Jump to content
Guest Alex-civic

Англичанките

Recommended Posts

Guest Alex-civic

Здравейте,Някой може ли да ми каже - всички сивици като на аватара ми - английски ли са, няма ли и японски от тях и ако има как се различават. Същото ли се отнася и за тези след фейслифта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това купе на Хонда е само английска сглобка, японска няма. Както преди фейслифта като твоята така и след него. Японския вариянт е с 3 врати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stanislav_stz

Това купе на Хонда е само английска сглобка, японска няма. Както преди фейслифта като твоята така и след него. Японския вариянт е с 3 врати.

Дам, преди или след фейслифта, английско е. По-точно взаимствано с Rover.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има и японски вариант на нашите хонди! Самоче е трагедия , няма по голям гроззил от нея! Като намеря снимката ,ще я кача!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Англичанките fastback от 95-> не са взаимствани от роувър, а от Honda Domani, които са японска вариация на сивик 5 ген (а и не виждам кое им е трагедията, просто е седан а не хеч). По-скоро Rover са взаимствали от Honda. Снимки няма да слагам, в google на Изображения има колкото искате. А и друг път е ставало въпрос за англичанките и Domani.

Редактирано от keel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японските не само са грозни но и много дарвени от вътре, никакви глезотийки. Даже с климатик май рятко има. Англичанката си е супер :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно че някъде из форума беше разисквана тази тема. Англичанките бяха някакъв хибрид между няколко модела, не само един. А ако Rover са взаимствали от Honda купето, това е супер :offtopic: въпреки че абсолютно винаги съм чувал обратното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко информация:Domani е автомобил произведен от Honda и предвиден за пазара в източна Азия, включително и Япония. Колата е представена през 1992г., като заместител на Concerto. Огромна част от колата е базирана на ранните версии на Civic от 90те години (EG) и продукцията и е приключена през септември 2004г. Първоначално колата е разполагала с 1.5 и 1.8 двигатели(1992-1993), след което е добавен и 1.6i(1993- ) към серията. Обозначенията към модела са както следва DX, LX и EX.На пазара в Азия се предлага като 4-врати седан, докато тук, в Европа, модела е разпространен като 5-врати хечбек и комби. Моделите са продавани като Honda Civic в периода 1995-2001. Автомобила има огромна прилика с Rover 45 (Rover 400), който от своя страна е споделил огромна част от компонентите си. Rover 45 е известен още и като MG ZS. Модела е бил в производство до 2005г., докато не са настъпили промени в Rover.В Япония, Domani е преобразена и като Isuzu Gemini. Съществува и Acura версия на този модел, като е предназначена за канадския пазар. Там колата е известна като Acura 1.6 EL. Колата е изнасяна и за Япония и Тайван, но с името Domani. Това е една и съща кола, както Acura RL e Honda Legend извън Северна Америка.Едно по едно:Honda Domani, 1992Honda Concerto, 1992Honda Civic EGRover 400Rover 45MG ZS, 2005Isuzu Gemini, 1997Acura 1.6 EL, 2000Европейският вариант наистина е взаимстван с Rover 4xx, като са запазени и белези от Domani. Нещо като КО продукция на Европа и Азия :offtopic: Вече като ме питат каква ми е колата - Honda Concerto Civic EG Domani Rover 400(45) :offtopic:

Редактирано от stanislav_stz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Англичанките не са взаимствани от Роувър, а точно обратното. Даже и интериора на англичанките (и този на Роувър 4хх) е 1:1 с този на Domani, a Domani е по-ранния модел.А следващото поколение на Domani е Civic седан 6 ген с малко променени фарове. Същия този автомобил Isuzu продават като Gemini.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stanislav_stz

Колега :keel:, прав си. Допуснах грешка при превода на статията :unsure: Източника ми на информация е Wiki - ЦЪК. Изречението

 

Автомобила има огромна прилика с Rover 45 (Rover 400), който от своя страна е споделил огромна част от компонентите си.

трябва да бъде

 

Автомобилът има огромна прилика с Rover 45 (Rover 400), с който всъщност споделя основните си компоненти.

 

Извинявам се, но честно казано се радвам че съм сгрешил. Не ми допада мисълта, да е заимствано от Rover :lol:

Редактирано от stanislav_stz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: Привет на всички! От скоро съм притежател на една 'англичанка' 1,5 VTEC-E, а брат ми на Rover 414. Двете купета са почти идентични ( изключая фаровете и някои декоративни елементи). Тази идентичност никак не е лоша, от гледна точка на това, че в автоморгите се намират все повече Rover-и и миналите дни си купих за моята Хонда централното заключване на десните врати на изключително изгодна цена. Не мисля, че има голямо значение кой от кого е взаимствал. Достатъчен е фактът, че колата носи марката Honda.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...