Jump to content
JimBeam

Не държи обороти на газ когато е студена?!

Recommended Posts

Няма лято няма зима пала ли на газ трябва да и подавам газ първите 5-10 мин защото опусна ли я гасне.На бензин си е нормално като я запала си държи по високи обороти после пада... автоматичен смукач сичко си е ок но на газ неиска а лятото нев ми се иска да слагам постоянно и бензин и газ.Другото странно което забелязах че при загряло положение колата си държи около 600оборота и на бензин и на газ?!Не е ли малко?!А не се усеща да трепери или да глухне добре си работи?!Ако само и вдигна оборотите на газ като и пусна повече дали няма да се вдигне само разхода?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Кога за последно си сменявал въждушният филтър? Ако е задръстен, много е вероятно да ти прави този номер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем с една стара .......... какво ли не правих филтри, мембрани на изпарител но проблема си оставаше. Отидох на майстор газаджия и се оказа че пришния собственик е пипал здраво по инжекциона и дебитомера доста поработиха докато я вкарат в релси. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възд. филтър смених онзи ден и даже стана малко по зле мисля :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamo
Отговорено (Редактирано)

На по-предишната ми кола, когато и сменях въздушния филтър после невървеше добре на газ и недържеше добре обороти. При всяка смяна на възд. филтър ходех на газаджия. Иди и ти, просто смесите май нещо се объркват :P

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest REX_TAXI
Отговорено (Редактирано)

нормално след смяната на филтъра да ти паднат оборотите сега сместа въздух/гориво е станала по бедна от предипоне при мен се е получавало така повтарям се но отиди да и бутнат една сонда "отзад" в ауспуха и тя ще каже колко и каквода се прави :angry: :angry:

Редактирано от REX_TAXI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама като за начало, като загрее колата прехвърли на бензин и си вдигни оборотите примерно на 900 и чак тогава почвай да си настройваш газовото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложена ли ти е плочка на газовата ако нямаш от там всичко се обърква почва да бърка смесите газ-въздух и най хубаво отиди на газаджия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-логичният въпрос е защо не я палиш на бензин и като загрее да превключваш на газ? Доста по-разумно и здравословно за автомобила. А за оборотите на бензин виж от къде и как се регулират и ги увеличи малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

барни врътката за контрол на подаваната газ при празен ходПри мен понякога при зареждане от друга газстанция се налага! Напоследък зареждам само от Еко и литекс и нещата спат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе я по-добре ми я докарай.Да пипнеме тук таме пак може и да се оправи. Ама колегите са прави. Това че се правят колите на двойно гориво не значи че колата трябва да се пали "само" на газ. Има корейски системи дето позволява да се пали на газ от ипарената газ в бутилката с още една магистрала до смесителя, ама заслужава ли си като говориме за 10-15 минути работа на бензин?!До скоро

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sebulba

сложена ли ти е плочка на газовата ако нямаш от там всичко се обърква почва да бърка смесите газ-въздух и най хубаво отиди на газаджия

За коя плочка става въпрос ? :):):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм че е по-хубаво да се пали на бензин и го правя,въпроса е че ако беше нещо дребно което можеше да си оправя сам защо да не го оправя не е някакъф голям проблем.И благодаря за отговорите.А относно оборотите на бензин врътнах едно болче има за вдигане на оборотите на празен ход както каза колегата по-горе и сега си седи на 8-900.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...