Jump to content
haos

Колеги въпрос за амортисьори?

Recommended Posts

Здравейте колеги какво ще кажете за амортисьори Tokico за Accord 2.0 дизел 98' ?Какво ще кажете добри ли са или да търся нещо друго?Просто вече незнам в тая наша мила татковина...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest haos

Еее колеги никой ли не може да ме посъветва нещо... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nikolai_fox

токико са добри - но според мен кони е по добро - а може и да е по евтино дори :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest haos

токико са добри - но според мен кони е по добро - а може и да е по евтино дори ;)

Благодаря колега.Обаче ми казаха ,че имало вероятност КОNI да са ментета и било по-добре да взема TOKICO!?Идеята ми е такава просто искам да си има комфортна возия и така.Защото съм правил грешка да взимам просто амортисьори за друга кола която съм карал и да се разочаровам.Имах едно VOLVO и взех ,че му смених амортисьорите с монро и си насрах возията почна да вози като каруца изядох си ташаците от яд :P Ако някой има да добави нещо ще съм благодарен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest haos

Малко инфо относно цени колеги.KONI -червена серия за Accord като моя 198 лв. брояTOKICO - пак като за моя Accord 148 лв.Мисля ,че ще си взема TOKICO :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tinki

От къде е Токикото........мноооо повече рециклирани има от Кони

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде е Токикото........мноооо повече рециклирани има от Кони

Ами от Варна защо?И какво имаш предвид "много повече рециклирани има от кони"?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

така наречените "фалшиви" има предвид колегата ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest haos

така наречените "фалшиви" има предвид колегата ...

Да бе стоплих ,но след като го бех написал ... :tooth: А от Варна ще ги взема тези ,некво инфо да имаш питам понеже ме пита от къде ще ги взема. :rant:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Accord F18A3

Колега да не забравиш да пишеш доволен ли си от амортисорите, защото и аз смятам да сменям и не знам какви да търся. За Кони съм питал, но не можаха да намерят червени за моя Акорд /96 г./ а само жълто, а аз не искам да вози твърдо. Ти от Варна ли си, че от там смяташ да ги купуваш, в София има ли ги Токикото?Твойте амортисори изпуснали ли са? Мойте не са и даже ми казват майсторите, че не са за смяна, но нещо не ми харесва как се държи в завой и неравности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

за кони - руди96иначе жълтото кони също както и червеното се настройва икривите им се засичатпонр на 30% което значи че в зависимост от това как ги настроиш могат да са по-"меки" от червените ... по-скъпи са но и в двата случая си струва ... а крайната цел е колата при данен тип трептене да има минимум паразитни движения ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за кони - руди96иначе жълтото кони също както и червеното се настройва икривите им се засичатпонр на 30% което значи че в зависимост от това как ги настроиш могат да са по-"меки" от червените ... по-скъпи са но и в двата случая си струва ... а крайната цел е колата при данен тип трептене да има минимум паразитни движения ...

Колега, сигурен ли си, че дори и на тази степен, която е най-ниската твърдост не са пак твърди и да се влоши още повече возията. Тя по принцип не е на кой знае колко високо ниво, въпреки че е сравнително голяма и дълга гондолката. Ако наистина е така както казваш супер, щото ми казаха, че жълтите са с 2-3 сантиметра по-къси от оригиналните и ще падне малко и ще стане по-готино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Bilstein на 160 лв. от MANIMPEX имат магазини в цяла Б-я Ако те интересува да збаешИ най лощото е ,че вече незнам какво да правя... :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Bilstein на 160 лв. от MANIMPEX имат магазини в цяла Б-я Ако те интересува да збаешИ най лощото е ,че вече незнам какво да правя... :unsure:

Аз знам, че Фолксваген излизат от завода с Билщайн, но тези за първоначално вграждане дали имат нещо общо като качество с тези, които се продават като резервни части не знам. Аз бих се ориентирал към Кони, ако тази цена, която пишеш е за червено, защото ако е жълто се опасявам че ще стане много твърда возията. И друго ме притеснява- Омбре каза, че са ми добре амортисьорите и че дори и да ги сменя няма да има разлика, било им калпаво окачването на англичанките. На тест машина за амортисьори също ходих и там ми казаха, че са супер. И аз за сега не съм решил дали да ги сменям, но определено нещо не е наред, защото като мина през неравност особено в завой губа управление. С друга кола през същия маршрут няма проблеми- например през трамвайни релси на кръстовище. Успех при избора.
колега,ако си с нискорофилни гуми е нормално това което ми го описва6.за6тото една от функциите на гумите е да убива 4аст от вибрацийте.или пак самите гуми да не са по твърди

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,ако си с нискорофилни гуми е нормално това което ми го описва6.за6тото една от функциите на гумите е да убива 4аст от вибрацийте.или пак самите гуми да не са по твърдиНе, не са ми нископрофилни- 185 / 65 / 15" с чистак нови BF Goodrich.Окачването е наред според общопризнат майстор и сервиз, с едно изключение- втулките на рейката са ми износени, но се съмнявам от тях да губи управление. Същото "залитане" ми го прави и с около 100 км/ч при неравност на прав път на магистралата, така също при неравности ако трябва да спра екстремно направо ми се изправя косата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...