Jump to content
Guest emski

помощ при свалянето ...

Recommended Posts

Guest emski

здравеите колеги . Значи искам да си подменя осветлението на главното табло, както и да сложа осветление на копчалачите на парното :( Но досега несам свалял таблото !! Страхмее да няма някое скрито винтче.болче щтипка :) и после да се вайкам :) Моля ако някои знае как се сваля да каже, още по добре ако има и снимки :) но да не ставам нахален :) Благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest emski

Мдаа извинявамсе че не дооточних :lol: ....става вапрос за Honda Cicvic 5г. хечбек

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AMD

Погледни малко по отгоре в "Полезни технически теми " има тема относно свалянето на таблото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ceco85

Не се захващай! Аз сменях крушките на таблото с диоди и сега нещо му стана и ми светят лампите само на километража. Страничните не светят. Върнах си старите лампи и ефектът беше нулев. :

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам намерение да слагам диоди просто искам да си ми свети таблото както когато е излязла от завода :rolleyes: като сваля ще видя или нови лампички или просто не дават контакт някои ....ако някои може да ми каже какви лампички да взема щее супер да се подсигоря че да си спестя едно сваляне на таблото :box: Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest teror1sta

ами трудно ще ти ги обесня.Много са малки и прилича на тези които са за осветление на номера.нямат метален цокал, а двете жички са загънати на самото стъкло.Струват 0.30 лв бройката.Отиди в някой магазин за тюнинг и питаи ще ти ги покажят.За броиката не съм сигурен на 5-та ген. ама на мен са 2 на врътките на парното и около 8 на километржа ама не съм мн сигурен.ама невярвам да са ти духнали всиките.. такаче по добре виш колко небачкат и купуваи тогава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите колеги . Значи искам да си подменя осветлението на главното табло, както и да сложа осветление на копчалачите на парното :angry: Но досега несам свалял таблото !! Страхмее да няма някое скрито винтче.болче щтипка :puke: и после да се вайкам :D Моля ако някои знае как се сваля да каже, още по добре ако има и снимки :D но да не ставам нахален :) Благодаря !

ТУК има това което ти трябва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

//" 2 на врътките на парното "//плъжгачите за топло студено и степените ли имаш предвид , щото несам виждал до сега 5г. с врътки ?? Благодаря за снимковия материал :angry: ..., само да попитам има ли осветление на плъзгачите за които писах отгоре ?? щото при мен светят само копчетата за зоните ? мн ще ме зарадваш ако кажеш ДА :) :) :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AMD

има ли осветление на плъзгачите

Има две крушки същите като тези на таблото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее супер. браво много ме зарадва да знаеш :) :) :) обаче като разгледах снимките на колегата..., щте иде цял ден по демонтаж и монтаж на таблото ....но смятам че си заслужава :) Благодяря колеги :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее супер. браво много ме зарадва да знаеш :) :) :) обаче като разгледах снимките на колегата..., щте иде цял ден по демонтаж и монтаж на таблото ....но смятам че си заслужава :) Благодяря колеги :)

Става за 20 минути.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видя все пак ще ми е за парви пат :) .., а някои знаели случаино каде в Пловдив мога да намеря такива лампички ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видя все пак ще ми е за парви пат :) .., а някои знаели случаино каде в Пловдив мога да намеря такива лампички ?

Провери в аптеката.Там ако нямат провери в магазините за тюнинг аксесуари, по бензиностанциите(ама там са с фасунката) и в магазини на резервни части.Тука в кавартала има магазин за резервни части за Трабант(не се шегувам) вътре има всичко ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха :P:) аз си имам трабант в нас !! хахаха представяш ли си да станат !!!! леле голям смях щее:) :) :) благодаря много за помоща колеги ... утре като се събудя и веднага в аптеката :):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ли осветление на плъзгачите

Има две крушки същите като тези на таблото
колега ,би ли ми обяснил или показал каде има лампички на плъзгача и степента на парното.щот аз поне 10тина пъти счм го разглоб явал и не сам вийдал такова нещо. СПОРЕД МЕН НЯМА!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като и аз имам същия проблем може ли някой да ми помогне, но аз съм с 6-та генерация...и таблото е малко по различно. Благидаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ,би ли ми обяснил или показал каде има лампички на плъзгача и степента на парното.щот аз поне 10тина пъти счм го разглоб явал и не сам вийдал такова нещо. СПОРЕД МЕН НЯМА!!!Едната се пада точно зад плъзгача ,другата някъде към бутона за вентилатора .Нямам снимки да покажа точно ,но със сигурност има 2 крушки :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като и аз имам същия проблем може ли някой да ми помогне, но аз съм с 6-та генерация...и таблото е малко по различно. Благидаря предварително

Колега на врътките за парното и духалките има 2 лампички.Да се докопаш до тях трябва да разглобиш цялото барче.Има билчета 2-отстрани, май 4 - челно, има и зад касетофона.Има капаче под ръчната (където се хваща) там има 2 болта.Ако неможеш да ги развиеш(доста вероятно) чупиш пласмаската и после побългаряваш.След като си разфасовал барчето махаш врътките на температурата, степента на вентилатора и къде да дуа(дърпаш). отдоло копчето за въздуха (от вънка или вътре) се маха заедно с останалите панорамни капачета, там е и ако имаш а/с ,След това се сваля черния панел с означенията(само на чопове е ).После той пада заедно с една бяла пластмаса и там са заветните кружки.УСПЕХ !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги може ли и аз да попитам за 6 ген обаче дали е сложен демонтажа и дали изобщо да се захващамкакто повечето от вас сигурно знаят, километражите и централната конзола на 6г (японските) светят в оранжевочудно обаче защо е едно такова убито... бледо бледо.. много светло оранжевоможе и така да си е заводско нз. та аджеба неможе ли да си сменя ламБите или ония калъфчета дето се слагат отгоре им за различен цвят ?ако неможе "по-оранжево" може пък и направо друг цвят да се направи всичко..например червено ? имаше един колега който си е направил километражите да светят в 3-4 цвята само че на англичанкавъобще ако някой има опит с разглобяване на 6ген може да ми драсне някое лично съобщение ако не иска да разваля темата :blink:10х

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...