Jump to content
dido_dimov

Led светлини

Recommended Posts

Добрутру колеги,Срещнах един проблем при опита да сглобя нещо интересно. Направих аз мигачите, слагам единия страничен ... всичко е наред. Слагам единия преден на същата страна и стават чудеса. Започва да мига като на изгоряла крушка. Вярно, че товара е по-малко и сигурно е от това, но незнам как да си реша проблема. Споменаха ми за "нещо" подаващо само импулс, което заменя релето за мигачите.Има ли някой идея за решение на този проблем ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добрутру колеги,Срещнах един проблем при опита да сглобя нещо интересно. Направих аз мигачите, слагам единия страничен ... всичко е наред. Слагам единия преден на същата страна и стават чудеса. Започва да мига като на изгоряла крушка. Вярно, че товара е по-малко и сигурно е от това, но незнам как да си реша проблема. Споменаха ми за "нещо" подаващо само импулс, което заменя релето за мигачите.Има ли някой идея за решение на този проблем ?

http://www.amarabg.com/bg/others.phphttp://www.amarabg.com/pdf/Tech_Characteristics_10_6sf.pdfуспех :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва лек хак на релето или товарен резистор, първото е за предпочитане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо не искаш да преработиш оригиналното реле :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам нужните познания. По-лено ми е да си направя ново управление, което действа на малко по-различен принцип. Не казвам, че отхвърлям идеята, но незнам как да я осъществя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest johnyboy

Много по-лесно е с R :rolleyes: Мериш консумацията на диодите, смяташ едно съпротивление ( 20-30стинки) и си готов :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest L&R

хондажийско не съм виждал, но ми го отвори и снимай от двете страни да умуваме кой кондензаттор или резистор да увеличиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Съгласен съм johnyboy, но така консумацията ще си остане голяма. Вярно, че за всичките мигачи е 100W i to на пресекулки, но преди това искам да опитам другия вариант. В крайна сметка ако не се получи ще съпротивлявам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest johnyboy

По-добре с тримерче, като му испука някоя група, да си го регулира :huh: Ти къф си маниак :rolleyes: Имам реленце. Ако искаш да му го направиш, свиркай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest L&R

ами ако дойде до мен някакси ще го анализирам и ще напиша подробно и за други мераклии какво се променя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз едва сега се освятках, че съпротивлението на модула може би е по-високо от съпротивлението на крушката ... все пак при изгоряла крушка го прави този номер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Това е релето. в галерията ги има по-големи. Незнам дали от начина на свързване на диодите може да се промени нещо.

Редактирано от dido_dimov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много са малки, но пробвай първо с увеличаване на стойността на кондензатора x2 на втората снимка(електролитния под шунта) и репорт.иначе релето е стандартно напълно :blink:

Редактирано от L&R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, така както гледам този чип от долу, трудно ще успееш със свето-диоди. Тяхното съпротивление е далеч по голямо и си е най добре да си направиш отделна верига с едно елементарно генераторче. Така ще знаеш, че ти си го направил и че всичко е както трябва, а ако нещо се прецака ще знаеш къде да търсиш проблема. Такива неща е най добре да се направят както трябва за да си сигурен че ще имаш 100% резултат. Представи си че на някое кръстовище ти откаже или не свети, пък ти си мислиш че си дал мигач. Опасно ми звучи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cls

Аз не разбирам много от елктронни работи, но това няма ли да свърши работа: ЦЪК1 ЦЪК2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схемата на мигалка с чипа U643B твоя случай.

http://www.ortodoxism.ro/datasheets/atmel/doc4727.pdf

 

C1 или R1 по желание увеличаваш всичко си е описано в дейташита на чипа има и формула за периода на мигане.

Работата е за 10 мин максимум.

 

C1 e електролитния под шунта, R1 ти е 43килоома в момента можеш да пробваш със 100к , за улеснение прилагам и снимка

кой резистор трябва да се увеличи(R1)

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение че си имаш готово реле е лудост да правиш отделно на ново + това това реле с този чип е подходящо за автомобилни приложения и има нужните защити :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готовото реле може и да проработи, но е малко по-голямо от мястото в кутията с бушоните. Ще трябват малко преработки.

Междувременно реших да се похваля с две по-незначителни постижения по осветлението на автомобила. Ефекта, които имат ми допадна.

По осветлението на багажника:

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

и осветлението на купето:

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за багажника. И аз мисля да те последвам, особено за купето. За мигачите мислиш да слагаш жълти светодиоди, така ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

В купето 6 диода са достатъчни да светне в студено бяло и то по-силно от 5W крушка. В багайника са 3, но вършат работа. Мигачите са с по 26 жулти, но трябва да направя релето и втория мигач за да мога да ги подкарам. По проект след тях са задните светлини. Стоп и мигач. Това може и да не стане тази година. Гледах във форума на Опел са си правили плафоните с нормални 5мм диоди. Супер ярки де. Но ми се струва, че пираните светят по-добре. Другото хубаво на тези е, че са на 120 градуса видими, докато онези са на 15-20 и едва ли не правят точка на пода. Тези светят повече като лименисцентна лампа в купето.Съответно за мигачите са жулти, малко по слаби от тези и за стоповете червени. Още несъм решил какви червени ще ползвам.

Редактирано от dido_dimov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Най-сетне постигнах някакъв напредък с мигачите. Може да е интересно за някого.

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Останалите снимки са в галерията.

Все още има какво да се довършва. Отпред трябва да има предпазен плексиглас.

Редактирано от dido_dimov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Творението е завършено. Ето и резултата:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...