Jump to content
Guest M.Honda Civic

Последствия от запушен катализатор

Recommended Posts

Guest M.Honda Civic

Здравейте колеги. Как се държи колата когато е свършил катализатора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

Ми не върви така както би трябвало. Спъната е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно леко придърпване в по ниските обороти може ли да е от това и дига ли се разхода и с колко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно леко придърпване в по ниските обороти може ли да е от това и дига ли се разхода и с колко

Точно в ниските ефекта от свършил катализатор е най-незабележим.Виж ТАЗИ тема - може да намериш отговора на въпроса защо придърпва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен как се разреши тоя проблем: 1. добавка в горивото за почистване на инжекцион и малко по-спортно каране докато изгоря горивото;2. смяна на горивен филтър;3. смяна на свещи;4. смяна на въздушен филтър.точно в тая последователност. и също:5. презапояване на главното реле.това последното не знам дали има отношение към проблема, ама от както го направих, колата пали по-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Most_Wanted

Аз си махнах катализатора, но колата пак си е малко спъната. Като се наврях под нея видях че тръбите от катализатора назад са чисто нови и реших да ги измеря и чак не повярвах че са толкова тесни 40мм. Незнам колко трябва да са по принцип, но преди катализатора е 49мм. Възможно ли е това да оказва някакво влияние във вървежа. П.С. колекторите са ми заводски не са спортни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все едно да запушиш частично ауспуха ниските са добре ама като дадеш газ нема никой.А за да даде отражение в ниските обороти трябва да е доста запушен и незнам тогава как ще върви колата според мен при подаване на газ ще се дави. Катализатора си е един най обикновен филтър който се запушва и трябва да се сменя ама в българия просто се маха щтото е доста скъпичък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи майстора ми каза че миришело отзад на незнам си какво а така миришело като се запушел катализатора. колата е на 177 000км. и предполагам не е сменяван преди това та направо май ще го махам. Колко струва да го махнат и да сложат резонаторно гърне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи майстора ми каза че миришело отзад на незнам си какво а така миришело като се запушел катализатора. колата е на 177 000км. и предполагам не е сменяван преди това та направо май ще го махам. Колко струва да го махнат и да сложат резонаторно гърне

От София ли си? Знам един арабин на Сливница, който може да ти изкупи катализатора, и да ти сложи чисто нов резонатор за 20 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest brummm

Като сте почнали с питания, Д13 има ли изобщо катализатор? :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GeFi

Здравейте колеги. Как се държи колата когато е свършил катализатора?

При мен беше мноо зле сякаш бях пуснал климатика и сложил възд.филтър на дросела направо да смуче топал ваздух .... мноо тромава беше колицата и смардеше мноо страмно отзаде , вчера го махнах иии :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Как се държи колата когато е свършил катализатора?

При мен беше мноо зле сякаш бях пуснал климатика и сложил възд.филтър на дросела направо да смуче топал ваздух .... мноо тромава беше колицата и смардеше мноо страмно отзаде , вчера го махнах иии :)
Колега а на какво мирише отзад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми немога да го определя нито да го опиша нещо непозанато за мене беше мноо гадна миризма не моеше да се стои отзаде повече от 30-60 сек , прилошаваше ми чак :) Ама сега го няма и колицата си върви екстра :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Еди Ведър

Като сте почнали с питания, Д13 има ли изобщо катализатор? :)

....има аз го махнах и не усетих никаква разлика нито в разхода,нито във вървежа,нито в звука

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да от София съм колега ама не знам с тия араби ,кажи каде е де ама само ядове с тях ,по принцип се бях ориентирал към ем-комплект

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...