Jump to content
Georgi19

H22 To F22b Swap

Recommended Posts

Значи момчета взех един прелюд с Ф22Б двигател 160 кончета. Идеята ми е да сложа двигателя в моя прелюд 99 2.0 133кс. Големият въпрос :lol: : щЕ СТАНЕ ЛИ? :huh: Какво да очаквам от тоя двигател? Как мога да го упгрейдна? (глеи още не сам го сложил и почвам :huh: ) ? ще ми трябва ли друго еку? Ако не ми трябва ново то по-добре ли ще е с др еку (и какво)? А въпроса със турбинирането на тоя двг как стои(казаха ми че е най-подходящ за турбиниране тоя Ф22Б)? Скоростите да си ги запазя ли или да сложа тея от Ф22Б? А съединителя? Ако съм пропуснал нещо казвайте :huh:И последно остатъка от колата се продава на части или направо цялата :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така забравих да кажа че двигателя ми не знам дали е Н22 или Н20 не съм сигурен изобщо какъв е моя двигател даже !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мисля 4е ги бъркаш малко тия двигатели :), по вероятно е да си с F20 щото ако е H22 не виждам какво друго може да мо сложиш на тоя Prelude .а и не знам дали въобще се слага F22 да ме поправят по запознатите :).Най -добре отвори капака и виж ..то си пише :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така забравих да кажа че двигателя ми не знам дали е Н22 или Н20 не съм сигурен изобщо какъв е моя двигател даже :)

Колега мотора ти е F20A4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така забравих да кажа че двигателя ми не знам дали е Н22 или Н20 не съм сигурен изобщо какъв е моя двигател даже :)

Колега мотора ти е F20A4
Ок значи се бъркам и на моя прелюд е Ф20А4 а ся на тоя дет съм го взел пише под капака Ф22Б :) та ще стане ли работата или няма да стане?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако имаш скоростна кутия , полуоски и компютър би трябло да стане. Незнам бензиновите помпи дали са еднакви, но би трябвало да няма разлика,не съм много сигурен. После пиши колко ти е струвала размяната, успех.

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тоя Ф22Б е 160 коня нали ? не се баркам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

F22B DOHC nonVTEC = 160hp / 148lbF22B1 2.2 16V DOHC PGM-FI 2156 145hp@5500rpm 147tq@4500rpm '94-'95 Accord EX (USA)F22B2 2.2 16V SOHC PGM-FI 2156 130hp@5300rpm 139tq@4200rpm '94-'95 Accord DX/LX (USA)....твоя е първия значи е 160 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да 160 е ако е с двудалова глава,предлаган за японския пазар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Georgi19

Да японка е двувалка :) ся само остана да я прибера до бг благополучно че с тоя десен волан тука е ебати 6ита. Др седмица живот и здраве ще пиша колко ми е излезнало всичко, дали изобщо е стана и т.н. и т.н. и снимки ще гледам да пусна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...