Jump to content
rocnogap

Въздушен филтър ?

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам следния въпрос . Карам сивис 1.6в-тек 125hp сток , както си е фапрична и ме интересува харесал съм въздушен филтър K&N външен за 25лв. да ли ще повиши разхода на горивото и ако го повиши с колко ,а и да ли ще има промяна в работата на двигателя и вървежа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 25лв.???Да не си объркал нещо?Разхода няма да ти го вдигне,вкарва въздух не гориво ;) Колкото повече(студен)въздух толкова по добре ще ти работи колата,за мощност има ефект но е минимален.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един колега ме поизплаши след като ми каза че разхода щял да ми скочи с 2 3 литра на 100 което е доста . обясни ми го че след като дърпа повече вузхъл върви по бързо след което и се дига разхода ... смяташ ли че е прав или е просто поредния заблъден от тая гледна точка ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е прав.Колата няма да ти литне само с едно филтърче.А и 2-3литра е страшно много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да те питам и дръго , в момента съм с 185/65/14 зимни , предстои да сложа 195/50/15 летни с колко ще ми се повиши разхода и ще повлияе ли на вървежа ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няма да го вдигне осезаемо,дори незнам дали ще усетиш разлика.Разликата в ширината на протектора е около 10-20мм.Ти не променяш големината на цялото колело,тъй като слагаш по ниска гума на по високата джанта ;) За мен лично този размер 195/55 15 е най-оптималния варянт.пп.Гледай джантите да са по лекички.

Редактирано от vektor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купих си ОЗ. рейсинг бяла спица , не ми се стръват много лекички но и железните са тежки ;) надявам се да не стане тропава ... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега , а какво мислиш за катализатора , да го махам ли , не е запушен , нищо му няма но все пак малко или много я спъва до колко то знам , има ли смисал да го махам или с него да си бръмкам из Софийските дупки ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да махни го!Лично мнение!Един катализатор,има живот от 80 до 120к./км.След това само "Спъва колата"пп.Едно средно гърненце на негово място и си бомба ;)

Редактирано от vektor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за съветите и изчерпателните отговири , ще ми свършат работа , лека нощт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Лека колега и да не се излъжеш да го "хвърлиш" тоз катализатор ;)

Редактирано от vektor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На практика разхода от повече входящ въздух ще се промени, защото има сензори които отчитат колко въздух влиза в колектора и съответно с колко гориво трябва да се смеси в подходящото съотношение за да не е нито бедна нито богата сместа въздух/гориво - няма да е голяма разликата нито като разход, нито като вървене. Може би ще поема по лесно в ниските, но като цяло ефекта е минимален.Ако катализатора не е запушен и няма да слагаш турбо или спортни колектори, си го остави. Няма да литне колата без него, само ще замърсяваш повече ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз на твое място не бих си го купил тоя K&N за 25лв. аз си взех такъв, само че за 120лв някъде с препаратите за почистване. иначе самия филтър е от порядъка на 70-130лв ако е K&N наистина. разхода ми не се е вдигнал, даже напротив. намаля ми малко ... или поне така си внушавам. имам осезателна промяна в звука и колата ускорява по-добре. ефект има, повече е от това което очаквах. струваше си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...