Jump to content

Recommended Posts

Здравейте фенове, от 2 седмици имам едно гадно силно пукане като отварям шофьорската врата. Вместо тихото щракане на степените с които се отваря вратата, чувам тоя силен дразнещ звук, понякога придружен със стържене на метал в метал ( не е от пантите). Някой имал ли е такъв проблем и как го е отстранил. Тия дни ще отворя кората да огледам, но ми се иска да знам какво да очаквам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AMD

Погледни ограничителя на вратата

позиция 12

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969

Знам че е от ограничителя на вратата, всичко съм смазал, имам колата от година и 3 месеца и до онзи ден вратата се отваряше тихо. Интересуваше ме дали тоя ограничител подлежи на ремонт или да търся друг? мерси за схемата !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest eneos

Пробвай първо със смазване. Аз имах такъв проблем на предишната си Хонда. Разглобих вратата и видях, че има водачи, които се бяха поизносили. Смазах ги отвътре, обаче пак започна да скърца и започнах периодично да пъхам греста с клечка за разбъркване на кафе, че не ми се занимаваше да разглобявам отново, а после с едно пластмасово, като шило едно такова приличаше. В един момент вратата заглъхна и после не съм имал проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай първо със смазване. Аз имах такъв проблем на предишната си Хонда. Разглобих вратата и видях, че има водачи, които се бяха поизносили. Смазах ги отвътре, обаче пак започна да скърца и започнах периодично да пъхам греста с клечка за разбъркване на кафе, че не ми се занимаваше да разглобявам отново, а после с едно пластмасово, като шило едно такова приличаше. В един момент вратата заглъхна и после не съм имал проблеми.

Отне ми 20мин. всичко, въпросните водачи са 2 ролки на пружинки, отдолу и отгоре. Останали са без смазка и не пружинираха. Махнах кората и конзолата за говорителя за да мога да извадя "машинката", голяма е колкото кибритена кутийка. Вече няма да събуждам блока като отварям вратата си. Мерси !!! Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...