Jump to content
Guest mirihlop

Въпросче

Recommended Posts

Guest mirihlop

Карам си снощи и изведнъж ми светва лампата за маслото :) Отидох в сервиза на Хонда понеже колата е в гаранция и ми доляха 400-500 грама масло. Това, което ми обясниха е, че всички коли с турбо горят масло. Та въпросчето ми е следното: Нормално ли е това? Колата е на 9 000км. Става въпрос за Civic Type S дизелче :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам си снощи и изведнъж ми светва лампата за маслото :D Отидох в сервиза на Хонда понеже колата е в гаранция и ми доляха 400-500 грама масло. Това, което ми обясниха е, че всички коли с турбо горят масло. Та въпросчето ми е следното: Нормално ли е това? Колата е на 9 000км. Става въпрос за Civic Type S дизелче :D

Трябва да ти го пише в книжката на автомобила , че може да гори до еди колко си литра масло на еди колко си километра :P Нашия бус го дават да гори до 1 литър на 1000 км :) е той не гори толкова , но и аз гледах така :) когато разбрах , че чисто нова кола ноже да гори масло :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е ! Баща ми кара TOYOTA чисто нова , дизел и си хапва доволно масалце! Не се притеснявай, доливай и няма да се плашиш ,само дето маслото не ти е от най евтиното ама няма как! ТАКА Е С НОВИТЕ КОЛИ хаха!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам си снощи и изведнъж ми светва лампата за маслото :) Отидох в сервиза на Хонда понеже колата е в гаранция и ми доляха 400-500 грама масло. Това, което ми обясниха е, че всички коли с турбо горят масло. Та въпросчето ми е следното: Нормално ли е това? Колата е на 9 000км. Става въпрос за Civic Type S дизелче :)

А според теб защо ти светна лампата за маслото ?Нали не мислиш, че половината литър, който са ти долели е причината ?Според мен колата има и друг проблем, дано не съм прав.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest assfull

А според теб защо ти светна лампата за маслото ?ми защото сигурно има нивомер,отчел е че половин литър го няма и му светва лампата.колега мисля че за десетина хиляди километра половин литър си е нормално за дизел,а и другите колеги който имат преки наблюдения също са на това мнение,така че си карай смело.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали при пад на нивото с половин литър ще светне лампата ???И по кой начин точно при работещ двигател датчика за нивото на масло ще отчете разликата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

датчика не отчита ниво а налягане. но не е нормално да светне лампата ако падне с 0.5 л. защото от макс. до мин. е някаде литър. трябва да падне под мин. за да светне лампата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбирам за какво се изказвате неподготвени при положение , че никой от вас не е отварял такъв двигател или пък най-малкото е имал контакт като майстор с него :cool: обзалагам се , че и от Хонда сервизите като правят нещо четат първо инструкциите в книжките и после почват да правят каквото и да е било :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

датчика не отчита ниво а налягане. но не е нормално да светне лампата ако падне с 0.5 л. защото от макс. до мин. е някаде литър. трябва да падне под мин. за да светне лампата

За друг датчик говори колегата "assfull".Става въпрос за ниво, не за налягане...И под мин. не е задължително да светне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление никой от колегите, които карат акорд или сивик с дизела на Хонда не се изказаха относно разхода на масло. Нормално ли е да гори масло изправен двигател и колко им гори на тях? За Авенсиса съм чувал доста пъти и то плашещи количества от порядъка на 4-5 л на 10 000 км. Надявам се при дизела на Хонда не стоят така нещата. Много ми е интересен въпроса, защото до момента само суперлативи съм чувал за този мотор. Надявам се да пишат колеги, които са карали или карат с такъв мотор, а не да гадаем как компа е разбарл, че е паднало нивото на маслото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Accord F18A3

И според мен не е нормално да харчи масло и то точно двигатела на Хонда. Аз лично не бих си купил независимо дали акорд или сивик с този мотор ако знам, че гори масло, а така съм се навил за акордионче 2,2 д с този супер нисък разход на гориво и много добра динамика.Все още се надявам някой от колегите които карат такива да видат темата и да драснат некой ред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...