Jump to content
Пешо

Мътна течност серво Акорд 99-02

Recommended Posts

Колеги, помътнява ми течността в казанчето за течност за сервото. Сменям я на 6 месеца. Какъв може да е проблемът? При потегляне (САМО при потегляне) в купето се чува един звук р-р-р-ъ-ъ-ъ-т за 1-2 секунди, който идва изпод колата - май отляво.Не знам дали това има нещо общо, но го споделям. Предварително благодаря за Вашите мнения и препоръки!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... САМО при потегляне...

PS. Забелязах, че и след потегляне - при маневри - се чува еднократно този шум при навиване на волана до край.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Серво или хидравличен усилвател на управлението, кое от двете ???Според мен е повреда в помпата на хидравликата. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се притесних, като забелязах, че това помътняване става закономерност при мен, и побързах да питам, а то бързата работа... Става дума за течността в казанчето на хидравличния усилвател на волана, разбира се.

Вчера забелязах, обаче, че дори когато съм паркирал с предни гуми, успоредни на каросерията, и тръгвам направо, без да завивам, след 5-6 метра звукът, наподобяващ "р-р-р-ъ-ъ-ъ-т", се чува за 1-2 секунди при потегляне - като ДДС е ;-)

Как е при другите Акорди 99-02?

Течността е нормално да помътнява, ама при мен става на тъмна бира. За разлика от спирачната течност в другите 2 казанчета - там цветът е на светла бира, престояла отворена 1-2 дни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamo

Ами при мен си стои леко зацапана, колкото да си личи че циркулира и прай нещо. Ама цвета си е същия откакто купих колата преди около година. Правил съм помпа, но на друга кола не на хонда. Ама причината беше че течеше, а по твоя случай нямам идея колега, дано някой по-запознат те насочи :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...