Jump to content
mmirchev71

въпрос за сивик-помогнете

Recommended Posts

Случи ми се следното - наложи ми се да сваля акумулатора и след като отново го поставих ми се прецака часовника на таблото.Сега когато е на контакт не свети ,а свети само когато натисна копчето и всеки път се нулирва когато изключа двигателя.Някой ако може да ми каже какви съм ги надрубил :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под капака при двигателя има една кутийка с бушони, близо до акумулатора. Единият от тия предпазители е за часовника, паметта на касетофона и др. мисля че беше 7 амперов. Или си го разместил или е клеясал или е изгорял. А може и да си забравил да закачиш някое кабелче към акумулаторните клеми...но мисля че е от предпазителя :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а3 си реших тоя проблем с нулирането ... като си пуснах един постояннен плюс от бушоните под волона ... за да може да си работи всичко без клич и нищо няма да се нулирва :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЯ пичове от бушона излезе точно този дето е 7.5А оправи сеееееееееееееееее

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таман мислех и аз да пускам тема за това :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

А разбрахте ли и двамата ЗАЩО е изгорял бушона? да не сте закачали някакъв голям консуматор като касетофон например?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pioneer

сменете бушона с 15 ампера от консумацията на касетофона гори ... предвиден е за фабричният плейар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest winx

Ами няма как да разбера защото скоро я купих така колата,пък е и без касетофон.Като изгори пак ще му сложа 15А

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменете бушона с 15 ампера.....

....Като изгори пак ще му сложа 15А

А някой от вас дава ли си сметка, защо чичко конструктор е сложил предпазител 7,5А а не 15А ??? Или просто искате после да подменяте тази част от ел. инсталацията, защитена от въпросния предпазител, която въпросният конструктор е оразмерил за точно 7,5А !!! Не подценявайте труда и знанията на тези хора. А и да вярно е, че част от тази верига се ползва за фабричният плеар, но само за да поддържа паметта му, а не за да се използва за директното му захранване! Захранването е съвсем отделна верига с предпазител вече от 15А. Айде умната (русата) и успех!

 

Ето и схема за стереото:

 

Публикувано изображение

 

и на часовника:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...