Jump to content
paio

перка радиатор

Recommended Posts

Здравейте , колата е Хонда Шатъл D16Z2 , днес попаднах в едно задръстване и колата позагря бая , но хубаво че я усетих. Не ми включи перката за принудително охлаждане . След това като изстина видях че не ми е включена една букса с 4 клеми до перката , вклю4их я и перката запо4на да върти. Дотук добре , оба4е не спря да върти . И сега още като дадеш на контакт тя включва и докато работи колата си работи и тя .... Някой да има идея какъв е проблема ? Аз си мисля за температурен дат4ик , но не мога да го видя къде е . Ако някой може да помогне ще съм ви благодарен !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е настаро закупена е била излючена и явно е имала този проблем но определено е датчика не знам къде е на тебе на мен е до темостата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest paio

така съм я купил, явно .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами отивай търси датчик но за по сигурно пак се посъветвай с "жичкаджия" според мен може да е и втора ръка то това или работи или не :angry: :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перката ти може да е имала проблема и преди , да не е включвала и предишния собственик на автомобила да е направил принудително включване на перката :angry: Постоянно да е включена :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като гледам, по скоро тя се е включила принудително и не е изключила и затова са я разкачили , някой знае ли къде се намира датчика за температура ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчикът е някъде след термостата, може би на радиатора от доло. Не е задължително да е в него проблемът. Някой Хонди имат реле за вентилатора, намира се в кутийката с бушони до акумулатора. Ако имаш такова реле...може да е залепнало...трябва да я види елтехник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest paio

Мисля 4е няма да е температурния датчик , защото стрелкатра си показва нормално ,насо4ил съм се към релето на перката но не мога да го открия къде е , ако някой го знае моля да ми каже. благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...