Jump to content
Данчо

лампа за за резерва на горивото на акорд купе 97 2.2

Recommended Posts

понеже от скоро си накиприх мойта хондичка а преди това карах е36 и там светеше лампата за резерва.Сега тука не свети лампата за резервата на бензина, а има на таблото лампичка една бензинова колонка.Искам да питам колеги с такъв автомобил а и не с такъв, но дето знаят, дали тази лампа е за това и трябва ли да свети.да знам дали да свалям таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Niakoi

И аз като си купих акорда, мислех, че тая лампа не ми свети, но после се оказа, че свети когато стрелката падне мнооооого надолу...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва беше без да искам, ае ако обичате без уорн, плиийс.усетих се веднага

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та да са върнем на темата...плийс хелп ми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Niakoi

Ами пробвай - сложи си едно тубе бензин в багажника и карай докато светне или изгасне. Така ще разбереш дали ти свети или не, кога светва и колко ще извървиш като светне. Ако не светне, търси причината. Друго не мога да те посъветвам - това е най-лесния начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако лампата не ти светне приготви 30лв. и имаш нов датчик. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest YordanIvanov

Ако лампата не ти светне приготви 30лв. и имаш нов датчик. ;)

а ако не ми светне мога ли да приготвя не малко лева за бензинова помпа или тя е направена така че да не работи напразно?!?щот съм чувал че може да изпатка бензиновата помпа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем. Друго което забелязох е, че когато стрелката стигна до минимума започна да слиза надолу, карах така около 50 километра, при което което напълних резервоара до горе и се оказа, че в този момент имам още 13 литра бензин, т.е. побра 47 литра, а както знам резервоара събира 60. От тогава не съм се пробвал да видя дали ще ми светне лампата, още повече, че доколкото знам светва на 10 литра /ако работи/. Така че някой знае ли, какво ще стане с бензиновата помпа, ако свърши бензина? Съответно при акорд и прелюд.

ако свърши бензина мисля че колата ще изгасне ;) а когато мотора спре спира и помпата :) поне при мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лампата ти най- вероятно бачка,просто светва доста кьсничко, при моя акорд е сьщото и аз си мислих че не действа но ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зимата свалях резервара на моя акорд защото се проби и разбрах че побира 68л сипах му 3л за проба след запояването но и моята лампа не светна може и крушката да ми е изгоряла но не съм отварял таблото да гледам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега,лампата по принцип свети,но чак когато стрелката падне под последната черта,ако обарнеш внимание,когато изключиш от контакт стрелката пада доста по надолу.Това е полойението в което ще е стрелката ако останеш и без бензин.Само информативно,резервоара на акорд-а поема -64-65 л. по данни на хонда,така е и отбелязано в ръководството на автомобила,което съм го изпробвал лично че е вярно. :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...