Jump to content
Guest Cartman

Въпрос относно уплътнения на стъклата

Recommended Posts

Guest Cartman

Здравейте,още съм нов и се надявам да съм уцелил раздела за публикуване на това въпросче.то е по-скоро общо,но може и да се причисли към техн.въпроси.По същество:Забелязвал съм,че всяка кола има едни гумени уплътнения от външната част на страничните стъкла,долу на вратата,където стъклото се спуска.Те се гумени,в много случаи стоят малко мъхести.Функцията им е да спират навлизането на вода във вътрешността на вратата. При мене изглежда,че липсват-и на четирите врати.Интересува ме дали другите колеги с англичанки имат такива уплътнения или са като мен?И възможно ли е наистина да навлезе вода вътре във вратите?Сивик,1998г.,1.4iS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това им е проблем. При мен лайсните си ми бяха изгорели от слънцето. Смених ги с други(не нови). При тази процедура забелязах че имат по една гумена лента, която е по на долу. Тя прилепва към стъклото и уплътнява за да не влиза вода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е тази гумена лента?Вътре във вратата ли?Защото при мене има луфт от около 5 мм между стъклото и гумата на вратата.Да не би този луфт да е причинен от друго уплътнение по-навътре във вратата,което не е видимо на пръв поглед.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stefan Milev

Ето така изглежда!

 

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Cartman
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за отговорите.Като се прибера вкъщи ще направя снимки и ще ги постна тук,за да направим сравнение.Мисля,че картинката и при мен е същата,но за луфтовете не пише на картинката.

Редактирано от Cartman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи установих,че от снимки няма да има смисъл.Нищо по-различно от обясненото дотук няма да се види.Обаче не мога да разбера малката картинка.Това някакво сечение ли е?Кое е стъклото?На мене ми се вижда като разрез на вратата,но никак не мога да се ориентирам без означенията.Не съм разглобявал вратата и не знам как изглежда отвътре.Установих,че шофьорската врата е ок,другите 3 са проблемни.Тя от своя страна беше разглобявана при поставянето на алармата(неработеща машинка на централното).Дали ако разглобя всяка една от другите врати бих могъл да я "наместя" към уплътнението?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това на малката снимка е лайсната в профил. Сложих я за да видиш как точно прилепва до стъклото. Нали виждаш тези неща, които стърчат на дясно? Това което стърчи, контактува със стъклото.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някаква алтернатива за този сериозен проблем,при англичанките?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да сложиш спойлери на вратите, пробвай с тях за друго не се сещам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...