА.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Само в Швейцария е по-скъп. И не вреди повече на околната среда при дизела изгарянето е много по-пълно отколкото при бензина. Дизела замърсява със сажди (твърди частици), но новите дизели пък имат филтър за твърди частици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да кажа за дизела е нормално да е по скъп от бензина !!! в всяка нормална държава е така !)англия германия франция навсякаде.

последно когато бях в Австрия (в края на февруари, началото на март) дизела си беше по евтин. :tease: Цената на долара и цената на бензина са пряко зависими, но за съжаление докато долара поевтинява, цената за барел петрол расте и то с по високи темпове, затова единствено остава да намалят акциза, който в БГ е стигнал стойности почти колкото в развитите страни от ЕС, :) а основателна причина за това няма. Просто акциза е много удобен и лесен начин да се запълнят дупките в бюджета, вместо за това да се търсят други начини. Съмнявам се да намалят акциза, но поне да цените да не растът токоло бързо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest elianbgr

Леко отклонение от темата за едно уточнение:Българския бюджет дупки няма, а напротив има огромен излишък. Това означава, че събраните пари от данъци, акцизи и други такси надвишават планираните. Пиниза е че когато се планира бюджета това се прави от парламента, а когато има излишък се харчи от премиера. Е сега се сещате къде ще отиде излишъка и как ще бъде похарч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Точно тук с данъците идва един от най-големите парадокси аз за моята 15 годишна кола плащам 26 лева данък, но ако си купя кола със същите параметри произведена 2008 година ще плащам точно 20 пъти повече - 500 лева данък за кола 2008-ма година 90 коня. Къде е стимула хората да купуват нови коли? Няма го! Къде е стимула хора тада карат мотоциклети (харчат по-малко и замърсяват по малко) отново го няма, данъка за мотоциклет е 140 лева. В доста от европейските държави ако едно семейство има два мотоциклета бива освобождавано от данък за автомобила. Тук нещата обаче не седят така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest krasimir_01
Отговорено (Редактирано)

За каква екология за какви 5 лева става дума аре стига глупости ;) всичко е за да си пълнят гушите ония пе-да-ли от парламента и правителството Не знам дали сте видяли как асфалтираха с 10мм асфалт дупките на софийските улици до кога мислите ще издържи тая настилка тип вестник и колко ли струва на голяма община това замазване на положението дали не е като за 10м асфалт за дебелина става дума не за ширина ;) .Тя и моята кола е на 13г ама не вервам да дими повече и да замърсява повече от новите по простата причина че съм на ГАЗ ;) и не на последно място като е толкова скъпо горивото защо не е и малко по-качествено поне да има за какво да плащаме по-висока цена а не да плащаме за бензин а да ни сипват всичко друго ама не и бензин Та темата беше за протест срещу високата цена на горивото а не за на кой с какво му пречи съседа, с кой му е изневерила жената и дали има жаби в езерото ариана

Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Draik
Отговорено (Редактирано)

Точно този излишък вместо да го крадът някои управници ами да го използват з анамаляне на акциза на горивата. Тогава ще се намалят и самите горива. А за данаците няма да говорим. Просто в това отношение в България е пълен парадокс. А и единствената държава в която все още има акциз за коли нат 170 коня.

Редактирано от Draik

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От утре почва протеста на тираджиите на цариградско шосе дясна лента който иска да се присъедини !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MaMyTa

велосипед ше си карам на село ... за протеста съм твърдо за ! но на много хора тези неща които казва колегата бате емчо не ги интересуват а трябва ... нищо лично ПОЗДРАВИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...