Jump to content
_Novice_

Имам ли фабрична аларма ?

Recommended Posts

Здравейте,След една разходка на Горубляне миналата неделя тьрсейки си съвсем друг типкола , на финала се оказах собсвеник на един много запазен Акорд 96-ти набор.Направих регистрация и каско , но не си носех дистанционното и в полицата ми писаха , чеколата е без аларма и не важи каското за кражба. От продавача получих едно дистанционнона което смених батериите и при натискане понякога заключва и отключва колата ,но повечето пьти нищо не прави.При заключване и отключване няма светлинни индикации от мигачите.Има мальк диод на шофьорската врата до копчето за заключване , който при заключеноположение мига. На малките странични прозерчета отзад има лепенки снадпис Car alarm System и под него Honda Motors . След заключване с дистанционнотои отключване с ключ всичко е нормално и няма аларма .Бих могьл да сложа друга аларма , но ако имам фабрична такава и тя заработи , по добреда не ми бьрникат колата и да окабеляват допьлнително.Та вьпроса ми е : Как работи нормално фабричната аларма на този модел и кьм кого бих могьл дасе обьрна за да ми реши проблема ( ако има такьв ) ?Ще бьда благодарен ако някой помогне или поне ми опише нормалната работа на това дистанционно

Редактирано от _Novice_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта има такава аларма, но действа заедно с централното заключване. Нямам дистанционно, но се признава от каското. При заключване на вратата по средата на таблото светва диод. Между оборотомера и километража. Ако след това през отворения прозорец ми подадат ключа колата не пали. Ако се вдигне чопа и вратата се отвори алармата свирва. Използвани са клаксоните на колата а не отделна сирена. Мойта аларма се намира в пространството зад пепелника ... действа ли като аларма ама не съвсем. Няма обемен и шоков датчик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам такава аларма. Разликата при мен е че ми мигат и мигачите и че си сложих още една алармичка. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamo

Това не е аларма. Поне аз не го приемам за такава, защото няма сирена която да пищи когато се отключи колата. Идеята на това не е да ти пази колата, а да те улеснява да не въртиш ключове постоянно :) Дистанционното действа от близо до предните 2 прозореца на колата и затова прави впечатление, че неработи постоянно. Може просто да си сложите една сирена която да се включва при отключване с ключ без дистанционното или просто да си сложите аларма. Аз избрах второто :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да не е аларма колега? В момента разглеждам ПДФ-а и мога да ти кажа, че си е пълно функционална аларма. Единственото е че за сирена се ползва клаксона на колата. Всичко друго си го има. Виж тук:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помоща !Само да ви кажа за информация , че не можах да се преборя с тези от "Армеец" .Разкарвах се 3 пъти и ме изнервиха максимално. Ако знаех , че сатакива щях да я застраховам на друго място. Според тяхнещо дето се изключвало с ключа на колата не било аларма!Аз не виждам каква е разликата дали се изключва с ключ , дистанционно или каквото и да е там.. В края на крайщата за да не се мотая повече си сложих още една алармаи сега тя включва и фабричната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, по добър вариант от това няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от темата така и нещо не разбрах как да проверя дали ми работи фабричната аларма?Аз съм с 5-та генерация и аз като заключа с дистанционното ми светват мигачита и почва да свети една малка червена лампичка до волана в ляво.Понеже и аз искам да правя каско но не ми се ще да слагам друга аларма ако фабричната работи понеже тук са едни пишман майстори.Ако някой има някаква информация нека пише..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги в заводската аларма нетрябва ли да има и комфорт модул Публикувано изображение че моита само мига Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...