Jump to content
Geue

Съвет за газова уредба на Сивик 5 генерация

Recommended Posts

Реших да слагам газова уредба с тея цени на бензина. Колицата ми е с двигател Д15Б2 моноинжекция или по точно дуал инжекция. Обадих се в сервиза в княжево защото ми казаха че работят добре и човека ми каза че слагат най-обикновена газова уредба за 460лв без емулатор за компа и нямало смисъл от него какво като трупа грешки а и за мойта кола трябвало 2 емулатора защото е дуал поинт . Аз обаче не съм на това мнение мисля че най-добре е да има емулатор за компа а освен това и да има аванс процесор за настройка на предварението.За това искам да попитам хората с повече опит и знания има ли смисъл от емулация и аванс процесор и оправдано ли е да давам пари за тях.Благодаря предварително на отзовалите се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да има 2 емулатора. Единия е за ламбда сондата, другия за дюзите. Иначе ще трупа 2 грешки. Не е фатално да си стоят, но по-добре еда ги няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Geue

Трябва да има 2 емулатора. Единия е за ламбда сондата, другия за дюзите. Иначе ще трупа 2 грешки. Не е фатално да си стоят, но по-добре еда ги няма.

Казаха ми че ми трябват два емулатора за дюзите защото са две а за ламбда сондата дори не ми каза демек трябват 3 емулатора. А за аванс процесора някъкво мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора помогнете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора помогнете

Колега,защо първо не пробваш с търсачката има доста теми по въпроса тиЛинк

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си сложиш обикновенна газова без емаулатор на дюзите и ТАП не става. Макар че ТАП-а няма да ти даде кой знае какви предимства на газ. И не прекъсвайте бензиновата помпа - безмислено е, даже и глуповато.Иначе на моно инжекция може да се сложи газов инжекцион и резултата e много добър.Ето тук няколко снимки:http://www.ecarc.eu/gallery/thumbnails.php?album=11До скоро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolegi ami kaukstoqt ne6tata s benzinovata pompa? kakvo stava s neq da kajem sled 6 meseca karane na gaz..do kolkoto znam gazovite uredbi imat klapan koito puska ili benzina ili gazta no kato zapu6i benzina pompata ne spira da pampi,prodaljava si....nqma li da izgori? ilise prekasva i zaxranvaneto i ? (sori za latinicata skapa mise flextaipa :) )

Като караш на бензин нали пак върти няма никакъв проблем да си върти дори това е по добрия вариант според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolegi ami kaukstoqt ne6tata s benzinovata pompa? kakvo stava s neq da kajem sled 6 meseca karane na gaz..do kolkoto znam gazovite uredbi imat klapan koito puska ili benzina ili gazta no kato zapu6i benzina pompata ne spira da pampi,prodaljava si....nqma li da izgori? ilise prekasva i zaxranvaneto i ? (sori za latinicata skapa mise flextaipa :lol: )

Като караш на бензин нали пак върти няма никакъв проблем да си върти дори това е по добрия вариант според мен.
Няма проблем стига да имаш бензин в резервоара,на сухо съм чувал че не е хубаво да върти ,ако бъркам моля колеги поправете ме

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И са като ви опукам по правилата и темата си отива! Хайде да престанете с тия цитати ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги нали има клапан запушващ бензина еми като се запуши тръбата или маркуча (не знам кво е точно) помпота ще продължава да помпи бензин увеличавайки налягането в тоя маркуч а това едвали може да става до безкрай....и ще дойде един такъв момент в който тоя напомпан бензин трябва да избие от някаде...и тогава май бензиновата помпа ще хвърли фира,нека някой с газова уредба сподели наблюденията си по въпроса с помпата че и аз взех да се замислям за гас че с тия цени на тунджата :blink::)

излишното гориво се връща в резервоара, бензина се оставя да циркулира за да охлажда инжекторите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...