Jump to content
Guest Animal

Дрифт довечера 19 март 2008 г.

Recommended Posts

Guest Animal

Колеги, повалява днес сняг, дано да продължи, викам да се съберем довечера пред НИМ /резиденция Бояна/. Мисля че това ще е последната ни възможност да подрифтим. :angry: Надявам се да се видим там, да речем 21.00 ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ли си го помислих същото. :angry:Да не говорим че от зад вече съм с летните гуми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mandylion

Тамън смених шарнирите и един маншон, като следва и втори, та мисля да съм само от семкаджиите - мирна работа :rolleyes: Дано да има повече дрифтващи, за да има какво да се гледа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм дрифтил досега, ама май е тъкмо време да се понауча. Дайте карта на мястото да дойда довечера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХАХАХ извинявам се...но какъв е кефа да дрифтиш на сняг ? то готиното е да го правиш с техника (ръчни,скорости,спирачки,волан и т.н) а не да влезеш в снега,врътнеш на ляво после нядясно и дрифтиш ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е за такива начинаещи като мене и на снега става. То така се почва фанатик. Пък и колицата само 114 магарета - ще се поозори ако няма на кво да се лизга :rolleyes::P:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HondaFanatic, ако умираш да правиш ходова част всеки път след като си дрифтил по асфалта - действай. Също и гуми ...Много е приятно да плъзгаш по снега, тук има много привърженици на тая идея и на всички им харесват и двата варианта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по сняг е зарибявка,пък и вярно не си чупиш колата поне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там сме баце знаеш ме :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CrazyDriver

Здравейте!Много ми харесва инициативата ви, но само едно не ми е ясно /надявам се никой да не се засегне/, как се прави дрифт с кола която е с предно предаване :rolleyes: . Познанията ми за дрифта са свързани с разни видео материали и личен опит /но той се израава в дрифтиране с кола със задно предаване, което лично според мен е правилната техника за дрифтиране/. Нали уж дрифта е вид контролирано поднасяне на колата в завой, а до колкото съм запознат повечето хонди са с предно предаване, а то уж е точно за обратния случай - да предотвратява поднасянето в завой.Моля, ако някой му се занимава и има желание да ми обясни как става този номер с предно предаване или май е по-добре да дойда и да видя сам :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Много ми харесва инициативата ви, но само едно не ми е ясно /надявам се никой да не се засегне/, как се прави дрифт с кола която е с предно предаване :rolleyes: . Познанията ми за дрифта са свързани с разни видео материали и личен опит /но той се израава в дрифтиране с кола със задно предаване, което лично според мен е правилната техника за дрифтиране/. Нали уж дрифта е вид контролирано поднасяне на колата в завой, а до колкото съм запознат повечето хонди са с предно предаване, а то уж е точно за обратния случай - да предотвратява поднасянето в завой.Моля, ако някой му се занимава и има желание да ми обясни как става този номер с предно предаване или май е по-добре да дойда и да видя сам :guns:

Еми караш назад :lol::):P:P:). Еми на сняг предполагам е лесно и с предно - поднасяш с ръчна и изправяш колата с предното. Поне така си го представям аз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така де...като гледах горе долу дрифтенето се изразява в....завиване по посока на завоя да влезе колата и след тва веднага в обратна посока

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми толкова си могат FWD колите, кво да направиш. Ама и това не е лесно - тоя Джеки Чан дето караше не можеш да му видиш ръцете и краката - яко дърпаше и натискаше. Ще чакаме някой колега с NSX или S2000 да покаже истински дрифт

:guns: Доколкото знам и NSX-са и S2000-то са със задно предаване т.е. пак стигам до извода че дрифта си е за коли със задно предаване.А относно клипчето /приемам всякакви забележки/ ми се струва че дрифтирането с предно е малко тъпо /лично мнение/. Това през цяото време да дарпаш ръчната за да изгубиш контрол над управлението е много скучно. Според мен със задно е по забавно, защото там се опитваш да запазиш контрола върху колата, а при предното е обратно - опитваш се да загубиш контрол над колата. 1-вото - повече адреналин, 2-рото - повече нерви, повече гума по асфалта /триеш 4 гуми вместо 2 :rolleyes: / и по-малко шоу /малко е пушака :P .Мисля да намина довечера и да погледам как става - пък виж може и да си върна думите назат :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е така де със задно са тия модели на хонда, и разбира се дрифта си е за задно предаване. Просто показах, че има дрифт и с предно, ако това може да се нарече дрифт - на мен по скоро ми прилича на powerslide

