Jump to content
Geue

Двигателя ми притреперва

Recommended Posts

Двигателя ми притреперва и то като загрее. Държи ниските обороти около 800-900 но от време на време притреперва.Имате ли някъкви предположения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правих центровка на клапани и си направих профилактика на делкото ако това може да помогне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GINDAHOOD

претрисва на моменти- виж свещите!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от свещите :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,да не би да дьрпа вьздух от някаде :P провери за всеки случаи и маркуча на сервото :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем на дел сола днес или утре ще сложа нови свещи дано да се оправи....силно се надявам ! някой ми беше казал че не ми е регулирано впръскването на гориво в камерите...нещо неразбрах....но дано да се опраи и да не е сложен проблема....ако намериш решение сподели - моля :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах с два комплекта свещи и го правеше и с двата. Смених и дистрибуторната капачка и палеца - за малко - и пак го имаше. Чекът и стендът не хващат проблем , на всичкото отгоре това притреперване не винаги го има , та за това си мисля че не е гориво или въздух а е свързано с някой сигнал към компа, който се обърква ,но кои датчик прави белята не знам как да разбера , и в София не знаят :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах с два комплекта свещи и го правеше и с двата. Смених и дистрибуторната капачка и палеца - за малко - и пак го имаше. Чекът и стендът не хващат проблем , на всичкото отгоре това притреперване не винаги го има , та за това си мисля че не е гориво или въздух а е свързано с някой сигнал към компа, който се обърква ,но кои датчик прави белята не знам как да разбера , и в София не знаят :blink:

Според мен е от запалителната система- кабели, свещи, капачка, палец или нещо друго от ситемата, но пък това на елкон трябва да се засече. Ако можеш пробвай с друг комплект кабели. Успех и пишете от какво е бил проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно нещо ми се губи... претриса без да смъкне оборотите изобщо??? Ако ги срива макар и за части от секундата, проблема може да е от системата за регулиране на празния ход, това не се засича и се проявява напълно безразборно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре вечер слагам новите свещи и ще ви споделя дали се е премалхнал моя проблем....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondajapan

а,случайно да са ти разтеглени или скъсани някои от тампоните на двигателя!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hondio Metan

Колега и аз имам този проблем... Смених кабели свещи дистрибуторн капачка палец и пак същата работа... Просто явно трябва нова кола :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а,случайно да са ти разтеглени или скъсани някои от тампоните на двигателя!?

Виж тва е хитро и не съм се сещал аз ! ма как да проверя ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а,случайно да са ти разтеглени или скъсани някои от тампоните на двигателя!?

Виж тва е хитро и не съм се сещал аз ! ма как да проверя ?!
еми,като за начало ги огледай!признак също така е ако при подаване на газ или отпускане ти помръдва скоростния лост!друг вариант е хващаш някой да гледа отпред(двигателя),вкарваш,примерно трети зъб държиш на ръ4на или кра4на спирачка и лашкаш на полусъединител за да види6 дали някой тампон евентуално поддава(е разтеглен-напукан или скъсан) ;) поздрави! :D и дано съм помогнал!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последното може да е проблема, но при мен проблема се оказа ,че гредата ми е крива и тампона стои под напрежение ... резултата е че тампона е здрав, а колата тресе яко ... провери и това , че както ги шибаме тия коли навсякъде, нищочудно ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених свещите ама йок...пак притреперва...не е нищо фатално но мислех че ще се оправи ;) е...живи и здрави да сме...те са си коли на годинки явно... няма как ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених свещите ама йок...пак притреперва...не е нищо фатално но мислех че ще се оправи ;) е...живи и здрави да сме...те са си коли на годинки явно... няма как ;)

Еми така е, но някак е неприемливо (не че аз не я карам така повече от година) , а и още я имам за сравнително нова (9год.) ;) Ходих по сервизи с тоя въпрос но понеже не е нещо което е лесно за диагностика (там хората нямат много време за губене) и трябва да се премислят и проверят много евентуални причини е разбираемо че не им се занимава ;) Надеждата ми е в човек който упорито е преследвал и отстранил тоя проблем. От 5000 съфорумци поне 10% са с над средните автотехнически познания , от тях поне 10% се занимават с това професионално , от тях се надявам поне 10% да са имали (и да са решили успешно) тоя казус. Та от тези 5 човека ЕДИН да се обади и сподели - ;) и ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених свещите ама йок...пак притреперва...не е нищо фатално но мислех че ще се оправи ;) е...живи и здрави да сме...те са си коли на годинки явно... няма как ;)

Еми така е, но някак е неприемливо (не че аз не я карам така повече от година) , а и още я имам за сравнително нова (9год.) ;) Ходих по сервизи с тоя въпрос но понеже не е нещо което е лесно за диагностика (там хората нямат много време за губене) и трябва да се премислят и проверят много евентуални причини е разбираемо че не им се занимава ;) Надеждата ми е в човек който упорито е преследвал и отстранил тоя проблем. От 5000 съфорумци поне 10% са с над средните автотехнически познания , от тях поне 10% се занимават с това професионално , от тях се надявам поне 10% да са имали (и да са решили успешно) тоя казус. Та от тези 5 човека ЕДИН да се обади и сподели - ;) и ;)
a дано ! чул те Бог...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз изпитвам същия проблем повече от година, според мен са тампони, всичко по тоците ми е ок, ходил съм на какви ли не диагностики. Дори и Омбре ми го каза преди година 100% е по окачването на мотора. Та проблема е тампони, сменил съм 1, купил съм още 1 за смяна от общо 5 но не ми остава време да го сменя, а и посвикнах вече. Само като прочетох сега отговора на lookcho ми светна, че и при нас може да е същия проблем с крива греда или подобно, въпреки че моята са я гледали доста майстори и специалисти и са ми казвали че не е удряна. Та пробвайте със смяна на тампони.@lookcho брат ти как видя, че гредата ти е крива, и коя по-точно греда на кой тампон ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@lookcho брат ти как видя, че гредата ти е крива, и коя по-точно греда на кой тампон ?

