Jump to content

Recommended Posts


Тъкмо щях да кажа че е нормално, но видях че си от Пловдив
и понеже не съм много наясно с трафика там макар да си мисля
че не баш кат "Шопския", мисля че около 1л. ти харчи повече от нормалното

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен наистина има разлика между софия и пловдив но и там има движение и това е съвсем нормално за градски условия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моита е д14а4 с автоматик градско 10 на 100 извън града на дълго 7на 100 при скоровст 120 - 140гуми 195,50,15 ти сам си направи сметка много ли е или малко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, доста карам и съм карал из Пловдив и мисля че разхода ти не е кой знае колко голям. В по пиковите часове си има трафик и ми изглежда нормално. Все пак зависи с какви гуми си, та даже и от къде зареждаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dio

Май е нормален разхода ти, На мен лятото ми даваше 9/100 км градско , а сега е 10,5л/ 100км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hans

супер нормален разход, особено за зимен период, макар че няма база за сравнение акорда ми гори 12-13 Ф18А3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

екстра си е разхода. сложи си 100 октана и ще падне той се равнява на немски 95

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв размер са ти гумите?Аз съм със 175/70/13 и най-високия разход в града ми е бил 9,2, а най-нисък 6,9!Винаги пълня резервоара догоре (на около 400-500 км) и засичам колко км съм изминал. Сивика почти не излиза извън града, така че впечатленията са ми само на градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега според мене ти харчи нормално , аз съм от шумен и в тоя малкия град(без почти никав трафик) ми отива 9-9.5/100 пък пловдив .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за отговорите!Гумите ми са 186/60/14 -така ги дават поне за тази кола.Все ми се струва обачее ,че като я взех харчеше по-малко...Ама майната му-ще слагам 100 октана-то и без друго на бензиностанцията стана вече баси и гадната гледка-20 лв-9л. ;) Благодаря отново-сега като видях ,че не само мойта харчи 10-ка ми стана по-леко-по стара българска традиция ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам абсолутно същагта кат твоята и разхода ми в софия е 10-11,5 Л/100 км а изванграско 7,5-8 така че е имаш абсолутно нормален расход....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда нормален е разхода,може би съвсем малко повече

Редактирано от fuckincrazy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dimitar Petrov

Колега разхода ти е малък даже, на мен в Варна ми прави 11-12 градско, като е карам 4км сутрин и 4 вечер, а извънградско 7/100. Ако е караш малко не може да очакваш малък разход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам абсолутно същагта кат твоята и разхода ми в софия е 10-11,5 Л/100 км а изванграско 7,5-8 така че е имаш абсолутно нормален расход....

аиде стига де , мойта извън-градско харчи около 6 л. при средна скорост от 90 км/ч. Градско никога неми е харчила повече от 8,5-9 л. при средна скорост за града 40 км./ч (София) , само ,че аз правя така , по принцип знаеш за задръстванията в софия , при тръгване правя следното , първа да поеме и веднага втора за около 5 сек. и 3-а скорост без газ , и тя си върви леко пред колата пред мен ако има и оборотомера е на 1000 оборота , при този режим съм забелязах голяма икономия :) с ОМВ супер 100 вървя , за по дълга отсечка се отнася същото само ,че на 5-а скорост без газ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега activity как съумяваш да си караш колата на 100 оборота?С колко км става това?За сега съм успявал само на 1-ва и то като тръгвам мноооого ,много бавно без газ.Моля те обясни ми по-подробно110х:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега май в бензина е цялата работа.Моята зимата не ми е качвала повече от 9 градско с поне 1 издухване на ден до 7000об.Но от както съм я купил карам с 100 октана.Пробвай един резервоар да видиш дали има разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега май в бензина е цялата работа.Моята зимата не ми е качвала повече от 9 градско с поне 1 издухване на ден до 7000об.Но от както съм я купил карам с 100 октана.Пробвай един резервоар да видиш дали има разлика.

Днеска заредих 15л - ще видя как е сега-надявам се да падне малко,щото не е реално 10л на 100 км за 1.4 мотор??!п.с.Ама тя и мойта е хем сърби -хем боли-да върви колата ама да харчи малко..... :):):) Колеги благодаря Ви за отговорите и споделения опит!!! Редактирано от ursus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest andreshko

Трябва да изгориш поне 1 резервоар за да усетиш разлика.Така са ми кавали.Дано се оправи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ikurtev

Имам абсолутно същагта кат твоята и разхода ми в софия е 10-11,5 Л/100 км а изванграско 7,5-8 така че е имаш абсолутно нормален расход....

аиде стига де , мойта извън-градско харчи около 6 л. при средна скорост от 90 км/ч. Градско никога неми е харчила повече от 8,5-9 л. при средна скорост за града 40 км./ч (София) , само ,че аз правя така , по принцип знаеш за задръстванията в софия , при тръгване правя следното , първа да поеме и веднага втора за около 5 сек. и 3-а скорост без газ , и тя си върви леко пред колата пред мен ако има и оборотомера е на 1000 оборота , при този режим съм забелязах голяма икономия :) с ОМВ супер 100 вървя , за по дълга отсечка се отнася същото само ,че на 5-а скорост без газ :)
колега що мъчиш колата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...