Jump to content
ShEfA

Силна миризма на бензин

Recommended Posts

Тъй тъй, според мен нещо не е наред със сместа. Мисля, че е прекалено богата, защото независимо дали е студена или топла, като запаля и започва да смърди на бензин. Също така, според мен дава малко по-висок от нормалното среден разход. Как се оправя това, дали е отишла ламбдата? А може би е нормално така да мирише. Ааа това, което капе от ауспуха силно се надявам да е конденз, нали? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

И аз си мисля за ламбдата. Иначе не е нормално така да мирише. Това дет капе е конденз, ако е бензин до са да си гръмнал :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

Т'ва кво трябва да значи, 300+ лв., нали? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

Имало някакви универсални дет били към 90лв ма не знам колко са надеждни...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ламбдата е виновна, по- скоро е липсата на катализатор.

Редактирано от stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам универсална томко на 1500 км. ако те интересува - 50 лв. нова е 90 лв. Сондата работи 100% просто имах шанс да ми донесат от САЩ ОЕМ на Дензо и заради това я смених. Разлика след смяната не усетих.Едит: 4 жилна е.

Редактирано от veno

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shefeeee, не се хвърляй директно на ламбда :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е хубу де, аз не съм се хвърлил. ;) Кажете какъв може да е проблема, ще съм много благодарен. А до Stonez - имам катализатор, много ме дразни ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

диагностика ?

това е добро предложение. Не мисля че проблема е в катализатора. Мисля че ти мирише в купето на бензин от всмукателния колектор. Помириши го там някъде...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй тъй, според мен нещо не е наред със сместа. Мисля, че е прекалено богата, защото независимо дали е студена или топла, като запаля и започва да смърди на бензин. Също така, според мен дава малко по-висок от нормалното среден разход. Как се оправя това, дали е отишла ламбдата? А може би е нормално така да мирише. Ааа това, което капе от ауспуха силно се надявам да е конденз, нали? ;)

Аз бих започнал с горивната система провери да нямаш някой стар леко цепнат маркуч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако мирише в купето може да е проблем около инжекторите, на мен при скъсано уплътнение на инжектор оливаше около него с бензин и смърдеше яко в купето. Но аз доколкото чета, шефа каза че мирише отзад от ауспуха, което си говори за богата смес. Така, че диагностика... за да не купуваш излишни части които не са за смяна.

Редактирано от veno

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една диагностика колко излиза?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...