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тихо се сипе белия сняг,отново е време да дрифтите пак. Аз няма да дойда щото ме е страх,а вие явно ще въртите дупетата с мерак. :P:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен на това ми прилича /powerslide/, макар че и това не е точната дума. Надявам се да не си приел предишния ми коментар за заяждане :P А, и мерси за видео материала :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Teмата е за който иска да дойде да се позабавлява на снега . На сняг е фън да се кара независимо дали си начинаещ или професионален шофьор . Може пред НИМ да не е най-доброто място , но с оглед на обстоятелствата нямаме много алтернативи . А който се интересува как се дрифтва с предно ..... има достатъчно клипчета в нета . Сега като хондите не са със задно, кво ? ... да си седим у дома ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че не съм го приел за заяждане. Особено по този въпрос не съм достатъчно компетентен та да оспорвам каквото и да било. Аз съм дрифтил и поуерслайдил само в NFS и преди 2-3 месеца когато падна големия сняг в София и 3 дни беше трагедия по улиците :lol::P. Голям кеф падна, понеже тогава карах един стар двутонен Пасат от '89 и гумите бяха на галош - смятай каква въртележка беше :P. От Св.Троица до бизнес парка 4 пъти ме бутаха на светофарите, понеже не можех да зацепа и блокирах движението - свиркат свиркат и накрая слезнат да ме бутнат :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ку искате го нарече да си пързаляме гъзо с наилонче по снего, кво сте разфилософствали тука? Дрифт се изразява в пързаляне на колата настрани без значение предно задно или 4х4. То май така или иначе няма да се усъществи, сняг няма, аз сега пробвах малко, не носи много колата, и няма смисъл... жалко все пак ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:P А честито ! сняг ми искали....ма за кво го докарахте в Плд :P:lol::P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, дано при вас да натрупа повече, та да осмислим съществуването на тая тема. Ако никой от прочелите я не бие една ръчна днес, то темата е живяла напразно :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа и тука префръква .. ма умряла раота .. нема да танцуваме и в СЗ ! Ше късаме пак гуми на сухо ! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest boba7a

не е важно да има сняг важно е да нямаш ъкъл и баланса се оправя.. :P:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest glarusa_88

то вече невали на вън и няма да е натрупало горе,май ще трябва да се сукат без акъл

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CrazyDriver

Момчета както казах и по-нагоре, целта ми не е била да засегна някой,просто ми беше любопитно дали става и как го правите. Това е всичко. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета както казах и по-нагоре, целта ми не е била да засегна някой,просто ми беше любопитно дали става и как го правите. Това е всичко. :)

:) баце споко, ако е заради моите изцепка извинявам се, ако ме познаваш на живо, ще знаеш че ръся мега простотии без да искам да обидя някой. наздраве.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце знаеш, че малко хора издържат на простотията ни :) ... Стига сме плашили хората :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Big Blonde Wolf
Отговорено (Редактирано)

баце споко, ако е заради моите изцепка извинявам се, ако ме познаваш на живо, ще знаеш че ръся мега простотии без да искам да обидя някой. наздраве.

Ти ли бе?!Аз закво спрях да идвам на седмични срещи? Всеки път за малко да се сбием с тебе, мноо ти знае устата и наистина ше изядеш тупаника някоя вечер. Има още 2-3 момчета по-якички дето едва те понасят, ше им сипя бира в колата и като ги омешат не знаят кво правят да знаеш ше тряа те носят до сиса после и добре, че пирогов наблизо да те освестят.... Редактирано от Big Blonde Wolf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mandylion

Честито колега, дано при вас да натрупа повече, та да осмислим съществуването на тая тема. Ако никой от прочелите я не бие една ръчна днес, то темата е живяла напразно :)

... та какво стана ...Както колегата предполага, темата живя напразно. Стана само разтягане на локуми!Вярно е, че нямаше много условия (даже хич), ама поне някой да беше отсрамил дрифтърите ... Отидохме да зяпаме - нищо!Никаква вера повече! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я по един warn за всички писали в темата :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...