аз стоях в колата докато чичо Омбре напъваше с един лост - напрегнатия ми тампоне е предния , а дредата - отпред, долу :) удрял съм я в бордюри при слизане поне 427 пъти , в камък колкото мен голям 1 път но запомнящ се и на други места :)

Трудно ми е да повярвам че тампоните на ДВГ-то веднъж са ОК а в следващия момент вече са скапани

резонанс :) двигателя ти ходи леко нагоре надолу по оборотите и в определен режим системата изпада в резонанас ... за това и ту го има , ту го няма и е само на празен ход ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен притрисането ту го има , ту го няма. Трудно ми е да повярвам че тампоните на ДВГ-то веднъж са ОК а в следващия момент вече са скапани :) . Възможно е да са си променили оригиналната плътност и еластичност и да предават променени вибрации , но да ги пораждат - просто няма как, а и тези вибрации са следствие - важно е какво ги предизвиква причинявайки на мотора "тремор" от време на време.

А забелязал ли си когато го има притрисането дали не ти се включва перката на радиатора, защото при мен като не е включена не се усеща толкова, но включи ли се еле пък климатика става доста по-яко :punk:

@lookcho брат ти как видя, че гредата ти е крива, и коя по-точно греда на кой тампон ?

аз стоях в колата докато чичо Омбре напъваше с един лост - напрегнатия ми тампоне е предния , а дредата - отпред, долу :punk: удрял съм я в бордюри при слизане поне 427 пъти , в камък колкото мен голям 1 път но запомнящ се и на други места :punk:

Трудно ми е да повярвам че тампоните на ДВГ-то веднъж са ОК а в следващия момент вече са скапани

резонанс :huh: двигателя ти ходи леко нагоре надолу по оборотите и в определен режим системата изпада в резонанас ... за това и ту го има , ту го няма и е само на празен ход ...
lookcho, е изправихте ли гредата и реши ли се проблема ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм я изправял - търся си здрава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"А забелязал ли си когато го има притрисането дали не ти се включва перката на радиатора, защото при мен като не е включена не се усеща толкова, но включи ли се еле пък климатика става доста по-яко :)"Мисля че го има тоя момент , но тогава е ясно от какво е спада в оборотите. Тогава се усеща вибрация която е равномерна и оборотите са маалко по-ниски и мотора се усеща как вибрира ,НО ТОВА Е РАВНОМЕРНО. А проблема който ме дразни е при всички изключени консуматори и топъл мотор - е тогава понякога мотора изпада в някакъв резонанс , който е непостоянен и затова говорим за ПРИТРИСАНЕ - демек се усеща как се появява тая вибрация . В момента когато я има се вижда с просто око как мотора притриса (дори не е нужно да се слага чаша с вода) ;) и в следствие на това дори кутията на възд. филтър притропва в подкалника ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тогава, какво излиза ? да се е прецакало моторчето за празен ход ? Защото много ме съмнява да се е прецакал компютъра и да не дава грешка ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове аз имам съшия проблем. Само мога да ви кажа че не е от свещите. Единия тампон на двигателя ми е скъсан, ама от там да става ... малко ме съмнява. Когато се случва при мен се чува много странен звук, като някакво "жужене" за 1-2 сек. и като спре си се оправя. Все си мисля че нещо компютъра се обърква за момент и затова се получава така.Като цяло не ми пречи но не е нормално. Дано да открием заедно от какво е, мисля да ходя про Омбре тия дни и ще го питам. :)

Редактирано от Nikola Kostadinov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да открием заедно от какво е, мисля да ходя про Омбре тия дни и ще го питам. :lol:

Като си уговаряш предварително час го помоли да прегледа тая тема . Вероятно :worthy: "между редовете" на наще писания може да му подскаже решението . Драсни после какви са му хипотезите :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някакво развитие по проблема ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен - не , но по празниците одухах един резервоар бенз в който бях сипал добавка за прочистване на катализатора. Сега маторя диша по-лесно - благодарско на колегата Маркони от Русе с когото споделих и проблема с "притрисането", но той бе зает - та не измислихме нищо, обаче според него можело да е не само от по-слаба за момент искра , а и от некоректно работеща дюза - дали е така и коя е каза че можело да обади някакъв специален тестер , който мерел дисбаланса при шунтирането на всяка поотделно. А защо аджаба само понякога е некоректна и кво съм и напрайл :P Рече да сипя и добавка за прочистване на горивната система - демек дюзите , та ще пробвам и това па да видим. Препоръча ФЕНОМ - Руски, има ги по Шел-овете , такава беше и таа за катализатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ви кажа, че като си взех Сивика двигателя работеше гладко, докато не смених капачка и делко, понеже делкото ми не беше оригиналното за моя двигател и от тогава по светофарите го усещам притрисането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...