Jump to content
Giggerotta

Снощи ми смачкаха колата...

Recommended Posts

Здравейте, колеги ;)Снощи в Люлин един голям джип Hyundai Santa Fe правейки с голяма засилка десен завой, след като зави, навлезе в насрещното платно, където за лош късмет в тоя момент бях аз...В резултат - на джипа му няма нищо...на мойта Honda-а - й няма предния ляв фар, бронята е смазана, капака и той, лявата врата също не е наред...абе зле...на мен също ми няма нищо, голям късмет, ако не броим стреса...Джипа ме нацели с центъра на неговата предна броня, просто си влезе като нож в масло...да не говорим, че не видях да се опитва да спира, а аз стоях като хипнотизиран заек - набих спирачки и чакам тоя отсреща и той да спре някак...да ама не...Полицаите излязоха свестни и написаха протокола точно както си беше случката - че младежа е влязъл в мойта лента (изобщо няма нужда да споменаваме за взетото предимство, щото аз му се падах отдясно)...Той се опита да се оправдава и почна да си измисля ама полицая изобщо не се поддаде - "виж къде са й стъклата от хондата и не ми говори повече"...Та досега ходих по застрахователи, сервизи...колата ще влезе в сервиз на 8-ми май, кога ще излезе незнам, дотогава - пешеходка... ;) Та ето и моя въпрос - младежа - 88 набор, колата - незнам колко коня, ама бая голямо животно -ето линк, за който иска да хвърли един поглед - Hyundai Santa Fe- е как може да е истина това?!?!??! Това е некъв абсурд! Аз съм 1.60 висока, той беше по-нисък от мене, като го видях, помислих че е на 16...както казаха полицаите "Купил му тати джип, ама неможе да го кара"...В нормалните държави е ограничено колко мощна кола можеш да караш, в зависимост от това колко опитен шофьор си...а ние наистина живеем в някаква лудница...и на никой не му прави впечатление вече...Айде това беше от мене, няма да пускам повече теми, че нещо много начесто почнах да се оплаквам :) Поне до средата на май ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CIVICwarrior

Абе то, и аз съм 88-ми набор, ама като анам, колко време има да събирам пари, за да си взема кола (няма смисъл да пиша каква марка ще е ;) ) ще си я пазя като очите си!!!!!! А на тоя, като му е дошла на готово, що да не се погъзари!?! ;) Нали не е давал той парите за нея!?! А съм сигурен, че очите му едвам са се показвали над волана, а камо ли да е виждал пътя от големия преден капак! Ноо, случва се - важното е, че не си пострадала! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest blueeye

Колежке, най-важното е, че си жива и здрава!А такива идиоти за съжаление са много по пътищата и не виждам как ще намалеят. Те рано или късно си го получават, да се надяваме, че тогава няма да има наоколо пострадали невинни хора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Детски задници с големи джипове! Такива най много ме дразнят. Той нали е гащник, но колата му голяма. Създава респект у хората. Става "Голямата работа". Нямаме закони, какво друго може да се каже. Радвам се че полицаите са били стабилни. Това е голям късмет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за лошата случка и дано по бързичко да ти върнат хондичката и стреса да не ти се отрази по някакъв начин , ОБАЧЕ сега какво е това "младежа - 88 набор" какво ще рече тва , не може да кара ли какво ? и "В нормалните държави е ограничено колко мощна кола можеш да караш, в зависимост от това колко опитен шофьор" това по набора ли се определя или ??? "Купил му тати джип, ама неможе да го кара" и "щом татаи му е купил такъв джип " как го решихте това нещо бре ? Питахте ли го човека "Твой ли е джипа или на баща ти?" , и аз имам кола и аз съм 88 обаче е МОЯ и сега си купувам още една(не с на мама или тати парите). Не го оправдавам момчето , дано да си получи заслуженото даже , обаче леко се ядосах как сложихте сичките 88-ми набор по един общ знаменател ... И пак съжалявам за случката , жива и здрава бъди!!!

