Jump to content
Draik

Може ли да карам така?

Recommended Posts

Разликата в двата размера е +3мм в повече на 15 цоловите, отклонението в скороста при 100 км/ч е 0Така че за толкова чак няма да е фатално

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Може би няма да ми се наложи да карам с нея, но е хубаво да знам колко разстояние мога да измина, без да навредя на автомобила. Знам че по принцип съм ограничен и в скоростта, но моята резервна е 14ка, не от онези жълтите малките, с коите не можеш да дигаш повече от 80.Edit: Те май на френските и немските автомобили ги има. На Хондите резервните гуми не са такива :)

Редактирано от stanislav_stz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега можеш да си караш колкото си искаш стига да не е предна, защото си с предно предаване и диференциала ще ти работи постоянно и това може да доведе до по-бързо износване.Ако си спукал предна бих те посъветвал да завъртиш задните /приемам че са ти еднакъв размер/ ги сложиш отпред а отзад различните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....аз съм карал с по малка гума сложих я отзад беше 13 а другите 14 колата стоеше малко наклонена и редовно се возехме по 4/5 човека,но изкара няколко седмици докато ми изправят джантата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкривих предна дясна джанта и сега резервната замества нея. Омръзна ми от тези нископрофилни гуми. Тези 50мм. височина нищо не пазят. Ще минавам на 175-185/65/14. Това с 40км/ч да кривиш джанти не е работа... Значи ще я преместя отзад, ако не я оправя днес. Мерси за съвета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси как ги кривите тея джанти с 40 км/ч на 50 профил :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами когато караш по хубав път и не очакваш изненади, винаги излиза по една шахта, която е с 20-30см. по-ниска от пътя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, благодаря за съвета. Аз оправих джантата и е готова за чупене пак :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно за джантите когато ги купувате не гледайте само красотата а и здравината

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...