Jump to content
ManiaK

Навеждане на дясното огледало

Recommended Posts

Наскоро се карах една кола (няма да споменавам марката по съображение за сигурност) която в момента в който включех задна предавка и дясното огледало се наведе така че да мога да виждам бурдюра докато паркирам, съответно когато изключех от задна и то възтанови предварителната си позиция! Много се накефих а е доста удобно! Че идеята ми беше не е ли възможно това нещо да го направя на Хондата.......няма проблем когато включа на задна и да взема сигнал който да подава ток все едно е натиснат бутона за регулиране на огледалата надолу, така огледалото ще се наведе.....проблема е после как да възтанови предварителната си настройка........??? Знам че тук има много хора който са много наясно с тоците и жичките та ако може някой от тях да си даде мнението! Предполагам че няма да е невъзможно но ще бъде много сложно!

Редактирано от ManiaK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е МНОГО сложно... трябва ти само таймер, който да пуска сигнал за натискането на бутона за 3сек. /примерно/ и после като върнеш предавката, за 3 секунди на обратно. Така ще се върне в същата позиция. :lol: П.П.: На баща ми ситроена е така, наистина е много удобно, а той даже може да си настройва позицията на паркинг огледалото, тоест позицията, която да заеме докато паркираш и после то си се връща в изходна позиция. Да спомена, че го прави за огледалото, което избереш с бутончето - ляво или дясно. :lol: Иделята не е лоша, и според мен не е трудна за изпълнение. Нека човека, който произведе бордовия комп да сподели впечатление.

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като пробвал този похват ще отбележа че като се свали огледалото до отпор надолу - нали прескача и отказва повече. е те тогава ако го върнеш, малко му е развалена хоризонталната настройка като резултат вече. тъй че прост автомат не знам как ще върне наобратно като хората.

Редактирано от gin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ludia Max

Колкото по-малко електроники толкова по-добре :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stefan Milev

Мисля че това се прави със стъпкови мотори. Стъпките се броят и двете положения могат да се нагласят много точно. Иначе с реле за време ще стане. Секундите могат да се нагласят по усмотрение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво е това реле за време......продава ли се някъде или трябва да се сглоби?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ManiaK

Май на никой не му се занимава с щуротии.... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж това реле:не казвам че е най подходящото, но можеш да разгледаш и другите.http://hobby.neomontana-bg.com/kit89.htm#

Редактирано от Stefan Milev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е МНОГО сложно... трябва ти само таймер, който да пуска сигнал за натискането на бутона за 3сек. /примерно/ и после като върнеш предавката, за 3 секунди на обратно. Така ще се върне в същата позиция. :) П.П.: На баща ми ситроена е така, наистина е много удобно, а той даже може да си настройва позицията на паркинг огледалото, тоест позицията, която да заеме докато паркираш и после то си се връща в изходна позиция. Да спомена, че го прави за огледалото, което избереш с бутончето - ляво или дясно. :) Иделята не е лоша, и според мен не е трудна за изпълнение. Нека човека, който произведе бордовия комп да сподели впечатление.

Сложно ще е, аз като един производител на бордови компютри виждам няколко потенциални проблема. 1. Да речем, че сме задали 3 секунди време за сваляне и 3 за вдигане. Ако за тези 3 секунди огледалото стигне до крайно положение, при връщане назад старото положение ще е друго.2. При различно захранващо напрежение моторчето на огледалото върти с различни обороти. Напрежението на акумулатора варира в границите от 11.5 до 14.5 волта. Това значи неточно позициониране.3. Бавно е. :) Аз докато го изчакам да ми се премести, 100 пъти ще съм паркирал вече.4. Най-големия проблем според мен - издръжливостта на системата. Не е ясно колко пъ Редактирано от Informer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е доста удобно това при паркиране,но аз си го местя сам за 3 сек надолу и 3 сек на обратно,само трябва да се натисне коп4ето,нищо трудно няма :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бмв ще да е май?Еми трява да се направи система за следене на положението и става много сложно. На мен лично тази система ми е много неудобна като карам на заден ход защото го правя предимно на огледала и като ми набута дясното надолу...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Да речем, че сме задали 3 секунди време за сваляне и 3 за вдигане. Ако за тези 3 секунди огледалото стигне до крайно положение, при връщане назад старото положение ще е друго.2. При различно захранващо напрежение моторчето на огледалото върти с различни обороти. Напрежението на акумулатора варира в границите от 11.5 до 14.5 волта. Това значи неточно позициониране.3. Бавно е. :angry: Аз докато го изчакам да ми се премести, 100 пъти ще съм паркирал вече.4. Най-големия проблем според мен - издръжливостта на системата. Не е ясно колко пъти ще издържи механиката на огледалото понеже не е предвидено толкова честа смяна на положението.

1.ами ако е за по-малко от три секунди така че да не достига до крайната си точка а малко преди нея... примерно за секунда и половина.....2. а напрежението не може ли да се регулира със стабилизатор3. не е толкова бавно.....реално ти трябва да изчакаш въпростната секунда и половина!4. а за издържливоста на система не знам наистина не се знае колко ще издържи..... ама нищо не ни прече да разберем :angry: ........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...