Jump to content
joexx

Проблем с ел. огледало_civic 6г. 99г. хеч

Recommended Posts

Здравейте, проблема е , че не ми работи ел. огледалото от към шофьора, чува се някакво тракане на жилата(от огледалото) когато се опитам да го местя в различните посоки(само като го вдигам нагоре работи). Търсих из форума, но не можах да открия решение на моя проблем за това питам :rolleyes: , мога ли да го разглобя ( и оправя ) сам и как, ако е възможно ?Ако не моля да ме насочите към някой който ги разбира тези неща!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако в другите посоки освен нагоре се чува шум, но огледалото не се движи, значи изключваш проблеми по копчетата и кабелите. огледалото изведнъж ли стана така или е така от както имаш колата. ако е така от много време е възможно да е запекло. не знам как е при 6-та генерация, но при 5-та има един болт който е от долната страна на огледалото. дупка в корпуса има и в нея има болт, който като го отвиеш, огледалото и механизма му излизат напред. вземи си WD40 от някъде и го напръскай по движещите се части. остави го да попие и го напръскай пак. гледай ако може да проникне и вътре в механизма. ако проблема ти е спичане, ще тръгне. ако не е, може да има нещо счупено или откачено :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Значи като го движа в останалите посоки освен нагоре се чува шум от жилата които се търкат/удрят в корпуса от вътрешната страна, дали има болт след малко ще проверя задължително, иначе колата е така от когато я имам ( от 3 седмици ) знаех за този проблем още в началото, както и за други( според мен не толкова съществени), но колата като цяло ми хареса много и ги пренебрегнах .

Забравих обаче да питам още нещо , врата на пасажера е леко натисната и се е поизместила малко, може ли да се регулира от пантите ? ето и снимка :

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Редактирано от joexx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за вратата питай някой тенекеджия, иначе за огледалото ... какви са тия жила :rolleyes: аз мойто като го отварях, май само кабели видях вътре ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така ми се струва ( по звука ) , ама може и да бъркам, ако има болт след малко ще го разглобя и ще напиша малко по късно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма жила :rolleyes: На 6г. няма дупка. Разглобяването е трудно :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

С дърпане се маха стъклото, после се разглобява лесно. Най вероятно се е откачила пластината (или се е счупила) която мести самото огледало посредством мотора. Спасението е разглобяване. друг начин няма...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах, ще опитам внимателно, щото не искам да строша огледалото. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е развален вътре механизма имам едно счупено отвън но със здрав механизъм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря "andreshko" ще го разглобявам през уикенда(дано да е по хубаво времето), и ще напиша какъв е проблема ако е строшено ще те потърся :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
;) Здравейте, тази вечер след работа не се сдържах и реших да разбера какъв всъщност е проблема с огледалото и вратата . 1. Огледалото се държеше само на неподвижното "чопче" ,със скоба за притягане около него(не се сещам за думата), в средата на планката, двата болта които са от моторчетата бяха излезнали от тялото на огледалото, (след проба както предполагах се оказа че работят, все пак тоя шум дето съм го чувал, от там е бил ;) ) - видях 3 болта от долу(до вратата) но забелязах, че имам достъп и до болтчетата(видии), които се намират между огледалото и вътрешната страна на корпуса, (държат предната декоративна част) ;) , след това дойде редът и на още 3 броя които държат задната част (пластмасовата) на огледалото , 2-ва от които се намират на вертикалната планка и единия е " от 3-те" които са долу до вратата, двете декоративни части имат от долната страна и една щипка(тип: мъжко /женско, кука) . След като издърпах огледалото ( дви Редактирано от joexx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Оправянето на рамката е лесно, поставяш едно дървено трупче увито в някакъв плат между вратата

(там където е хлътналото на вратата) и средната колонка така че да не застъпва задната врата ;)

подпираш с крак отвън долу в ъгъла и натискаш горния край на рамката на тласъци ( внимателно и не много силно)

като тази операция се прави при свалено до долу стъкло!

Редактирано от Nikolcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ,това го пробвах с натискането но не посмях да напъна,(бях си свалил стъклото) , предположих че по този може да се затрудни хода на стъклото , ако се промени ъгъла при движение на горе на долу, нали самото стъкло е леко дъгообразно и притесненията ми бяха относно промените в геометрията/ъгъла на горната половина на рамката на вратата. Утре ще пробвам малко по силово с натиска дано да има ефект !Благодаря за съвета ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако сгънеш рамката прекалено много наистина ще има проблем със стъклото, но доколкото виждам от снимкитеразликата е доста малка за да има проблем.А ако я сгънеш повече тя ще се прибира повече в горния край а при това положение напъваш на обратно и така.Важното е да не се престараеш и да я пречупиш!Едит: Принципно геометрията в момента е променена спрямо оригиналната така че би трябвало сега стъклото да изпитва затруднения.

Редактирано от Nikolcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте колеги, искам да благодаря на всички за съветите и помоща, за съжаление обаче въпросите ми няма да спрат до тук!

- Проблема с врата остана неразрешен(макар че успях малко да я прибера, реших да спра за да не стане по-голяма беля). Рамката от вътрешната страна е направо скъсана и реших първо да ви попитам кое е най-разумното решение(в смисъл начин за ремонтиране) то е ясно, че ще се ходи при тенекеджия ( ако препоръчате някой, много ще ми помогнете). Иначе вратата не е крива и е стабилна цялата дори и рамката , нищо че е скъсана, предния собственик е залепил гумени уплътнения/ленти по купето само срещу изпъклналата част , по принцип си мисля , че ако я натисна оща малко може и да успея да изправя, обаче не съм сигурен какво мога да оплескам ? ето и разликата между двете и скъсаната рамка :

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

Публикувано изображение

От страната на бравата е същото положения .

 

- Задната чистачка само една скорост ли има на движение (без да прави пауза), не открих други режими на работа?

- Усещам че вече дрънчат стоманените телове за ключалката пък само от месец я имам, извинявам се че ползвам на колегата снимката, предполагам дунапренчетата са разлепени, ако не се лъжа и при мен трябва да е горе-долу така системата на захващане или пък не.

Има ли особености при свалянето на кората на вратата и ако има какви? ( не ми се трошат щипки и пластамаси :rolleyes:

Публикувано изображение

 

Отново много благодаря за разбирането и помоща :lol:

Редактирано от joexx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...