Jump to content
Most_Wanted

Скоростна кутия

Recommended Posts

Скоростната ми кутия от доста време си стърже, на последък шума се засили. Искам да попитам някой знае ли по колко пари вървят скоростни кутии втора ръка за Honda Civik 5ген. че мойта скоро ще издаде багажа. И може ли да сложа от друг модел и каква ще е разликата ако изобщо има такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростната ми кутия от доста време си стърже, на последък шума се засили. Искам да попитам някой знае ли по колко пари вървят скоростни кутии втора ръка за Honda Civik 5ген. че мойта скоро ще издаде багажа. И може ли да сложа от друг модел и каква ще е разликата ако изобщо има такава.

От 200лв нагоре.Ако все още не е късно, може да и смениш лагера на първичния вал (струва около 50лв. оригинален) и си спестяваш някои друг лев.Иначе ако двигетеля ти е от Д-серията то кутията става от всички Сивици с Д мотори от 92-00 година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че не е съвсем късно, защото тя си стърже от както съм си купил колата, а това беше средата на септември и постепенно шумът се засилва.Ще видя какво мога да направя по въпроса. Ако стане ще бъде супер. Ако някои може да ме посъветва нещо друго също ще съм му благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

сменят се всичките 3,в бултрако излизат над 300 лв,проверил съм,но аз ги намерих от фирма която се занимава с лагери за 152 лв,и то тези които свалихме,оригиналните демек бяха NTN,и лагерите които купих също са тази марка,така че нервите настрани,кутията долу,сваляш ги

Колега, я кажи каде е тази фирма че и аз имам същия проблем. Само че при мен вече изпадна полуоската но за щастие няма потрошени зъби от кутията. Само лагери и вътрешно каре трябва да намеря.Поздрави. Редактирано от SurchO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MosT WanTeD като оставиш колата на обороти и натиснеш съединителя има ли го пак тоя звук ?без да си на скорост на изклю4ена просто като го натиснеш изчезва ли шума ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи като я запаля и е на свободна се чува този шум и след като натисна съединителя шума спира, но като я покарам малко се появява подобен шум дори когато натисна съединителя. А пък иначе звукът който се чува при каране си е здраво стържене, но това е предимно в ниските обороти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП. всъщност стърженето може да се чува и във високите обороти, но като се разбръмчи това гърне не чувам нищо друго освен него :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смяна на лагерите е по добър вариянт от купуване на друга кутия втора ръка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моя на първичния вал се чува малко ама едно STP му бухнах и съм го е**л

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лагера на пьрвичния вал определено не е твоя проблем, щом чуваш шум дори и в движение проблема ти е по- сериозен, иначе и моя шуми но скоростите влизат перфектно и в движение няма проблеми, просто тоя лагер издьржа доста преебан и в повечето случаи проблема е друг

Лагерите са два броя на посочения вал и при движение се чува шум.Мисля че има подобна тема във форума... :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...