Редактирано от GeFi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за лошата случка и дано по бързичко да ти върнат хондичката и стреса да не ти се отрази по някакъв начин , ОБАЧЕ сега какво е това "младежа - 88 набор" какво ще рече тва , не може да кара ли какво ? и "В нормалните държави е ограничено колко мощна кола можеш да караш, в зависимост от това колко опитен шофьор" това по набора ли се определя или ??? "Купил му тати джип, ама неможе да го кара" и "щом татаи му е купил такъв джип " как го решихте това нещо бре ? Питахте ли го човека "Твой ли е джипа или на баща ти?" , и аз имам кола и аз съм 88 обаче е МОЯ и сега си купувам още една(не с на мама или тати парите). Не го оправдавам момчето , дано да си получи заслуженото даже , обаче леко се ядосах как сложихте сичките 88-ми набор по един общ знаменател ... И пак съжалявам за случката , жива и здрава бъди!!!

Браво пич, много добре им го каза кво като е 88 набор бе ?!?! има си книжка - кара си. А това дето тати му купил джип - кво яд ли ви е?, завиждате ли?, аз на 14 години имах кола на мое име , с пари изкарани с мой труд !Единственото с което не съм съгласен е че е карал с несъобразена скорост и е предизвикал ПТП, за което ти съчувствам (ако ударят мойта кола, най вероятно ще съм в депресия много време), но нека бъдем реалисти - едното няма нищо общо с другото ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...като го видях, помислих че е на 16...както казаха полицаите "Купил му тати джип, ама неможе да го кара"...В нормалните държави е ограничено колко мощна кола можеш да караш, в зависимост от това колко опитен шофьор си...а ние наистина живеем в някаква лудница...и на никой не му прави впечатление вече...

Съжалявам за случката, колежке, дано по-скоро ти оправят количката. Но това с ограниченията въобще не е така, аз в САЩ съм виждал и познавам хора на по 16-17-18 г. който карат коли/джипове по 250-350 коня ... няма закон с който да се забрани на родителите да купуват каквата решат кола на децата си, или да им дават техните. А колкото до "тати, мама'' - имат пари, купуват на децата си, няма какво да ги корим, проблема е само 1 и той е че не са ги научили да са отговорни достатъчно и да се замислят. П.С. и аз днес се засякох с един пич, с бял кайен, с номер СА 666666 ... който изглеждаше на 18-19 макс, и караше бая агресивно и глупаво в задръстването, какво да направим .... Опитах се да му направя забележка на един светофар, човешко, но не слуша и това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички, които писаха с добри пожелания! Наистина беше малкия дявол...сега се чудя ако бях по-опитен шофьор и вместо да набия спирачки бях навила волана надясно дали щеше да е по-добре или по-зле? :) може би - по-зле щото вместо в предницата джипа щеше да се забие във вратата ми...и като гледам колко смачка предницата с все бронята, не ми се мисли с вратата какво щеше да направи...ама както и да е, вече се мъча да забравя случката, черпя приятели за здраве и пия валериан :D На 88-ми набор искам да се извиня, ако са се почувствали обидени - не съм искала да засегна никого и не поставям целия набор под един знаменател разбира се. Даже искам да спомена, че момчето беше доста възпитано, след сблъсъка дойде и ми се извини...т.е. призна си вината...докато не дойдоха полицаите де, тогава се опита да измисли нещо, та поне да си я поделим :) Но продължавам да мисля, че опитността на шофьора и мощността на колата трябва да имат връзка...и не казвам, че трябва връзката да е "до еди колко си години - еди каква си мощност", нали ме разбирате правилно :D Просто си мислех, че може някак си по-умно да е организирана цялата работа, то това е все едно даваш пистолет в ръцете на бебе (и пак не става въпрос буквално за възрастта :) )Лека вечер колеги, благодаря за подкрепата още веднъж!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След седмата година не може глупоста и невъзпитанието да се оправдава с възраста. След 18-тата всеки трябва да си понася отговорноста за постъпките!Проблема тук е, че в масовия случай нито се възпитават децата като хората от собствените си родители, нито виновните си понасят отговорноста!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да спомена, че когато бях по - млад шофьор (преди да имам 4 години стаж зад волана) от "Алианц" ми отказаха да ми направят гражданска отговорност. Защо ли??? Сега вече - 5 години зад волана може. Изглежда не случайно са решили така - изглежда ако нямаш 4 години зад волана няма кой да носи отговорност, или поне от "Алианц" не искат да рискуват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...