Jump to content
Guest artoas

Бъдещ "колега"

Recommended Posts

Guest artoas

Здравейте на всички хонда манияци! Нов съм във форума и след около 3-4 седмици най-много ще си купувам кола.. отдавна мисля каква да е,спрях се окончателно на японското и доскоро се колебаех между нисан примера,мазда 323 и хонда сивик...е регистрирах се във форума прочетох тва- онова и вече съм сигурен-сивик ще да е :ph34r: Изискванията ми са да е 4/5 врати.. 98-99 ако може и 2000 година. Мотора 1.4,1.5 или 1.6 да е от 90 до 115 коня :lol: .Цената 7000-7500 и да може безпроблемно да се монтира газово (инжекцион).Най-вече ме интересува здравина и и кономичност. Какъв двигател ще препоръчате? Както и с какви проблеми да очаквам да се сблъскам,има ли точно определени неща за този модел ,които трябва да знам и т.н ... всякаква информация ще ми бъде ценна...Благодаря предварително :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

/оффАз пък ще ти кажа, че газът си заслужава и по 1000км. на месец да правиш. Една газова уредба се избира за 10 000км градско.Като каза "майни" се сетих за колегата "Майната". Попитай той какво мисли по въпроса за газът (доколкото си спомням, си беше избил едната от колите само от това, че кара на газ, вместо на бензин). Освен това, ако си подържаш добре автомобила и газовата инсталация (където аз не съм добър пример), няма да имаш проблеми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се отплеснахме от темата :) @artoas Поздравявам те за избора на автомобил. Колкото до избор на двигател - Хонда се слави че няма несполучлив такъв. Така че смело :) Сивик 4/5 врати означава или 6 генерация японска седан , които много много рядко се намират /за тези пари абсурд/ или англичанка хеч бек.Аз ти препоръчвам англичанката 1.4 90 конски сили , широка е /все пак е 5 врати/, ще я намериш за посочените пари. Е може би не 2000г но 98 със сигурност даже ще ти останат за обслужване. Остава да ти пожелая успех ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти honda huliganka ...и все пак кой двигател се отличава с най-добро съотношение динамика-икономичност..

Редактирано от artoas

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"внимание! използването на газови уредби сериозно уврежда здравето на вашия автомобил" ето тази табелка липсва на газовите уредби ;) понасъбрал съм лични впечатления (не от интернет) и за мен това е позицията ;) мога и да се пробвам да се впусна в по-подробни технически аргументи, но така или иначе всички които прочетат това или ще са съгласни с мен или няма да са, и нищо което кажа няма да ги накара да си променят мнението, за това ще се въздържа. по тази тема изглежда сме два лагера доста непоколебими в разсъжденията си. може би въпроса е по-скоро колко караш. тоя офтопик го пиша към бъдещия колега, ама насоката ми я зададе Orlin с некоректното си изказване. с 1000км на месец и на газ трябва да си пенсионер за да имаш сметка. да се чудиш едно кисело мляко ли да си купиш и да идеш с колата да пуснеш тото или да си купиш две кисели млека, да спестиш тотото и със спестените пари да си сипеш газ на газовата печка на гуми. а това че някой си бил спестил пари за една кола щото карал на газ ... ;) значи представи си колко щеше да спести ако ходеше пеша. сигурно пари за един апартамент ;)моя съвет е: подбери си по-икономичен мотор, карай икономично и не ти трябва да си потурчваш колата с разни селски изпълнения освен ако работата ти изрично не го изисква (т.е. да си вадиш пари с тая кола)извинявам се за офтопика ама дайте малко да мислим преди да пързаляме бъдещите колеги ей така колкото да се намираме на приказка. обмислянето на съветите трябва да става преди да ги пишем. ;) нищо лично, поздрави на всички.едит: Орлине, къде видя "майни" бе брат ... ;)

Редактирано от Shadow^Dancer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tiankata

Подкрепям мнението на Shadow^Dancer по4ти нищо не разбирам от коли и двигатели но сам сигурен 4е газта оврежда двигатела, и си е престапление на хонда двигател да се свага газ!!!Ина4е си избрал то4ната марка ,по добрите коли. Ако си тарсиш за икономия на гориво до колкото знам втек-е двигателите са то4но за тази цел.п.п. Успех с покупката ,няма да сажаляваш 4е си взел хонда само ще и се кефиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :P И аз така мисля ,затва и съм се насочил към хонда :P В събота ще се размотая по варненските автосалони да видя за кво става въпрос и до 2 седмици се надявам да :P с хондичка :P Ако не Варна ,сигурно ше ходя до Русе и/или София..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Подкрепям мнението на Shadow^Dancer по4ти нищо не разбирам от коли и двигатели но сам сигурен 4е газта оврежда двигатела, и си е престапление на хонда двигател да се свага газ!!!

Като нищо не разбираш не изказвай такива мнения. А ако това беше престъпление аз трябваше да съм осъден за престъпления едва ли не срещу човечеството! Точно в този ред на мисли и турбото което слагате уврежда също толкова че дори и повече двигателя но никой не казва че е престъпление. Напротив. За газта все пак ако обичате изавайте техничевски обосновани мнения! Това аз съм чувал че на брат'чеда на зълва му на шурата колата се е пребела заради газта , моля оставете ги точно до таблеката Login на форума! Редактирано от Al_Capone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама турбото е за кеф :P А гаста ......? :PАх как ме прецака :P Трябваше да те цитирам :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

АААА газта удължава кефа!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже разни хора поразличен начин виждат нещата, дай да не цапаме повече :P Имам предвид целия форум :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest _Daniel

АААА газта удължава кефа!

Ха...голям кеф е да караш на газ.... никога няма да си купя кола и да я съсипя с една газова уредба за да пестя по 10лв на месец .. по добре да си взема бензинов двигател 1.1 . Един приятел кара голф на газ и всеки път когато зарежда цялото купето смърди на газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже разни хора поразличен начин виждат нещата, дай да не цапаме повече ;) Имам предвид целия форум :(

Aко с газ беше по добре да се кара щяха да преоизвеждат и газови двигатели и специално за България за родните ни икономисти на лев4ета, а не на бензинов двигател да се монтират газови уредби и т.н. хаиде стига с тая тема 4е докато свят съществува ще се спори по нея. Много обаркахме 4ове4еца и маи ще го откажем от хонда :D п.п. много оффффф топик стана тука !!! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ме откажете !!! Сега се двоумя на бензинец ли да карам или да слагам инжекционче,за начало на бенз,ще видим как е и в последствие ще реша ,въпреки че клоня повече към бензината ама ще видим.. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Ха...голям кеф е да караш на газ.... никога няма да си купя кола и да я съсипя с една газова уредба за да пестя по 10лв на месец .. по добре да си взема бензинов двигател 1.1 . Един приятел кара голф на газ и всеки път когато зарежда цялото купето смърди на газ

Дааааааааааааа един приятел с Голф. Това обяснява много неща. Поне да беше прочел внимателно темата и какво съм писал. Карал съм и 900 кубика и 1000 и 1100 кубика на бензин да ти кажа такива и на вода не бих карал повече. А това че според теб газта спестява 10 лева на месец е леко смехотворно (обещавам да си го чета като ми е тъпо). Понеже ти личи че си фен на високооктановите смеси ще трябва да те разочаровам - пропан бутана е с октаново число по-голямо от сто (100 повтарям 100).@tiankata Скоро да си гледал какво пускат всички производители на автомобили включително и Хонда? А да ще кажеш хибриди, прав си и хибриди пускат, и на пропан бутан и на метан и на водород и на етанол и на биодизел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...