Jump to content
hondarev_accordov

газов инжекцион на Accord 2.0

Recommended Posts

Здравеите бъдещи колеги,много четох из форума но никъде не видях мнения от газов инжекцион.Мисля да сложа на 2.0 такава газ и ме интересува ако някои кара да ми каже разхода и евентуалните проблеми възникнали от слагането?Става въпрос за accord 2.0-98-136.Дали и при газовия инжекцион се получават тези вкопавания на клапани и изобщо дали си заслуйава жертвата?Аз също съм против газта ама от скапаното положение в което се намира българия просто не ти дават друга възможност.Благодаря ви предварително за помоща!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че "много си чел из форума и никъде не видя мнения" ? Я пробвай пак! hint: потърси теми с участието на charlie, Al_Capone...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега а някоя пролетна промоция не си ли предвидил? :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има веднага се нареждам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

charlie , ти си специалист, а аз след доста проучвания нещо се надъхах против газовия инжекцион и все-още мисля че обикновената газова е по-разумното решение. С една дума само ми дай мнението си - газов инжекцион или обикновено АГУ ? Може и на лични

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е на лични и аз искам да разбера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да разбера специално от Чарли, макар че щом той не слага обикновени уредби е ясно какъв ще е съвета му а и сме чели доста негови обяснения по отношение на за и против АГУ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hans

аз послушах Майната и не сьжалявам- метнах обикновена на акорда и вече 5 хил. никакви ядове, вьрви перфектно ,разход- 9-10и 14- 16

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е въпрос на равносметка за какво ползва човек колата си.Ако се разсъждава от позицията " Абе да изкара там още 2-3 година" разбира се обикновенна АГУ.Ако колата ти е поколение от преди 8-9 години - просто е скапано да отнемеш на колата 20-30 % от мощностните характеристики за грубата сметката от : По мой изчисления газ. инжекциона е по скъп от обикновенната (тука смятам всики пинизи който би трябвало да се сложат, ТАП, Ламда контрол, емулатори на инцекторите и т.н.) с около ~400 лв. по-скъпо.Промоция за сега не се очаква, защото глобалните доставчици не свалят цените. Правих опити с китайски газ инжекциони, но не съм доволен: първо от резултата, второ от цената за доставака. За сега италинаските газ спринцовки са най - добри в този бранш.А като цяло цената на газовия инжекцион би трябвало да пада, защото никой не може да ме убеди че един GSM който е фрашкан с електроника струва колкото един газ инжекцион. А да не говориме за инжекторите дето са 4 тръбички с дросели и прожинки от химикалка на пръв поглед. Ами такива ми ти работи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука се сетих и дабавя, че след газ спринцовка, ако собсвеника желае да прави стъпки, като спортен филтър, изходна генерация, портване на глава, турбини, компресор.. и т.н. пътя е много по-лек отколкото с обикновенна газова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Как ги говориш ... направо ме нави.Дай някакъв ориентировъчен ценоразпис за двигатели 1.8, 2.0, 2.2... ? :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с газов инжекцион на прелюдището 2.3 е мутора и колата върви много добре както на газ така и на бензин,нямам проблеми за сега,а и разхода ми е много приличен като за 160 коньов мотор на газ :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CRX_R

Момчета ако искате да сасипвате колите си слагаите газ с пълана сила и после като искарате по 20-ина хиляди ще си говорим пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

И един шоколад завиваше мармота в станиол!Дай ми един технически довод за това което написа!Аз направих 160 000 километра на газ - единственото което съсипах беше окачването!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CRX_R

разпределителните валове и клапаните наи вече се износват и се вкопават в главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Я пак?Да ти ги покажа, че сега така и така е разглобена за сегменти колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я пак?

Стига беееее, с всеки дето пише срещу газта ли трябва да се заядеш. Остави го човека да си кара на бензин и да си прави сметката колко ще му струва ходене до "еди_къде_си_че_и_обратно". Така поне е спокоен, че валовете и клапаните му няма да се "преебат" :worthy::thumbs1: Дано някой модератор мине да зачисти темата, че имах пряко питане към charlie, а то потъна назад из мненията...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Не се заяждам просто си чакам реален технически довод. Защото за втори път си отварям двигателя и за втори път, хмммммм много странно клапаните и леглата са си както трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Този линк го гледах. Цени не открих?! А питането ми беше за тях... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mr_petroff

258 000 км на газ и параметрите на мотора са като на нов?!50 лв. = на 480 км-всеки да си прави сам изводите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

А ти що питаш за цени в техни4еските, ам? А Краси не го мисли, той ще ми кацне :lol:

Утре ще я снимам главата и всеки клапан по отделно, защото е разкостена за сегменти.И малко за водна помпа че поизхърка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с газова инжекция "Bardolin" , разхода е същия , за вървенето - няма много общо с бензина ,доста по слабо. Има едно придърпване понякога при подаване на газ, което не е нормално, казаха ми да си сменя свещите и кабелите, на бензин не се наблюдават никакви аномалии , въздушният филтър е нов. Колата е Прелюд 2.3 , 4г , 95 г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с газова инжекция "Bardolin" , разхода е същия , за вървенето - няма много общо с бензина ,доста по слабо. Има едно придърпване понякога при подаване на газ, което не е нормално, казаха ми да си сменя свещите и кабелите, на бензин не се наблюдават никакви аномалии , въздушният филтър е нов. Колата е Прелюд 2.3 , 4г , 95 г.

"Bardolin" - Bardolini -> същите поставям. Преполагам е настройта или с монтажа са се "оокали".Мисля че мога да ти я пусна като хората.Инфото по горе, как да ме намериш.До скоро

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...