Jump to content
hangman_real

кабели на свещи

Recommended Posts

Видях че някои хора в форума са сменили кабелите на свещите си с по-добели (ф-то). Бихте ли ми казали какъв ефект се постига с това. Извинявам се за тъпия въпрос но тършувах из форума и не можах да намеря точен отговор.Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях че някои хора в форума са сменили кабелите на свещите си с по-добели (ф-то). Бихте ли ми казали какъв ефект се постига с това. Извинявам се за тъпия въпрос но тършувах из форума и не можах да намеря точен отговор.Мерси

Тези по-дебели кабели са така наречените "спортни кабели" те са нискоомни поради което протича и по силен ток през тях => по- голяма искра през свеща и по добро възпламеняване на горивото.Не очаквай от тях да ти дигнат Мощноста с повече от 2HP.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а къде да намеря такива кабели за Д13Б2 и как варират цените им ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да ви кажа че по-ниското съпротивление не винаги означава повече ток, особено в запалителната система.С две думи съпротивлението е там с друга цел и намалявайки го, не подобрявате нищо :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да ви кажа че по-ниското съпротивление не винаги означава повече ток, особено в запалителната система.С две думи съпротивлението е там с друга цел и намалявайки го, не подобрявате нищо :D

Аз не съм и сигурен че съпротивлението е по-малко тъй като то не е решаващо. Токът е от порядъка на няколмко uA, т.е. ток почти не тече поради факта че искрата зависи единствено от високото напрежение. Не съм много наясно, просто ми се струва по-логично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да ви кажа че по-ниското съпротивление не винаги означава повече ток, особено в запалителната система.С две думи съпротивлението е там с друга цел и намалявайки го, не подобрявате нищо :D

Аз не съм и сигурен че съпротивлението е по-малко тъй като то не е решаващо. Токът е от порядъка на няколмко uA, т.е. ток почти не тече поради факта че искрата зависи единствено от високото напрежение. Не съм много наясно, просто ми се струва по-логично.
когато имаш по-високо съпротивление, напрежението трябва да е по-голямо за да "пробие" ...спортните кабели според мен са оправдани ако слагате външни бобини ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи искате да кажете че файда от тези кабели няма и само ще са по скоро визуален тунинг а за 4 полюсни свещи да кожете нещо?мисла да сложа такива слушал съм че подобряват работата на двигателя и намаляват даже и разхода има ли тук колеги с такива нека споделят впечетленията си от тях :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз само обратните неща съм слушал, че влошават работата на двигателя ... имаше няколко теми в които ги бяха обсъждали

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest shehredsky
:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...